DE made in PiotrB

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

DE made in PiotrB

Post autor: PiotrB »

Jakiś czas temu na tym forum na wskutek różnych wskazówek powstała moja pierwsza rozpiska DE. Taka oto:
2800 Pts - Dark Elves Roster

Total Roster Cost: 2797

Highborn (2#, 297 pts)
1 Dreadlord, 152 pts = (base cost 140 + Heavy Armour 6 + Sea Dragon Cloak 6)
1 Dark Pegasus, 50 pts
1 Soulrender, 15 pts
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Pendant of Khaeleth, 35 pts
1 Crown of Command, 35 pts

High Sorceress (1#, 345 pts) FIRE
1 Supreme Sorceress, 260 pts = (base cost 225 + Level 4 Upgrade 35)
1 Lifetaker, 30 pts
1 Sacrificial Dagger, 25 pts
1 Seal of Ghrond, 30 pts

Sorceress (1#, 125 pts) METAL
1 Sorceress, 100 pts
1 Dispel Scroll, 25 pts

Noble (2#, 190 pts) BSB
1 Master, 90 pts = (base cost 80 + Lance 4 + Heavy Armour 4 + Shield 2)
1 Dark Pegasus, 50 pts
1 Cloak of Hag Graef, 25 pts
1 Dawnstone, 25 pts

Warriors (20#, 135 pts)
19 Dark Elf Warriors, 123 pts = 19 * 6 (base cost 6) + Musician Mus 3 + Standard Bearer Std 6
1 Lordling, 12 pts

Corsairs (30#, 350 pts)
29 Black Ark Corsairs, 305 pts = 29 * 10 (base cost 10) + Musician Mus 5 + Standard Bearer Std 10
1 Sea Serpent Standard, 25 pts
1 Reaver, 20 pts

Dark Riders (5#, 110 pts)
5 Dark Riders, 110 pts = 5 * 22 (base cost 17 + Repeater Crossbow 5)

Dark Riders (5#, 110 pts)
5 Dark Riders, 110 pts = 5 * 22 (base cost 17 + Repeater Crossbow 5)

Harpy Coven (5#, 55 pts)
5 Harpies, 55 pts = 5 * 11

Harpy Coven (5#, 55 pts)
5 Harpies, 55 pts = 5 * 11

Repeater Crossbowmen (12#, 120 pts)
12 Dark Elf Repeater Crossbowmen, 120 pts = 12 * 10

Repeater Crossbowmen (20#, 215 pts)
20 Dark Elf Repeater Crossbowmen, 215 pts = 20 * 10 (base cost 10) + Musician Mus 5 + Standard Bearer Std 10

Shades (6#, 102 pts)
6 Shades, 102 pts = 6 * 17 (base cost 16 + Extra Hand Weapon 1)

Shades (7#, 119 pts)
7 Shades, 119 pts = 7 * 17 (base cost 16 + Extra Hand Weapon 1)

Shades (7#, 119 pts)
7 Shades, 119 pts = 7 * 17 (base cost 16 + Extra Hand Weapon 1)

War Hydra (3#, 175 pts)
1 War Hydra, 175 pts
2 Beastmaster, 0 pts

War Hydra (3#, 175 pts)
1 War Hydra, 175 pts
2 Beastmaster, 0 pts


Mój pierwszy turniej w roli mrocznego lorda już za mną. Wielkich sukcesów nie osiągnąłem ale wiele się nauczyłem...

I BITWA - Imperium

Kiedy zobaczyłem armię która stanęła na przeciwko mnie to trochę poczułem się nie swojo. 5 maszyn , 3 oddziały ciężkiej kawalerii oraz 2 lekkiej i duży kloc piechoty. Do tego oczywiście kapłan na altarze oraz hero na pegazie + odział kuszników. Trochę szkoda ,że nie zdecydowałem się na bolce bo ta kawaleria z savem +1 była mało wrażliwa na mój ostrzał.Mimo ogromnej ilości strzał zabijałem ich tyle co kot napłakał. Przeciwnik sprytnie blokował swoje maszyny tak aby mój Lord i bsb na pegazie nie mógł się do nich dobrać.Nawet hydry z siłą 5 nie za wiele robiły.
Na szczęście miałem 0 z Metalu i dwa razy rzuciłem na 9 i 11 kostkach co pozwoliło mi pozabijać trochę knightów.
Przeciwnik - bagatelka - miał + 4 kostki dd co turę więc czarowało mi się również dość słabo :). Szło jak po grudzie...
W kluczowym momencie w ostatniej turze zdarzyło się coś co przeważyło losy bitwy. Moje spery z dużą magiczką dostali szarże od ostatniego oddziału jazdy z bsb. Myślę sobie nie ma co ryzykować dam flee i w moje ostatniej turze ich zbiorę na 10-tkach.... Niestety rzuciłem 5 i 6 :(. Wynik 8-12 i trochę rozczarowanie bo powinienem wygrać 11-9 co mi się należało bo naprawdę moje wojska wyczyniały cuda na polu bitwy. W pewnym momencie poczułem się jak bym grał w innej lidze waląc głową o ścianę z savem +1 8)

II Bitwa HE

Trafiłem na strzelający defens HE. - około 60 łuczników ,3 bolce ,3 oddziały WL i orły. Od początku bitwy rozpoczęliśmy z przeciwnikiem pojedynek strzelecki. O dziwo mimo przewagi liczebnej HE w ilości strzelaczy moi kusznicy i shade radzili sobie bardzo dobrze. Generalnie bitwa była dość krwawa. Zdecydowanie jednak przeciwnik miał więcej szczęścia niż ja. W kluczowym momencie gry udało mi się z dispelować zniszczenie Vaula na mojego pedanta. Wiedziałem jednak ,że w następnej turze to się już raczej nie powtórzy. Dlatego w przedostatniej turze dałem Lordem flee i mało rzuciłem - został zagoniony. Potem doszedłem do wniosku ,że to był błąd. Trzeba było stać liczyć ,że WL go zabiją (w końcu trafiali raptem na +4 bez przerzutów i miałby jeszcze sava na na 5+. Zachowałem się zbyt nerwowo. Dzięki temu przegrałem 9-11.

III Bitwa IMPERIUM

No nie ! Znowu oni! :) Tym razem walka o sztandary. Przeciwnik ,źle się ustawił co pozwoliło mi zmieścić na flankach oba oddziały shadów. Co by nie mówić polubiłem ten oddział. Dodatkowo udało mi się w miarę szybko dobrać do maszyn. Niestety czas na bitwę się skończył i ustaliliśmy z przeciwnikiem 10-10.

A teraz małe podsumowanie. W moim pierwszym turnieju grając DE zdobyłem 27 pkt. Trochę ogarnąłem tą armię . Moja rozpiska nie do końca mi się podobała na polu bitwy i wymaga pewnych zmian.
Na pewno sztylet nie jest mi potrzebny jeśli używam Fire. Na pewno nie sprawdził się BSB. Każdy przeciwnik miał 0 z metalu w związku z tym musiałem go kitrać za jakimiś pagórkami przez większość czasu.Za tą cenę mam kociołek który trudniej jest zabić i coś czasem jeszcze daje. Stwierdzam również ,że potrzebuję drugi odział do walki a jednych kuszników można sobie spokojnie darować...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

O rany, to miales niezlego pecha, trafiajac 3 razy na metal. To malo popularny lore, bo vs 4 topowe armie zerowka jest po prostu bezuzyteczna. Poza tym, nie musiales kitrac sie nim za obeliskiem. Wystarczy wejsc do unitu.

Rozumiem, ze kolejny klocek do walki = gwardia? Wyjdzie ci taki nasz polski standardzik :)

Pograj ta rozpe jeszcze kilka bitew, tylko zmien fajer na shadow i metal na fajer. Imho to jest najlepsze zestawienie dla DE. Ewentualnie mozesz zostawic ten maly metal, ale na vc/doch/skv/he/df jest kiepsciutki. Zerowka przydaje sie tylko na te opancerzone kawy i herosow bez warda na flame (a takich jest niewielu). W rozpie bez kotla jest to do rozwazenia, bo pestki faktycznie maja problem z 1+ sejvem, ale KB z kotla rozwiazuje ten problem.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Starczy talik za 5pkt. lub Dragonhelm i masz 2+ warda na te metalowe czary :) Ja teraz jak już BSB muszę wrzucać to kociołek BSB - więcej dodaje armii od siebie.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

lol- no oczywiście nie wpadłem na to ,że przecież BSB na pegazie można przyłączyć do jakiegoś oddziału. Nie myślałem o gwardii - raczej chciałem zwiększyć oddział sperów do przynajmniej 40 szt.... Muszę się nad tym spokojnie zastanowić.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

a ja dodam od siebie, że masz koszmarny błąd gramatyczny w temacie. Poćwicz przyimki.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Yudokuno pisze:a ja dodam od siebie, że masz koszmarny błąd gramatyczny w temacie. Poćwicz przyimki.
Może mu chodzi o rozkminę powstałą wewnątrz głowy :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

wam się chyba lekko nudzi...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Po prostu dbamy o to by podforum było miłe dla oka : )
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Może mu chodzi o rozkminę powstałą wewnątrz głowy :)
hahahahahahahaa

ODPOWIEDZ