Ulubione oddziały

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dla mnie obowiązkowi są COK (mimo, że byłem do nich sceptycznie nastawion na początku) - zazwyczaj biorę dwa oddziały. Bez BG też ciężko się gra, bo warto mieć jednostkę, która przyjmie dowolnego przeciwnika na klatę. Z jednej strony goła 10 mogłaby wystarczyć (ciężko nabić w szarży 10 ran), ale ja wolę dopłacić 100 pts za to, by mieć dużo większy potencjał w walce i zdobyć jakieś konkretne punkty. Dodatkowo pomagają w walce z HE. Bolce to przeżytek - trzeba ich pilnować, robią niewiele a 200 pts można dużo lepiej spożytkować. W swojej rozpisce ofensywnej nie mam żadnego strzelania, poza 10 kusznikami do trzymania ćwiartki - w sumie nie bardzo mi to przeszkadza. Problem mam tylko z latającymi large targetami, ale one dla rozpy nie są większym problemem.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ja tam od 6 edycji gram na przynajmniej jednym oddziale... w tej edycji odkąd pojawiły się ploty odnośnie s4 i hate'a wiedziałem, że odwzajemnią moją szczerą miłość do nich. :P

@Jankiel - na jaką jednostkę mogę spożytkować te 200 punktów ? Bolce znajdą zastosowanie na prawie wszystkie armii choćby nowe lizaki. Każda armia, która opiera się na large targetach będzie miała opory aby wystawić się na linie strzału bolcy. Chować je lub pilnować ? od czego mamy 2+ oddziałów DR w każdej(prawie) rozpie, harpie i shades ? fasty przeciwnika dla DE raczej nie są problemem jak i większość jego maszyn.
Problem mam tylko z latającymi large targetami, ale one dla rozpy nie są większym problemem.
Zależy od armii - u HE boję się tylko SD.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Na 2100 na styk mieszczą mi sie BG, 2xCOK, smok, bsb, caddy, DR, kusznicy i harpie. Za dodatkowe 150 pts już wolę dopakować trochę COK i smoka czy dołozyć assassina z gwiazdkami.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Mordimers
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Mordimers »

Bez Execów nie wyczodzę z domu :P . 13 + BSB z SoHG rozłoży wysztko co tylko zechce. Fajnie do tego wyglądają i nie mają tych przypałowych IMHO różków co BG :wink: . Steamtanka nawet pojadą w 2 rundy. Swój potencjał pokazują jednak dopiero kiedy dopakuje sie ich z kotła +1A :twisted: .

Shades to moja druga pozycja. Zawsze coś namieszają, a z dwurakami to i nawet mogą rozłożyć 5 cieżkiej kawalerii.
"Lepiej być całym trupem niż połową człowieka."

Awatar użytkownika
ZigZag
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: ZigZag »

Exeki z bsb? Chodzisz z łiczką i bawisz się z frenzy? Ja tylko raz spróbowałem i kiszka :P No chyba, że mastera tam dałeś, bo nie doczytałeś. U mnie mino wszystk póki co najmilej się spisują BG i CoK. No i hydra xD A lubie grać shadami najbardziej.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Hm hm ... mam 10 ale niezbyt mi idzie gra nimi tylko punkty zrzeraja :(
Jeszcze jak przeciwnik ma porządny obstrzał to juz wogle nic nie robią co mnię bardzo boli
A tak wogle wogle co ja bym dał żeby umiec nimi skutecznie grać
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Wypróbuje 2x7 ExE na nastepnym turnieju zobaczymy co ugrają ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

2 szeregi po 7 tak?? :?
Znając życie zrobia nic albo ubija jakaś bardzo cieżką piechote..
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Nie. 2x po 7 w 2 jednostkach.
Ja tak grałem na turnieju i pomijając fakt, że po zaszarżowaniu od boku 9 errantów z Bsb(nie stykając się z nim) nie zadałem żadnej rany :D, to w innej bitwie zabili z KB dużą czarkę w regimencie war dancerów i pomogli tym samym ich przepchnąć. Jak ktoś ma 2 wolne speciale i 180 punktów to jak znalazł na 2x7 z muzykiem
Żaba pisze:P.S. aczkolwiek smok jest niewątpliwie absolutnym samcem alfa i przywódcą stada bez niego ani rusz... :mrgreen:
true
Bestialski_Brokuł pisze:(...)potem się okaże(...) Shadowblade to nie asasyn tylko nazwa firmy od mokrej roboty, która ostatnio przeprowadziła szeroką rekrutację :wink:

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

fajny odział jest z nich jak włożysz tam haga ze sztandarem ASF i 2 kociołki w pobliżu i konnica bretki na przeciwko :twisted:
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

hm... brzmi ciekawie

szkoda że nikt z kumpli nie zbiera Bretki :(
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Tularian pisze:fajny odział jest z nich jak włożysz tam haga ze sztandarem ASF i 2 kociołki w pobliżu i konnica bretki na przeciwko :twisted:
już to widzę, jak wcale nie wyciągną Ci haga jakimś śmieciem :roll:
Żaba pisze:P.S. aczkolwiek smok jest niewątpliwie absolutnym samcem alfa i przywódcą stada bez niego ani rusz... :mrgreen:
true
Bestialski_Brokuł pisze:(...)potem się okaże(...) Shadowblade to nie asasyn tylko nazwa firmy od mokrej roboty, która ostatnio przeprowadziła szeroką rekrutację :wink:

Awatar użytkownika
Kondi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Kondi »

mój ulubiony odział to BG :lol2:, ale na drugim miejscu są DR, jak gram ze znajomymi to zawsze od 2 tury latają i brejkują co popadnie że zacytuje "żeby Light`em zdawać save!!!" najlepsza bitwa była z bretą jak w 2 tury zabili 2x3 pegazy, czarodziejkę i Lance 8 realmów, ale realmi już i tak walczyli z BG ;p
Obrazek
Dark Elf Army of Druchii:
Win/Draw/Lose (04.01.2010-xxx)
18/1/4

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Kondi pisze:mój ulubiony odział to BG :lol2:, ale na drugim miejscu są DR, jak gram ze znajomymi to zawsze od 2 tury latają i brejkują co popadnie że zacytuje "żeby Light`em zdawać save!!!" najlepsza bitwa była z bretą jak w 2 tury zabili 2x3 pegazy, czarodziejkę i Lance 8 realmów, ale realmi już i tak walczyli z BG ;p
Albo masz bajeczne rzuty na tą jednostkę albo ja nie wiem :shock: Co prawda ja samą hydrą czasami zamiatałem caly stół ale hydra =/= DR :roll:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Niektórzy mają dobrą rękę :wink: , albo dobre kości :badgrin: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja mam albo złe kosci albo złą reke :?
Bo zazwyczaj mam masakryczne rzuty :(
Dla tego taki ja nie moge sobie pozwolic na błędy w grze....
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Kondi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Kondi »

Gramy tymi samymi kośćmi ze znajomymi,więc to prędzej dobra ręka 8)
DR koszą jak się ich nieraz pod pakuje Kociołkiem :)
Obrazek
Dark Elf Army of Druchii:
Win/Draw/Lose (04.01.2010-xxx)
18/1/4

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Mówcie sobie co chececie moim ulubionym oddziałem są Egzeki, według mnie są najklimatyczniejsi w calej armii DE.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mengile :mrgreen: A tak poważnie to również egze - klimacik :)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Tullaris pisze:Mówcie sobie co chececie moim ulubionym oddziałem są Egzeki, według mnie są najklimatyczniejsi w calej armii DE.
Ja powiem tyle:
A jak czesto ich urzywasz??

Chociarz poprawdzie to też moja ulubiona jednostka
Klimat i wyglad figurki sa poprostu bajeczne (znaczy strasznie złe i mroczne :D )
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

ODPOWIEDZ