Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: GarG »

Podobno nowy podręcznik do DE ma wyjść w 2013 r. pojawiły się już plotki na jego temat. Nie chce by wszystkie tematy były zaśmiecane tym samym spamem i domysłami stworzyłem oddzielny temat. Przedstawiam to co udało mi się znaleźć na razie.
In an effort to pull together what few rumours we have …
I have started threads for each of the armies rumoured to be somewhere in the pipeline.
I will do my best to keep the first posts updated as more rumours appear in these threads.
I have tried to remember as much as I can of what has been posted so far.
I will have missed or forgotten some of it ... so, any rumours that have been posted please just remind me ‘who’ said ‘what’ and I will update this first post.

Dark Elves:

Release date: Unknown.
Expected in 2013 (Eldargal) (Late 2013)
Expected before WE (Birdy via Darnock)

Author: Unknown.

Rules: Unknown.
Executioners axe might become a single handed weapon that you can use with a shield and grant Heroic Killing Blow? (Wustegeist)

Models:
There is a bunch of stuff in the pipeline for Dark elves. (Harry)
Rumours of Witch Elves, (Eldargal, Hastings)
Executioners (Eldargal)
Black guard (Eldargal)
‘Large plastic critter’ (Eldargal)
and plastic characters. (Eldargal)
Plastic monster, possibly a hydra, not certain its for DE specifically. (Eldargal)
Plastic mounted character, possibly female. (Eldargal)
Dual kit chariot (Eldargal)
Plastic bolt thrower (Eldargal)
But not this much stuff. (Harry)

BRING IT ON!
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

mówiłem ,że Egzeki będą cacy! GW musi coś zrobić ,żeby zaczęły się sprzedawać figurki finsyfu w absurdalnej cenie 100 zł per 5szt...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wyjda nowe plastiki. W 7 edycji DE nie dostały zbyt wiele figsów, a chyba wszystkie nowe oddziały wychodzą w plastiku, nie w finecaście
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ha, fajnie, mnie osobiście metalowi BG, Exe i Witchki się zajebiście podobają, więc nie będę żałował, że muszę nabyć plastik ;)

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Narazie o exekach nie piszą tylko o magicznym przedmiocie o nazwie executioners axe jak rozumiem. Zresztą narazie prawie żadnych informacji w tym nie ma, bo to że wydadzą oddziały w plastiku, to można powiedzieć o każdej kolejnej armii.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Mogli by do DE dodać jednostkę typu slave tak za 2pkt :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nieee błagam nieee...

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Slayer pisze:Mogli by do DE dodać jednostkę typu slave tak za 2pkt :D
No cóż...zdajecie sobie chyba sprawę ile zarobiliby pieniędzy??

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Hm...korsarze z Czarnej Arki łapią niewolników na całym świecie - więc oddział slavów nie był by taki od rzeczy...
Jedno jest pewne. Nowy kodeks będzie najbardziej dramatyczną zmianą w dziejach DE...
Teraz wychodzi Woch - zobaczymy jak bardzo zostanie przycięty...to da nam przedsmak tego co nas czeka...
Osobiście uważam ,że powinny wyjść jeszcze nowe kodeksy do :
Skavenów ,Lizardmenów i Bretonni - bo te armie mocna się różnią od tej edycji...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jednostka niewolników to dla Was klimat u DE? Druchii zasłaniajacy się mięsem armatnim? Gwardia krocząca śladami niewolników? Wstyd jak jasna cholera! Gdzie ta elitarność i samolubność? Gdzie to nasze ego...? Niewolnicy niech pracują w kopalniach, a za walkę biorą się prawdziwi wojownicy.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Czytałeś 6 ed book ?
Tam była taka fajna historyjka jak DE wystrzeliwują ponad 500 niewolników żeby Bretończycy nie mieli równego pola do szarzy
Tak naprawdę niewolnicy maja większy klimat u De niż u skavenów
A gdyby dali slavów to byłby to idealny kontrast do tego jakby resztę mocno pocięli
@Piotr
Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy ze book chaosu jest tak naprawdę mocno przeciętny a gracze tylko czekają na jakiekolwiek zmiany
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Slave byłyby świetnym miesem armatnim, blokerem i dodatkowym wystawieniem :D

Już widzę te hordy niewolników i filer z tych 2 niewolników od DE z 40k

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Niewolnicy będą mieć super klimat u DE
Fajne pomysły a na slavów są w warhammerze online
A filery będą zajebiste z tych niewolnic od dark eldarów :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Jeżeli o chodzi o nowe unity ze znajomym opracowaliśmy jednostkę na potrzebę konkursu red-ant'a, byli to elfy płci męskiej u której obudziły się zdolności magiczne, z racji przepowiedni że kiedyś elficki mag zabije maelekita(staaaary fluff, mocno nie aktualny) pozbawia się ich wolnej woli i przeistacza w coś w rodzaju mandragor z dark eldarów, służą oni za obstawę dla czarodziejek i zabójców magów.
Z innych wyssanych z palca jednostek w przyszyłym booku pojawiś się mogą
-jazda na drakach(smoki bez skrzydeł), większych krewniakach cold one
-różne warianty hydr tak jak kiedyś
-morskie żmije(młode tych bestii na których DE budują swe okręty)
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

PiotrB pisze:Hm...korsarze z Czarnej Arki łapią niewolników na całym świecie - więc oddział slavów nie był by taki od rzeczy...
Jedno jest pewne. Nowy kodeks będzie najbardziej dramatyczną zmianą w dziejach DE...
Teraz wychodzi Woch - zobaczymy jak bardzo zostanie przycięty...to da nam przedsmak tego co nas czeka...
Osobiście uważam ,że powinny wyjść jeszcze nowe kodeksy do :
Skavenów ,Lizardmenów i Bretonni - bo te armie mocna się różnią od tej edycji...
Skaveni - 2009
Lizardmeni - luty 2009
Bretonnia - 2004
Wood Elfy - 2005
Krasnoludy - 2005

Szczurki i Jaszczurki powinny jeszcze długo poczekać ale znając GW pewno tak nie będzie.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

zgadzam się ,że Chaos jest pierwszy do zmiany (ale to już stało się faktem) nie wiem czy przed Silesianem wyjdzie nowy book ale na pewno gracze Chaosu będą płakać rzewnymi łzami... wiele czarów chaosu i przedmiotów oraz zasad jest z innej epoki nie mającej się ni jak do 8 edycji WFB...
Lizaki i Skaveni byli wydani stosunkowo niedawno ale moim zdaniem wymagają sporo zmian bo na 8 edycje są niedoszacowani punktowo - tak jak zresztą (nie czarujmy się )DE.
Bretonia nie wiem czy wogóle wyjdzie nowa ale trebuch z siłą 5 za 90 pkt i latające pegazy z savem +3 oraz skirmiszem i vanguardem + zasada warda to też już dawno nie ta epoka...
Krasnoludzie maszyny są też zbyt tanie w stosunku do 8 edycji..

To wszystko panowie z GW moim skromnym zdaniem powinni zmienić:)...

Dark Elfy mają tysiące niewolników i używają ich jako żywej tarczy lub mięsa armatniego. Być może Panom z GW przyjdzie do głowy wykorzystanie tego pomysłu w nowym booku.
Na razie cieszmy się tym co mamy - sądzę ,że mamy rok spokoju - potem zacznie się rozpacz z okazji wydania nowego booka:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Myślę że DE wyjdą bezpośrednio po booku do HE. HE mają wyjść wg ostatnich plotek w lutym 2013, więc pewnie koło połowy przyszłego roku wyjdą DE :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Nowe wieści, z cytadeli

Harry upublicznił na Warseerze przecieki na temat tego, co niebawem pojawi się do Warhammera:

- Warriors of Chaos - październik/listopad 2012
- Daemons of Chaos - przełom 2012/2013
- High Elves - początek 2013
- Lizardmen - połowa 2013

Nie wiem jak wy ale mi już się to wszystko miesza.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
ibniblis23
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ibniblis23 »

czyli jeszcze z rok mamy spokoj ;p
“Never underestimate the power of sheer, bloody-minded spite”

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Ja w takim razie mam podejście kontrariańskie, ponieważ już nie mogę się doczekać nowego AB.
Czas na powiew świeżości i ugrywalnienie takich jednostek jak manticora, egzeki, coki czy wiczki.
A kto wie, może coś nowego dodatkowo dorzucą :wink:Póki co nowe podręczniki trzymają solidny poziom.

Zablokowany