Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Post autor: kangur »

RedScorpion pisze:Czy jeśli Crone Hellebron dostanie czar Savage Beast of Horros (+3 ataki) uzyskując wtedy 10 ataków to może sobie jeszcze dodać swoje +d3?

Bloodthirster mógł mieć chyba powyżej 10 ataków bo losowo je dostawał tak jak tutaj te d3.

A nie ma czasem limitu 10 ataków ogólnie? Tylko zasadą random attacks mozesz miec ponad maximum , więc chyba mozesz :wink:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

No właśnie ... chyba

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

+D3 A jest randomowe jakby nie było , wiec wedlug mnie mozesz
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Pytanie, atakuję Hellebronką Wampirka z nightshroudem ("Enemy model in btb lose all strenght bonuses from weapons (even magical ones) and has the ASL rule") czy Hellebronka dalej uderza z siłą 10, w końcu broń nie dodaje jej siły, tylko sama z siebie uderza z taką siłą (Hits from Deathsword and the Cursed Blade are resolved at Strength 10). Czy jednak rozumuję źle, a Hellebronka uderza z siłą 4?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Według mnie +d3 to nie losowa ilość ataków, tylko losowy bonus do ilości ataków, więc dalej nie możesz przekroczyć 10.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Ranndolf pisze:Pytanie, atakuję Hellebronką Wampirka z nightshroudem ("Enemy model in btb lose all strenght bonuses from weapons (even magical ones) and has the ASL rule") czy Hellebronka dalej uderza z siłą 10, w końcu broń nie dodaje jej siły, tylko sama z siebie uderza z taką siłą (Hits from Deathsword and the Cursed Blade are resolved at Strength 10). Czy jednak rozumuję źle, a Hellebronka uderza z siłą 4?
Przychylam sie do odpowiedzi ze nadal bije z tą 10. To nie jest bonus do siły jakby nie było
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Naviedzony pisze:Według mnie +d3 to nie losowa ilość ataków, tylko losowy bonus do ilości ataków, więc dalej nie możesz przekroczyć 10.
IMO Możesz bo nie podnosi Ci to ataków w profilu postaci.
Ranndolf pisze:Pytanie, atakuję Hellebronką Wampirka z nightshroudem ("Enemy model in btb lose all strenght bonuses from weapons (even magical ones) and has the ASL rule") czy Hellebronka dalej uderza z siłą 10, w końcu broń nie dodaje jej siły, tylko sama z siebie uderza z taką siłą (Hits from Deathsword and the Cursed Blade are resolved at Strength 10). Czy jednak rozumuję źle, a Hellebronka uderza z siłą 4?
S10, nie wyłącza Ci działania magicznej broni a ona ma siłe 10 a nie np. +6S, więc nie jest to bonus do siły.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Wysłałem w obu tematach pytanie do Dyda aby podał mi interpretację, która będzie obowiązywała na DMP. Jak dostanę odpowiedź to wkleję. Ma to być interpretacja Liddera.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

gites :)

wg RAW na uparnego gift of khaine to nie profilowa wartosc charakterystyki, no ale to nadal jakas wartosc atakow bedaca docelowo random :) ja bym zagral ze podchodzi pod FAQ, ale slusznie zrobiles, niech sie organizator / sedzia turnieju wypowie i tyle

przy obumieraniu tego organizmu, ostatnio ludzie nawet malo na forum pisza
za to ludzi na glorii victis przybywa ktorzy szukaja innego systemu heh
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nigthshroud jest oczywisty i tylko lidder ze swoim chorym RAWem może tu coś zepsuć :)

Co do ataków Hellbronki, doombull ma dosc podobnie w blodgreed i przekracza 10 i tak powinno byc tutaj. Inna rzecz ze wrzucanie jej tego czaru raczej jest sporo mniej efektywne niz na dowolny inny model :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Jasne, że rzucanie na nią tego czaru to przesada. Chodzi mi jednak o interpretację.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Dydu pisze:Oficjalną odpowiedź od Lidera:

1. tak, możesz mieć ponad 10 ataków, właśnie z powodu cytatu, który przytoczyłeś. Masz N + D3, gdzie N to maksymalnie 10.
2. Ustawianie siły (lub jakiejkolwiek innej statystki) to też modyfikacja. Bijąc po Nightshroud będzie więc używać siły jaką ma zapisaną w AB.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mowilem zeby liddera nie pytac :) Zepsul hellbrone bez powodu, ja i tak bede sie staral przeciwnikow do mojej racji
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Ja też będę się spierał z tym ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ale co sie chcecie spierac? :wink:

N+D3 to wg was nie jest random? podchodzący pod FAQ ?
czy fakt, że Nightshroud wylaczy S10 ? wylaczy bo to zmiana charakterystyki Siły a one sa olewane, tak samo jak cos co wylacza caly przedmiot :lol2:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Ale Nightshroud w wordingu wyłącza tylko premię do statystyki - w przypadku Hellebronki nie ma premii, tylko zastępowanie bazowej wartości inną wartością, niezależnie od początkowej wartości ;>

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Serio uważasz, że zastąpienie bazowej statystyki (S4) na najwyższą możliwą wartość (S10) to nie jest premia?
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jesli uznasz, ze model majas S3, bierze w rękę miecz ktory daje jej S10 to czym to jest? :)

mozna se pogadac co rozumiemy pod "bonus", jesli cos jest większe niż bazowa wartość to dla mnei jest bonusem i slusznie Lidder zrobił
przynajmniej wiecie jak zagrac i tyle :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Podoba mi się ta interpretacja liddera :wink:

I sprawdziłem też wording heli. Istotnie, nightshroud powinien działać bo miecz nie zamienia oryginalnej siły modelu a jedynie stwierdza, że uderzenia z tego miecza są rozpatrywane z S10. Więc jest to bonus, nie zamiana charakterystyki.

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Poda ktos link do elfich zasad aos?
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

ODPOWIEDZ