Ulubione oddziały

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

BSB + ASF + KB + kocioł + egze (muzyk, sztandar) w moich rozpisakch pojawi się zawsze 12, ten oddział mieli wszystko.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Bison pisze:BSB + ASF + KB + kocioł + egze (muzyk, sztandar) w moich rozpisakch pojawi się zawsze 12, ten oddział mieli wszystko.
Nie licząc 7 shdes'ów którzy bez problemu sobie z nimi radzą :roll:

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

to co w temacie-czy macie tak,ze na kazda bitwa wystawiacie jakas jednostke-czy to z fluffu,czy z przyzwyczajenia,czy z tego ze jest bardzo mobilna i zwraca sie kilkakrotnie :wink:

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Tak , jednostki które praktycznie zawszę mi się spłacają to


- Harpię :D ( zawsze 3-2 unity to obowiązek )
- Dark Ridersi ( szybcy i cholernie wkurzający dla przeciwnika )
- Black Guardzi ( naprawdę świetny oddział , najlepsza piechota w grze imo )
- Cold One Knights ( CoKi służą do przywalenia , siła 6 i przerzuty naprawdę robią młócę , koniecznie z Bannerem of Slaughter :P )
- Hydra ( taki potwór za 175 pts ?? :P głupotą jest nie brać go do rozpy )

To tyle jeżeli chodzi o mnie
Obrazek

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

jakie przerzuty w Cold One :?:

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

jakie przerzuty w Cold One Question
Z Hate. I rzeczywiście robią młóckę.

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

no dobra ale hate ma kazda jednostka DE,a czy to nie dziala tylko przeciw HE???

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

no dobra ale hate ma kazda jednostka DE,a czy to nie dziala tylko przeciw HE???
Nie , polecam poczytać Army Booka do DE.
Obrazek

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Działa nawet lepiej przeciwko HE - DE mają wtedy hate w każdej turze combatu (nie tylko w pierwszej). A HE mają tylko przerzuty psychologii w walce z DE :(

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

rzeczywiscie,ZiMny,jest,ale ja jeszcze do konca nie ogarnalem AB Mroczniakow i RB :( ...

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Tak ale to są standardowe zasady naszej armii :) Tak jak np. HE mają ASF , a Chaos re-rolle panik. :) Okej nie zmienia to faktu , że masz jeszcze czas na zapoznanie się z zasadami. Masz nawet tutaj taki dział "Co każdy gracz DE wiedzieć powinien" - masz tam kawałek kodeksu i wyjaśnienie paru zasad.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

ZiMny pisze:
- Harpię :D ( zawsze 3-2 unity to obowiązek )
- Dark Ridersi ( szybcy i cholernie wkurzający dla przeciwnika )
- Black Guardzi ( naprawdę świetny oddział , najlepsza piechota w grze imo )
- Cold One Knights ( CoKi służą do przywalenia , siła 6 i przerzuty naprawdę robią młócę , koniecznie z Bannerem of Slaughter :P )
- Hydra ( taki potwór za 175 pts ?? :P głupotą jest nie brać go do rozpy )
ZiMny opisałeś generalnie wszystko, ale pamiętać należy również o bolcach. Pomimo tego, że hydra jest wygięta, a dwie to już kosmos, to ja nie uażam bolca za przeżytek. Ta maszynka ciągle pozostaje świetnym narzędziem mordu w rękach DE :twisted: .
Co do BG, to fakt są świetni, ale wrażliwi na ostrzał, no i mają jednak trochę mało siły, więc jeśli coś ma AS na 2+ to mogą mieć problem rozwiązaniem pozostaje magiczna chalabarda na czempionie.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Tak , jednostki które praktycznie zawszę mi się spłacają to


- Harpię Very Happy ( zawsze 3-2 unity to obowiązek )
- Dark Ridersi ( szybcy i cholernie wkurzający dla przeciwnika )
- Black Guardzi ( naprawdę świetny oddział , najlepsza piechota w grze imo )
- Cold One Knights ( CoKi służą do przywalenia , siła 6 i przerzuty naprawdę robią młócę , koniecznie z Bannerem of Slaughter Razz )
- Hydra ( taki potwór za 175 pts ?? Razz głupotą jest nie brać go do rozpy )

To tyle jeżeli chodzi o mnie
Z BG jest jeden problem... nikt z nimi(prawie) nie chce walczyć w CC szczególnie jak się ich dopakuje czymkolwiek :P

Poza tym imo DE nie mają lepszej jednostki niż 6 COK w połączeniu z kociołkiem krwi (12 A z s6 with hate) , niby ryzykowana jednostka przez głupotę, ale w szarży łamie przeciwnika. Ja bez 2 oddziałów z domu się nie ruszam.

- shades - cud miód i orzeszki, BS 5 i AP, mówią same za siebie - nie trzeba reklamować tej jednostki...

No i nie wiem czemu ludzie lekceważą bolce... hydra + 2 bolce to podstawa każdej armii.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

jarlaxle17 pisze: Poza tym imo DE nie mają lepszej jednostki niż 6 COK w połączeniu z kociołkiem krwi (12 A z s6 with hate) , niby ryzykowana jednostka przez głupotę, ale w szarży łamie przeciwnika. Ja bez 2 oddziałów z domu się nie ruszam.
To fakt, choć zamiast kociołka można wstawić Hydra Baner, wtedy zimne też mają +1A, co w połączenu ze sztandarem AP daje zabujczą maszynke do mielenia. Najlepiej natomast jak by sie dało mieć i jedno i drugie (znaczzy się i kociołek i szmate hydry) wtedy to już jest całkiem kosmos (czempion ma 4A)
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

czyste 6- stki mają znaczą przewagę nad hydra bannerem :P są tańsze... bsb z tą szmatką to jest oddział 6 cok z FCG, no i traci się możliwość zrobienia kolejnego standardu jakim jest bsb + SoM + pedant.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

osobiście w każdej mojej rozpie muszą pojakić się CoKi, Hydra i kusznicy :D , jednostka świetna na wszystko co ma mały Sv.
Co do BG to nigdy ich nie używam, może i wymiatają w CC, ale schodzą masowo od byle chłopów z łukami, pozatym w DE wole jednostki szybkie i zwrotne.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

bardzo lubię grać na 20 korsarzach (z frenzy) z assassinem (+d3 A i latanie) i black guardach z ASF (wystawionych 6 w rzędzie z BSB i hydra bannerem) jeśli cokolwiek dojdzie to jest zmielone przez 20 ataków z przerzutami :)

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No i jeden dobry strzał z katapy i nie masz połowy oddziału, a przeciwnik ma w cholere pkt :) poza tym BG dla PG XD ja jestem fanem CoKsów od kiedy dostali Hate i S 4 stali się naprawdę dobrą kawalerią pomimo swojej głupoty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

w końcu po coś się wpycha do armi shade'ów, harpie i dark riderów ;)
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A ja lubię 6 ed.exeków za najlepsze (imo) modele do DE z bsb ASF w środku i kociolkiem w pobliżu też dają radę

ODPOWIEDZ