Cold One Knights

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cold One Knights

Post autor: Shadar »

Więc twoja skrucha zmusza Cię to przekonania, że myliłeś się całkowicie :mrgreen: ?
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Bananovitch - na razie grzecznie Cie proszę używaj argumentów ( najlepiej sprawdzonych ), następnym razem moge nie być taki miły.

oak - Prosze Cię, nie prowokuj kłótni, ok?

Lekko was ostrzegam.

pozdro.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

oak pisze:
powiedz jak chcesz wcisnąć kocioł ("jak się zmieści") bsbka i 2 małe czarki? w limicie 600 pkt?
jakbyś jakimś cudem wcisnął to nie wiem która miałaby brzytwe, obniżenie T wylosować a co dopiero rzucić?
bo nie wyobrażam sobie że spearelfy za ręke z hydrą (bez boosta z czaru) wygrają dla Ciebie gre.
w takim razie musi być duża czarka, lord, bsbk, kocioł/mała czarka, tylko ciekawe ile punktów Ci zostanie na oddziały.

ps2. może ktoś pokusiłby się o zaprezentowanie rozpiski właśnie na takim oddziale?
Proszszsz...

Duża czarka-4lv, dagger [285]
LOrd-CO, SDC, HA, S, pok, coc, bacik, foolhardiness [285]

BSB master-CO, SDC, HA, S, hydra [210]
Kocioł [200]
Mała czarka-scroll, 2lv [160]

13 COKów-fcg, ASF [426]

Hydra [175]

30 Korsarzy-fcg, frenzy [350]

5 harpii-55

37 spearelfów -fcg, +1ld [252]

Względnie możesz spearelfy podzielić na dwie jedenastki kuszników z tarczami i muzykiem. Koszt identyczny.
Jak koniecznie musisz mieć tą brzytwę to po prostu na obu czarkach bierzesz shadow. Względnie wywalasz małą czarkę i harpie i wstawiasz za to dwa oddziały shadów.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2011, o 22:06 przez Bananovitch, łącznie zmieniany 1 raz.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

ps2. może ktoś pokusiłby się o zaprezentowanie rozpiski właśnie na takim oddziale?
1 Dreadlord @ 270.0 Pts
General; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak
Sword of Might [15.0]
Enchanted Shield [15.0]
Pendant of Khaeleth [35.0]
Crown of Command [35.0]
1 Dark Steed @ [0.0] Pts

1 Dreadlord @ 268.0 Pts
Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield
Whip of Agony [25.0]
Dragonhelm [10.0]
3x Null Talisman [45.0]
The Other Tricksters Shard [15.0]
1 Dark Steed @ [0.0] Pts

1 Death Hag @ 225.0 Pts
Poison Attacks; Cauldron of Blood; Frenzy; 2ndWeapon; Battle Standard
1 Cauldron of Blood @ [110.0] Pts

1 Sorceress @ 160.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Shadow
Dispel Scroll [25.0]

1 Sorceress @ 180.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Shadow
Tome of Furion [15.0]
Seal of Ghrond [30.0]

35 Dark Elf Warriors @ 246.0 Pts
Spear; Light Armour; Standard; Musician
Banner of Swiftness [15.0]
1 Lordling @ [6.0] Pts

34 Dark Elf Warriors @ 240.0 Pts
Spear; Light Armour; Standard; Musician
Banner of Cold Blood [15.0]
1 Lordling @ [6.0] Pts

14 Dark Elf Warriors @ 120.0 Pts
Spear; Light Armour; Standard; Musician
Standard of Discipline [15.0]
1 Lordling @ [6.0] Pts

5 Harpies @ 55.0 Pts
5 Harpies @ 55.0 Pts
5 Harpies @ 55.0 Pts

6 Shades @ 102.0 Pts
2ndWeapon; Rptr Crossbow

11 Cold One Knights @ 424.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
Standard of Hag Graef [35.0]
1 Dread Knight @ [41.0] Pts
Heavy Armour; Shield
Ring of Hotek [25.0]
12 Cold One @ [0.0] Pts


Total Army Cost: 2400.0
Asger z reprezentacji Danii. 900 pts w jednym oddziale. 100/120 pts na ETC
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

Shadar pisze:Więc twoja skrucha zmusza Cię to przekonania, że myliłeś się całkowicie :mrgreen: ?
;) połowa ludków co się tu wypowiada mówi że optymalniej i być może i ŁATWIEJ gra się na 8-10coków.
granie na większej ilości zapewne jest uzależnione i od umiejętności i od przeciwnika. dlatego <ukłon>
zgadzam się z Tobą w 100% bo napisałeś praktycznie to co ja od samego początku mówiłem.
więc cieszę się że doszedłeś do podobnych choć trochę. wniosków ;)

oj Garg zobacz już z Shadarem się do siebie uśmiechamy ;) nie ma co kopii kruszyć

(co do rozpisek)
o i to jest konkret
chociaż Jankielowa (Asgerowa) rozpiska wydaje się być lepsza o tyle że więcej jest harpii i łatwiej tym sposobem screenować coki. aczkolwiek nie widzę żeby bsb był w oddziale coków, tylko jest na kotle. (defakto to O CZYM OD POCZĄTKU MÓWIŁEM i o to chodzi.)

Bananovitch-a rozpiska wydaje się dużo mniej przemyślana, mało harpii do screenowania, mniej klocy, i jeszcze propozycja wywalenia czarki z ds, dodatkowo brak null talismanów w cockach czyli większa podatność na magie - wszystko to oczywiście w porównaniu do Jankielowej-Asgerowej.

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Mój pomysł na tą rozpiskę różni się od tej Asgera tym, że zamiast drugiego lorda ja mam bsb, a zamiast dwóch małych czarek mam jedną dużą. Wtedy zostaje mi więcej punktów na szejdów.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

heh od jakiegoś czasu wchodzę na forum tylko żeby podyskutować z Shadarem ;) nawet nie patrze na inne wątki

i widzisz Shadar jak tak zrobisz to wchodzisz w rozpe bananovitacha,
a ta od asgera jest radykalnie inna (moim zdaniem dużo słabsza), nie ma juz bsbka na kotle, tylko bsbk wchodzi do oddziału, z całą tego konsekwencją, jeśli chodzi o przeżuty liderki (lub jej czasem nawet nie zdanie), dodatkowe ataki 1 tura/ czy kolejne, wzmocnienie oddziału dodatkowym lordem, brak malej czarki=brak dsa=może wejść jakiś mass removal.. i tak można wymieniać.
koncepcja niby podobna, ale sama rozgrywka już inna.

ale graj graj i testuj :)

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Jankiel, jeszcze fajnie byloby wiedziec z jakimi asger gral rozpiskami.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A skąd mam wiedzieć? :)
To tylko przyklad dla forumowych wymiataczy, że oddziałem za prawie 1000 pts da się grać.
aczkolwiek nie widzę żeby bsb był w oddziale coków, tylko jest na kotle. (defakto to O CZYM OD POCZĄTKU MÓWIŁEM i o to chodzi.
Jest droższy dreadlord, równie miękki
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Równie miękki i robiący mniej. Jego jedyną zaletą jest mr3.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Zapominacie trochę ,że gra w WFB to papier /nożyce/kamień. Oczywiście ,że można grać wszystkim i czasem może udać się wygrać ale bardzo dużo zależy od naszego skilla oraz od tego z jaką armią gramy.Są paringi przy których od razu trzeba grać na remis bo nie ma h... :mrgreen: .
Co do Cok to ja bym chętnie opinii Jankiela wysłuchał bo grał nimi na masterze...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

oak pisze: a ta od asgera jest radykalnie inna (moim zdaniem dużo słabsza), nie ma juz bsbka na kotle, tylko bsbk wchodzi do oddziału, z całą tego konsekwencją, jeśli chodzi o przeżuty liderki (lub jej czasem nawet nie zdanie), dodatkowe ataki 1 tura/ czy kolejne, wzmocnienie oddziału dodatkowym lordem, brak malej czarki=brak dsa=może wejść jakiś mass removal.. i tak można wymieniać.
koncepcja niby podobna, ale sama rozgrywka już inna.
Moja rozpiska była robiona na szybkiego więc się specjalnie też nad nią nie zastanawiałem. Można wywalić korsarzy i wrzucić za to drugi oddział spearelfów to starczy i na harpie. Tylko że wtedy tak naprawdę jeżeli nam wytną COKi (albo niech nawet utkną jak to się często zdarza kawalerii) to nie mamy już czym uderzyć. Jeżeli miałbym robić rozpiskę na klocu kawalerii to BSB nie miałby Hydry tylko albo Rampagera (żeby nagle się nie zdziwić że klocek za 900 punktów nie dojechał) albo warda na 4+ żeby mi ten BSB za szybko nie zszedł. Niemniej też uważam że lepszą wersją jest oddział gołych 10 czy 12 COKów z ASF. Ale jak Jankiel to pokazał rozpiską Asgera-można grać skutecznie klocem za 900 punktów i to też nie jest tak głupie jak się wydaje.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Szarik
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Szarik »

Rince pisze:jeszcze fajnie byloby wiedziec z jakimi asger gral rozpiskami.
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 43&t=91844

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Asger ma bardzo fajne raporty. A to link do mojej rozpy: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=32273 Zapraszam, do radosnych dywagacji nad samą koncepcją deathstaru tam.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Mam pytanie odnośnie tej jednostki, czy warto dać Championowi broń magiczną? Myślałem nad uzbrojeniem go w lancę z killing blowem.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jeśli nie masz magicznych ataków to to ma sens jednak dla samego KB to nie ma sensu.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Chyba lepiej dać mu słomkę i luckstonea
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
negro
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: negro »

Rince piszesz ze 3 rydwany sa niezle ale mozesz mi zdradzic jak tym grac? planuje sie ustawic na 10-12 cok z chmpionem z lanca KB do przyjmowania wyzwan ale czy to bedzie takie dobre? to tylko 12 wo z as na +2 chyba ze ja tym nie potrafie grac bo ostatnio zanim zrobilem pierwsza szarze to spadło mi ich 6 :/ (dlatego mysle o rydwanach bo maja T5 ale za to lipa bo nie maszeruja) moze macie jakies podpowiedzi jak złorzyc taki klocek cok albo rydwanow

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Coki, muszą albo być skotłowane, albo mieć bsbeka z hydrą. A najlepiej mieć w odwodzie jedno i drugie. Jeśli nie chcesz używać bannera to może odpuść sobie czempiona. Wtedy trzaśniesz sobie 14 z asf lub dyscypliną i muzykiem. Działa to dość dobrze (walczysz w 2x7 i kotłujesz pod ataki), a koszt nie jest aż tak wygórowany. Z drugiej strony jeśli nie ma już kotła, to trzeba im trochę pomóc magią (najlepszy chyba hex z deatha, albo obniżanie siły z shadowa). Jeśli nie jest to twój jedyny oddział na stole, to nie ma co się martwić o ich przeżywalność. Dość dobrze działają razem z blokami włóczni i kowbojem z pok. Generalnie polecam jeśli twoim sztandarowym będzie jakiś kowboj, bo inaczej głupota boli, a i tak najlepiej grało się na starym drafcie, gdzie mógł im pomóc lord.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Od dawna nosze się z zamiarem wypróbowania wypakowanego na maksa oddziału COK. Czyli Lord Chorąży z Banerem Hydry w oddziale rycerzy + wsparcie kociołkiem. Wiem, że granie tym może okazać się trudne ze względu na wpakowanie około 800 pkt. do jednego oddziału, ale z drugiej strony jego moc uderzeniowa jest olbrzymia. Przyszła mi więc do głowy taka rozpa.

Lordowie:
Mroczny Lord, Generał - 140 pkt.
Kopia- 6 pkt. Tarcza - 3 pkt. Płaszcz z Łusek Morskiego Smoka 6 pkt.
Pancerz Przeznaczenia-50 pkt. Pierścień Ciemności - 40 pkt
Zimny - 30 pkt.
275 pkt.
Wysoka Czarodziejka - 225 pkt. 4 Poziom - 35 pkt.
Płaszcz Mrocznej Gwiazdy - 25 Pkt. Pieczęć z Ghond - 30 pkt.
Kryształ Północy - 35 pkt
350 pkt.

Bohaterowie:
Mistrz - 70 pkt. Chorąży -25 pkt.
Ciężka Zbroja - 4 pkt. Kopia - 4 pkt. Tarcza - 2 pkt. Płaszcz z Łusek Morskiego Smoka 4 pkt.
Sztandar Hydry - 75 pkt.
Zimny - 20 pkt.
204 pkt.

Pani Śmierci 90 - pkt.
Runa Khaina - 25. pkt Człowiecza Zguba - 25 pkt.
Kociło Krwi 110 pkt.
250 pkt.

Jednostki Specjalne:
12 x Rycerze na Zimnych - 324 Pełna Grupa Dowodzenia - 40 pkt
Sztandar Hag Graef - 35 pkt.
399

Jednostki Podstawowe:
30 x Wojownicy - 180 pkt. Tarcze - 30 pkt. Pełna Grupa Dowodzenia - 15 pkt
225 pkt.
30 x Wojownicy - 180 pkt. Tarcze - 30 pkt. Pełna Grupa Dowodzenia - 15 pkt
225 pkt.
10 x Kusznicy - 100 pkt. Mistrz Straży 5 pkt.
105 pkt.
10 x Kusznicy - 100 pkt. Mistrz Straży 5 pkt.
105 pkt.
6x Harpie - 66 pkt.
6x Harpie - 66 pkt.
6x Harpie - 66 pkt.

Jednostki Rzadkie
Hydra 175 - pkt.

Całkowity Koszt Armii - 2492 pkt.

Założenie jest takie, że COK idą i niszczą wszystko na swojej drodze ASF, chroni przed atakiem czegoś z większą inicjatywą, a Pierścień Ciemności chroni przed strzelaniem oraz wspomaga Lorda w hth. Harpie przewidziane są do osłony COK, a w miarę możliwości do niszczenia wrogich maszyn. Kloce wojowników również idą na przód, jest ich sporo więc mogą ginąć, a i tak wypłacają sporą ilość ataków, a przy dopakowaniu kotłem stają się całkiem groźni. Kusznicy generalnie skupiają ogień na wszystkim co próbuje się zbliżyć do Kotła, jeśli zostanie on zaatakowany szarżują na wroga. w miarę możliwości wspomagają ogniem oddziały uderzeniowe. Czarodziejka jest jedna bowiem tylko tyle udało mi się magii wcisnąć, zestawienie przedmiotów jest takie, aby dopakować ją zarówno defensywnie jak i ofensywnie.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, o 09:38 przez Tullaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ODPOWIEDZ