Dark Elves by Scimitar

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Re: Dark Elves by Scimitar

Post autor: Kanadian »

Shadar sorry ja nie z tych :roll:,

doświadczenie tu niec do tego niema, sam gram grubo ponad 10 lat. głównie chodzi o myślenie :wink:.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Championi to mus, bo:
- gdy wpadnie np. taki DE lord na pegazie z dwurakiem to championa może zabić pegaz i lord przegrywa ostro hth. Jeszcze większy ból jest gdy ktoś na smoku czy innym zwierzu z inną inicjatywą wpada w oddział. Wtedy wyskakuje champion i smok nie uderza. Champion chroni też wtedy od stompów i thunderstompów.
- champion chroni magiczki od niewygodnych szarż charakterów solo na oddziały

Natomiast ring of hotek jest cienki.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Nie oddam wam moich championów.

Pegaza owszem - mogę zamienić na konika zwykłego (tracę tylko 2A S4 i stompa, ale to da sie przeboleć, bo trochę punktów oszczędzam, no i w ten sposób mogę zmniejszyć front w walce z modelami na 20 mm podstawkach).
No wiem, że Hotek teraz działa tylko bezpośrednio na magów, a nie na cele ich czarów (więc te COKsy będą musiały podjechać), ale naprawdę się nie sprawdza ?
Zastanawia mnie czy ten 1 scroll robi dużą różnicę, czy też lepiej go poświęcić i tylko 1 dużego maga mieć bez scrolla (ale za to ze sztylecikiem i +1 DD )?

Aha, ktoś może byłby tak miły i wrzucił jakąś rozpiskę nie wiem Imperium, Lizaków, VC z krótkim opisem co i jak ma funkcjonować ? Chcę drobnego testa zrobić, a nie wiem, co tam teraz "modne" w tych armiach. Najlepiej na PM. Z góry dzięki.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Karli wszystko fajnie, ale ja tam nie chcę pchać swojej magiczki do combatu bo to skraca jej przeżywalność dosyć mocno, oraz możliwość czarowania, Argument spell's potrzebują LOS, więc magiczki wolę mieć za linią a nie na przed sobą. Naturalnym miejscem położenia magiczki jest w 10 kuszników, i w tej akurat rozpie nie widzę żadnego championa który miał by pełnić tą rolę.
A jak mi smok wleci w cokolwiek, to oznacza że jestem ciołkiem, lub taki był plan. A strat dodatkowych modeli nic nie zmieni, byle bym miał 1 rank. ponieważ szykowana kontra powinna załatwić sprawę. I też nie widzę potrzeby championa.

kwestia 2. jest tylko kilka armii które używają smoki, rzadko się ich widzi na turniejach, i na takie wypadki jest nasz bloker.

dalej kwestii mi nie chce się ciągnąć bo przekonywać ludzi którzy maja świętą racje jest bez sensu ;).

Scimitar jak lubisz ich mieć w oddziałach to inna sprawa, z gustem nie da się argumentować, tym bardziej oceniać.
najprościej sprawdzić identyczne tematy z innych ras.


Ten temat jest Golonki, on ostatniego mastera wygrał z tego co pamiętam.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=71&t=31028

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Argument spell's potrzebują LOS
Nie potrzebują
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Kanadian pisze: Ten temat jest Golonki, on ostatniego mastera wygrał z tego co pamiętam.
Fail. Pantalon wygrał.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Tylko częściowy. Golonka miał najwięcej z bitew
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

A była jakaś errata? Tył podręcznika str. 180, jest tabelka.
ach miałem na myśli HEX nie argument, choć to nie robi różnicy ponieważ w polu
Lie with in forward arc, jest N
a w
Needs LOS, jest Y
dla obu opcji jest tak samo.

Jak mam to rozumieć?

Dokładnie jak Jankiel napisał, Golonka miał najwięcej z bitw ale poległ na malowanie i spadł z pierwszego miejsca, Przepraszam mój błąd.

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Kanadian pisze:Naturalnym miejscem położenia magiczki jest w 10 kuszników, i w tej akurat rozpie nie widzę żadnego championa który miał by pełnić tą rolę.
Nota bene magiczka ze sztylecikiem, to w tej rozpie mus... Nie wyobrażam sobie takiej panny w 10 kuszników ;)

Ogólnie magiczka (zwłaszcza wielka) w nielicznych kuszach to za duże ryzyko, możesz nazwać mnie bezmyślnym, aczkolwiek naturalnym miejscem dla magiczki moim zdaniem są warriorzy albo korsarze...
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Jankiel pisze:Tylko częściowy. Golonka miał najwięcej z bitew
Kuba, Ty nie spamuj, tylko wytłumacz koledze, żeby się tak nie jarał miejscami kolegów na masterach. :wink: :mrgreen:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Kanadian pisze:A była jakaś errata? Tył podręcznika str. 180, jest tabelka.
ach miałem na myśli HEX nie argument, choć to nie robi różnicy ponieważ w polu
Lie with in forward arc, jest N
a w
Needs LOS, jest Y
dla obu opcji jest tak samo.

Jak mam to rozumieć?

Dokładnie jak Jankiel napisał, Golonka miał najwięcej z bitw ale poległ na malowanie i spadł z pierwszego miejsca, Przepraszam mój błąd.

GarG - Faktycznie nie wiedziałem że modów nie wolno obrażać,. Faktycznie nie myślę, zawsze uważałem że przeciwnik robi wszystko aby mi ułatwić wygraną.
Na resztę no comment.
Nie chce cie martwic, ale tabelki klamia. Nadrzedny jest zapis z wczesniejszych stron RB.

A tak generalnie, to jak na gracza z 10letnim doswiadczeniem, opowiadasz straszne dyrdymaly. Do tego w niezbyt kulturalny sposob.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Tapio - Akurat uważam że korsaże to złe miejsce na magiczkę, ponieważ są świetną jednostką, jak zbuffowani, przez kocioł lub magię. ... morał jest taki że na ostatnim turnieju zwykle szarżowali wielkie kloce służące do walki, z magami w środku. Efekt za każdym razem był taki sam, corsaże byli okrutnie masakrowani, ale magowie nie wychodzili z tego żywi.
Dlatego twierdzę że pchanie swoich magów do combatu jest jak dla mnie średnim pomysłem. Kloc warriorów już prędzej, w szczególności jak się go używa jako jednostka wspierająca.

Z mojego doświadczenia, właśnie magiczka w jednostce pchającej się do walki, jest ryzykownym posunięciem. Ogólnie staram się swoje magiczki oraz kuszników trzymać jak najdalej od walki, ale to tylko ja.


A wracając do tematu teraz potrzebujesz kilka gier testowych, daj znać jak ci poszło, co działało a co nie.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Siweusz pisze:
Jankiel pisze:Tylko częściowy. Golonka miał najwięcej z bitew
Kuba, Ty nie spamuj, tylko wytłumacz koledze, żeby się tak nie jarał miejscami kolegów na masterach. :wink: :mrgreen:
Oj, Siweusz, nawet nam starym się tego nie wytłumaczy :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Ale my, starzy inaczej do tego podchodzimy. :wink:
Pozdro Aga.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Po pierwsze to nie jest zaden ARGUMENT a AUGMENT i oznacza pomnozenie/powiekszenie. W wypadku czarow z tej kategorii sa to czary wspomagajace wlasne unity.
Po drugie kazdy ma swoj sposu/ób na gre a im wiecej grasz tym lepszym sie stajesz.
kazde miejsce jest dobre na magiczke jak da sie jej pendanta i black dragon egg. I ostatnio pcham ja do combaty w takim wyposazeniu i jest gitara. A jak ktos mowi ze tak jest bez sensu to juz jego problem bo mi sie akurat fajnie sprawdza.
Mozna ja nawet wsadzic na pegaza pod warunkiem ze da sie jej focus familiara.
A czy lepiej brac duza czarke czy dreadlorda? Wszystko ma swoje zastosowanie, zalezy jak kto lubi grac. Jednym lepiej sprawdza sie 4 level z shadowem innym 1 level z sygnaturka fire.

_________________
Edit: wybacz musiałem :D

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Jak juz jestes taki dokladny to mogles tez zamienic combaty na combatu.
Ja wogole proponuje wszystkim najpierw zaopatrzyc sie w rulebook'a a potem dopiero zaczac grac.
A widze ze wiekszosc ludzi piszacych na tym forum chyba nigdy tego nie zrobi.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Trochę sobie pospamowaliście w moim temacie, to ja teraz bardziej na temat.

W ten weekend wybrałem się do Włocławka na test przed Areną rozpiską:
1 Dreadlord @ 265.0 Pts
General; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak
Dragonhelm [10.0]
Pendant of Khaeleth [35.0]
Crown of Command [35.0]
Soulrender [15.0]
1 Dark Steed @ [0.0] Pts

1 Supreme Sorceress @ 285.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Shadow
Sacrificial Dagger [25.0]

1 Death Hag @ 225.0 Pts
Battle Standard
1 Cauldron of Blood @ [110.0] Pts

30 Black Ark Corsairs @ 350.0 Pts
Rptr Handbow (Swap); FCG
Sea Serpent Standard [25.0]

2x10 Dark Elf Repeater Crossbowmen @ 105.0 Pts x2
Musician

23 Dark Elf Warriors @ 147.0 Pts
Musician; Champion

5 Harpies @ 55.0 Pts
5 Harpies @ 55.0 Pts

21 Witch Elves @ 245.0 Pts
FCG
Banner of Eternal Flame [10.0]

10 Cold One Knights @ 345.0 Pts
FCG
Standard of Hag Graef [35.0]

16 Black Guard @ 268.0 Pts
FCG
Banner of Murder [25.0]

1 War Hydra @ 175.0 Pts
1 War Hydra @ 175.0 Pts

Models in Army: 133
Total Army Cost: 2800.0
Grało się tym ok. Wyniki: 15:5 z WE (zakończyliśmy na 4ej turze, a mogło być dużo więcej); 10:10 z DoCh (tu podobnie 4ry tury, a mogło być trochę lepiej, ale kto wie czy nie trochę gorzej); 13:7 ze Skavenami. 9te miejsce na 36 osób.

Postanowiłem jednak trochę zmodyfikować rozpiskę. Kuszników połączyć w jeden kloc i dodać tarcze (dzięki temu będą groźniejsi jak coś do nich dojdzie). Lordowi wyrzucam koronkę, bo też zbytnio z niej nie korzystał i daję zionięcie, które myślę, że się przyda. Magiczka dostaje z powrotem zabrany Seal of Ghrond (ta 1 kość w każdej fazie robi różnicę). No i finalnie Gwardia out (w takiej ilości to robiła w każdej bitwie za statystów, w 2/3 ginęła w walce dość łatwo, w niewielkim stopniu spłacając koszt) a w jej miejsce 2x shady. Co o tym sądzicie? Ewentualnie myślę, czy by nie wygospodarować 125 pkt. na małą magiczkę ze scrollem, coby mieć go na jakąś kluczową fazę magii (kosztem oczywiście shadów). Ostatnie co mi ewentualnie jeszcze na myśl przychodzi to zamiana Lorda na Nobla (wtedy bez zionięcia), dodanie za te punkty i te z małych shadów magiczki 2lvl ze scrollem.
1 Dreadlord @ 273.0 Pts
General; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield
Dragonhelm [10.0]
Pendant of Khaeleth [35.0]
Black Dragon Egg [30.0]
Whip of Agony [25.0]
1 Dark Steed @ [0.0] Pts

1 Supreme Sorceress @ 315.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Shadow
Sacrificial Dagger [25.0]
Seal of Ghrond [30.0]

1 Death Hag @ 225.0 Pts
Battle Standard
1 Cauldron of Blood @ [110.0] Pts

30 Black Ark Corsairs @ 350.0 Pts
Rptr Handbow (Swap); FCG
Sea Serpent Standard [25.0]

20 Dark Elf Repeater Crossbowmen @ 225.0 Pts
Shield; Musician

22 Dark Elf Warriors @ 141.0 Pts
Musician; Champion

5 Harpies @ 55.0 Pts
5 Harpies @ 55.0 Pts

21 Witch Elves @ 245.0 Pts
FCG
Banner of Eternal Flame [10.0]

10 Cold One Knights @ 345.0 Pts
FCG
Standard of Hag Graef [35.0]

7 Shades @ 119.0 Pts
2ndWeapon;
6 Shades @ 102.0 Pts
2ndWeapon;

1 War Hydra @ 175.0 Pts
1 War Hydra @ 175.0 Pts

Models in Army: 129
Total Army Cost: 2800.0
No i na koniec mała prośba do modów czy by można wyczyścić temat ze spamu :)

_____________________________
EDIT: Prosze ;) Jak chcesz większe porządki to napisz.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Dodał bym jeszcze 1-2 knightów tak byś miał pełnie 2 ranki po 6 w każdym szeregu. 6 w 90% przypadkach będzie się stykała przy maksymalizacji, byłem zaskoczony jaką różnice sprawia tej jeden model w przednim ranku.

tarcze na kusznikach to dobra decyzja, ale łączenie ich w jeden odział jest ryzykowne, miazma, czy jakiś latacz może sparaliżować większość twojego strzelania. Sam myślałem o tym by mieć 20. Ale w takim przypadku mieli bronić "słabszą" flankę razem z corsarzami lub gwardią i większością skirmishu.

oraz ostatni się zastanawiam nad słusznością 2x haydra, przy tych punktach większość graczy powinna mieć odpowiedź na podwójne hydry, i zastanawiam czy nie jest to zbyt łatwe oddanie punktów. Ale to tylko moje luźnie myślenie.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Bardzo fajna rozpa, natomiast zmienilbym kilka rzeczy.

-Combo na lordzie: Stubborn i Soulrender. Siekiera to -4as, ktorego boja sie wszyscy. A stubborn przy twoich cokach i korsarzach moze okazac sie nieoceniony. Magia nie zawsze wychodzi i te korsarzyki czasem traca steadfast. Z lorduniem w srodku sa nieporownywalnie stabilniejsi. To samo dotyczy cokow.
-Wywalilbym 6stke shejdow i kilku warriorow. Za te punkty wrzucil druga magiczke z DSem, ktory obcenie jest must havem i sztandary na warriorach i kusznikach, coby miec wiecej BPkow. Drugi lore rowniez sie przydaje. Pocisk z fajera, klatka, czy mieczyk to naprawde dobre czary.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Kiedyś na turnieju miałem okazje oglądać jak 30 korsarzy z frenzy zaszarżowało hordę gwardii z regenką niby słabo.
Dostali +1 atak z kotła i mieczyk :mrgreen: W gwardi został command group :lol2:

ODPOWIEDZ