Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Re: Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: hypnotic »

Uderzenie mamy, regena, +2/4 T, regrowth pomoże dowieźć je tam gdzie trzeba. Nie sprawdzane na razie, ale warte rozważenia moim zdaniem.

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

hypnotic pisze:Uderzenie mamy, regena, +2/4 T, regrowth pomoże dowieźć je tam gdzie trzeba. Nie sprawdzane na razie, ale warte rozważenia moim zdaniem.
Tron przede wszystkim. Dwellersy, boostowanie monsterow i ich leczenie (regena tylko na oddzial niestety). Latwiej dojsc jakims sensownym skladzie do combatu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Egzekutorzy z T5/7 robią wrażenie :P ciężej ich ubić. A nawet zwykła regena jest dla nich fajna. A jeszcze jakby wskrzesić...

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Wiesz no, wszystko jest fajne z T7, nawet jacyś Halabardnicy w Imperium. Jak zaczynałem grać w WFB i wrzucałem Flesh to Stone na Swordmasterów, to przejeżdżali, praktycznie bez strat, jak walec drogowy przez cały stół, nie zważając nawet na ostrzał z Siłą 5. Musi być jednak coś w tej Domenie, że nie jest zbyt popularna ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Domena jest super, tylko imho trzeba jakos dispelle przeciwnika wyciagnac by throne wszedl. Od biedy mozna wyciagnac na dwellersach i sprobowac po taniosci boostowac reszte. Regena, +T dosyc ladnie wchodzi z duzej suczy na 2 kosciach, od biedy nawet na jednej ze sztyletem (WTF, life + sacrificial dagger, jakis blad we fluffie). W gruncie rzeczy male wersje czarow tez sa sensowne - t5, 5+regeny. Inna sprawa, ze np. mozna fajnie hydre leczyc, czy bohaterow np. naszych kowbojow.

Edit, no chyba, ze ktos sie ecyduje na pełną magiczną ofensywę, wtedy wiadomo, ze life nie nadaje sie do tego. Wiadomo, sa tez inne fajne boostujace lory - light, beast, czy debuffujaco-bijace :) jest co testowac.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No ja na pewno będę testował inne lore'y, bo ile można grać na shadow'ie, death'ie i fire 8)
Glass canonowość naszej armii zaczyna się przejadać i pora spróbować coś wzmocnić nasze elfiaki, a teraz mamy czym :)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

To też jest argument :D całe życie graliśmy na kilku domenach, a teraz takie dobrodziejstwo :D ja chce heavena spróbować :P

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Problem z lifem jest taki że ludzie nauczyli się przeciw niemu grać. Oraz jest fajniejszy na papierze niż w rzeczywistości, gdyż musisz mieć tron by lore był naprawdę fajny, a to zabiera kości i w efekcie faza magii nie działa jak powinna.

Natomiast genialnym lorelm boostującym combat jest light.
1. Phas protection, speed i birona poprawiają piechotę o 100%. I występują w wersji wszystko w 12".
2. Casting value dosyć niskie, więc większość rzucasz na 2 kościach.
3. Pociski niezłe
4. tylko 2 czasy sytuacyjne, ale potrafiące odwrócić wynik bitwy. Siatka i auto zdanie liderek.

Duże potwory z I10 i asf :twisted:, pamiętajcie że T.stomp to dodatkowy atak z zasadą ASL. więc Tstomp z I10 coś pięknego :roll:

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Przykre, ale na Thunderstompy nie działają czary i zasady specjalne, tak jak na Breath Weapony ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

LIfe - tron i dwellersy + leczenie herosów

light - obszarowe boosty

ciagle sie waham :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Azurix pisze:Przykre, ale na Thunderstompy nie działają czary i zasady specjalne, tak jak na Breath Weapony ;)
A to niby dlaczego?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Rb

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Obrazek

Nie żeby coś, ale zawsze chciałem to wrzucić
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

QC co to ma być? Ludu pracujący grając w karcianki ?

A dokładnie? Nr strony. Rb to zbyt ogólne pojęcie i udowadnia nic.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

zobacz faq :) jakies 2 lata ten zapis tam jest
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tak jak patrzę na te zasady, to całkiem ciekawy kodeks. Charakter armii to zdecydowane "glass cannon", co jest b. fajne. Dość dobrze wyszedł balans wewnętrzny - black guard raczej przegrywa z egzekami (za wyjątkiem bezpośredniego starcia, w którym robi z nich mielone :) ), a doomfire warlocks to chyba nazbyt oczywisty must have. Ciężko powiedzieć co do monsterów - hydra została stonowana, ale nadal można się zastanawiać, czy np. dwie hydry z zianiem są gorsze od 30 egzeków z FCG w podobnej cenie.

To, co jest potencjalnie minusem tej armii, to opcja na ewolucję w kierunku deathstarów WE/EX z kotłem i hotekiem w środku - szczęśliwie jest to drogie i da się to dość łatwo odstrzelić/odgiąć, więc może nie będzie to dominujący widok na stołach.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Na razie meta bedzie prawdopodobnie na ExE bo są świetną kontrą na MC. Jeśli coś się zmieni to BG mogą wrócić na stoły.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

GW straszną kupę zrobiło z tymi MC/MI. Natomiast rozpa na dwa klocki - korsarze/WE przeciw piechocie i egzecy przeciw twardzielom wszelakim, plus dreadlord pegazista jako lekka kontra na MC - to chyba w miarę zbalansowany build.

Natomiast nawet jak się zmieni meta, to BGuard jest zbyt drogi i przegrywa moim zdaniem z WE/Korsarzami.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Meta sie troszke zmienila chlopaki. Mourny juz tak nie strasza, ogry sa generalnie slabsze, w chaosie powoli odchodzi sie od skullkow, a w imperium gracze wystawiaja 1 unit demiskow, ktory furory nie robi.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Zablokowany