Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Post autor: GarG »

Wątek dla ludzi którzy mają szybkie pytanie i oczekują szybkiej odpowiedzi.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

1. Ile mam ataków z kotła? Po 2 za małe laski, 3 za dużą. Do tego z frenzy. A dodaję jeszcze premie za dwie bronie ręczne, czy już nie? Tj. mam 10 ataków i koniec?
2. Jeśli przegram rundę walki wręcz, tracę szał w normalny sposób?
3. Rozumiem, że nie mogą przeciwnicy rozdzielać ataków, więc wszystkie trafienia są rozpatrywane wobec największego WS u mnie, czyli 6, od Dużej Hagi?
4. Jak ja atakuje kotłem, to rozdzielam ataki, tj. osobno atakuje za małe laski (siła 3 + WS 4) i osobno za dużą (siła 4 + WS 6), czy walę wszystkie ataki z siłą 4 i WS 6? To samo odnośnie Inicjatywy, dzielę, czy przyjmuję najwyższą?
5. Na potrzeby wyniku walki, kocioł nie ma flank ani tyłu, ale premię za szarżę przeciwnik dostaje w normalny sposób?
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

1. Haga - 3 z bazy + Ahw + Frenzy, adenantki - po 2 z bazy + ahw + frenzy. To daje 5 ataków hagi i 8 ataków addenantek, razem kociołek wypłaca 13 ataków
2. Tak
3. Tak
4. Oddzielnie - każdy model ze swoim WS, I i S
5. Tak, maszyna nie ma boków ani tyłów, więc tylko normalne +1 za szarżę
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Bardzo dziękuję! :)
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Mam prośbę o 2-3 najbardziej typowe rozpiski euro de. Czekają mnie bitwy z de w tym standardzie a nie mam pojęcia czego się spodziewać.


Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Też wrzucę kilka pytań na szybko, żeby rozruszać nowy dział:)
1.czy ASF i ASL znoszą się całkowicie tzn. tracę również przerzut trafieni przy wyższej I,
2.czy KB nie działa na MC tylko w zakresie natychmiastowego zabicia czy również nie pozbawia armour save,
3.czy magiczny sztandar na bsb przestaje działać na oddział jeśli ten odmówi pojedynku (nie mogę zlokalizować uściśleń do tego),
4.gdzie jest zapis że po maszynach i undeadach nie można overrunować,
5.czy właściciel Trickster,s sharda sam musi przerzucać wardy,
Buła pisze:Mam prośbę o 2-3 najbardziej typowe rozpiski euro de. Czekają mnie bitwy z de w tym standardzie a nie mam pojęcia czego się spodziewać.
tu masz rozpy z etc:
http://www.mediafire.com/?cyde70flve4cgp2

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

1.czy ASF i ASL znoszą się całkowicie tzn. tracę również przerzut trafieni przy wyższej I,
???

2.czy KB nie działa na MC tylko w zakresie natychmiastowego zabicia czy również nie pozbawia armour save,
Nie działa w ogóle.

3.czy magiczny sztandar na bsb przestaje działać na oddział jeśli ten odmówi pojedynku (nie mogę zlokalizować uściśleń do tego),
???

4.gdzie jest zapis że po maszynach i undeadach nie można overrunować,
W Erracie GW do głównego podręcznika.

5.czy właściciel Trickster,s sharda sam musi przerzucać wardy,
Nie.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

hypnotic pisze:Też wrzucę kilka pytań na szybko, żeby rozruszać nowy dział:)
1.czy ASF i ASL znoszą się całkowicie tzn. tracę również przerzut trafieni przy wyższej I,
3.czy magiczny sztandar na bsb przestaje działać na oddział jeśli ten odmówi pojedynku (nie mogę zlokalizować uściśleń do tego),
1. Jeśli masz jednocześnie ASF i ASL to tak jakbyś nie miał żadnej z tych zasad
3. Magiczny sztandar działa dalej, jest w FAQ do RB
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

1) Czy jak walczymy monsterem lordem w pojedynku i zabijemy goscia, thunderstomp walimy w pojedynek zeby nabic CR czy wpada w oddział?

2) czy thunderstomp wali rownoczesnie z przeciwnikiem majacym GW? Czy najpierw/potem?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

1. wszystkie ataki, w tym też stompy, idą w challange
2. równoczesnie
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Naviedzony pisze: 2.czy KB nie działa na MC tylko w zakresie natychmiastowego zabicia czy również nie pozbawia armour save,
Nie działa w ogóle.
Chyba że jest to bohater (!!!) który bez monstous mount by na niego KB działał. W praktyce bretki pegazy KB nie działa, ale na lorda na pegazie już działa.

Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Gnomen »

Witam.

Mam do Was 2 pytania:

1. Czy oplaca sie dawac crossbowman full command?
2. Czy oplaca sie dawac crossbowman tarcze? (oddzial 20 modeli)

Dziekuje za Wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam
Gnomen

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

hmm ja moim kuszolom tarcze daje zawsze :P a fcg raczej im nie potrzebny :) muzyk to podstawa ewentualnie champion jeżeli magiczka tam siedzi

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

tarcze tak, muzyka też, reszta zbędna
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

champion za 5 punktów zawsze i wszedzie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

-Qc- pisze:champion za 5 punktów zawsze i wszedzie
+1 Ja też mam na kuszach zawsze czempiona
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Pegaz z Cloak of Hag Greaf dostaje strzał z cannona. Siła tego strzału zgodnie z zasada Cloak'a wynosi 5.
Pytanie: czy przysługuje mi od tego strzału armor save?
1) nie
2) tak, ale jest siła 5 wiec z modyfikatorem -2
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

b.
Dlaczego miałbyś nie mieć sv? To nie bolec.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Tak jak hypnotic, cannon ma siłę 10, ale nie ma żadnego zapisu o braku asv. Dostajesz więc trafienie z S5 od którego przysługuje asv zmodyfikowany o -2.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

ODPOWIEDZ