Koncert życzeń 8 edycji..

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Koncert życzeń 8 edycji..

Post autor: Tullaris »

Mamy już temat o plotkach, a z nich wynika, że nowego booka dostaniemy dopiero w 2014 :( . Ponieważ jednak co rusz pojawiają się w różnych tematach życzenia co do tego co ma się znaleźć w nowym booku, to pozwoliłem sobie założyć ten temat aby nie zaśmiecać innych.

Pierwsza rzecz jakiej ja bym chciał to ugrywalnienia Egzeków. Najlepszym sposobem jest danie danie draihom takich cech jakie maiły ulrykańskie młoty w 6 ed. Czyli S+2 ale tylko w szarży a tak normalnie to S+1 uderzają zgodnie z inicjatywą.

Następna to danie możliwości Mistrzom i Lordom wykupienia tytułów Kapitana Czarnej Straży lub Wysokiego Egzekutora. Po wykupieniu takiego tytułu postać musiała by być wystawiana w odpowiedniej jednostce, ale miała by zasady specjalne Wieczna Nienawiść i Determinacja lub Zabójczy Cios i Wyznawcy Khaina. Postacie takie musiały by używać określonych broni.

Inna to uczynienie z Kourana i Tullarisa bohaterów z prawdziwego zdarzenia. Teraz to jakiś śmiech na sali.

Reszta chyba jest w miarę ok. Mam tylko nadzieje, że nie przytną nam za bardzo przedmiotów magicznych.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, o 06:40 przez Tullaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Życzyłbym sobie, żeby nam nie zabrali pendanta.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Pendant może zostać, tylko niech do [!#%^^&%&*], będzie sensownie wyceniony, bo na razie to chyba najbardziej idiotyczny przedmiot w batlu.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

To moje życzenia:

-MC dół staty takie jak demisie + hate, góra jak CO Knighci tylko 2 ataki zamiast 1. I żeby mieli +1 save'a
-Zlikwidowanie BG limitu liczebności (raczej pewne na 99%), i żeby im dali z bazy S4 i Sea Dragon Cloaki coby nie umierali tak łatwo. Zasady niech zostawią. Do tego nowe ładne plastikowe modele.
-Jakaś nowa piechotka core/lub specjal z fajnymi statami i zasadami oraz S5 lub 4 i żeby była fajnie opancerzona (Nieskończeni z G&F Zabójca Elfów)
-J.w. Ugrywalnienie Egzeków + nowe ładne plastikowe modele.
-Witchki w sumie mogłyby przejść do corów i wyjść w plastiku
-Mocniejszy Dark Magic, tak by mógł konkurować z lorami rulebookowymi
-Plastikowi Dark Ridersi i Shady
-Plastikowy zestaw z herosami taki jak u Emp, He i Orków
-Plastkowy zestaw z pegazem na kształt smoka z SoM
-Pozostawienie Hate'a tak jak jest, tylko żeby wróciły przerzuty dla wierzchowców
-Tańsze bolce i żeby miały chociaż 3 załogantów (i mogliby w sumie przenieść je do specjali) + oczywiście nowy model plastikowy
-Zrobienie z Kourana i Tullarisa normalnych herosów
-Wiem, że Hydra jest niedoceniona punktowo, ale naprawdę się ucieszę jak niczego z nią nie zrobią.
-AB mógłby znów pisać Gav Thorpe lub Phill Kelly
-Z itemów, żeby zostawili pendanta, sztylet, płaszczyk, jajko, banner of murder i soulrendera, albo chociaż niech dadzą jakieś nowe fajne przedmioty

Na nowym potworze jakoś specjalnie mi nie zależy, ale jakby już mieli go wydać, to żeby miał chociaż ładny i klimatyczny model (Sfinksy mi się podobają, ale Slaughterbrute i Anal Intruder to jakaś pomyłka) i niech też wystawianie go ma jakiś sens. Slavów nie chcę bo mi do tej armii średnio pasuję. Chciałbym też, żeby nowy armybook był co najmniej tak elastyczny jak obecny, albo nawet bardziej i nie było jedynej słusznej rozpiski.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, o 16:35 przez DarkAngel, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Moze frytki do tego ??

Wiem że to tylko zyczenia są ale jak czytam to zrobiłbys z tego samograja a nie armie w której trzeba cos pomyśleć :p
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Co w moich życzeniach jest samograjem ? BG padają jak muchy, chyba jeszcze nigdy mi się nie spłacili. A nowa MC jest i tak prawie pewna. A z tą hydrą to i tak taka moja cicha nadzieja :) O kusznikach nie pisałem nic bo na pewno zdrożeją tak jak i większość jednostek.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wcale nie samograj. Gdzie tam. Nie żebyśmy już mieli mocną armię, a wypisałeś same boosty ;)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Co w moich życzeniach jest samograjem ?
Podkreśliłem dla ciebie :P. Zrozum matołku, że ta armia akurat wymaga osłabienia niż wzmacniania :wink: .
-MC dół staty takie jak demisie + hate, góra jak CO Knighci tylko 2 ataki zamiast 1. I żeby mieli +1 save'a
-Zlikwidowanie BG limitu liczebności (raczej pewne na 99%), i żeby im dali z bazy S4 i Sea Dragon Cloaki coby nie umierali tak łatwo. Zasady niech zostawią. Do tego nowe ładne plastikowe modele. Taak, bo KAŻDA armia potrzebuje kawy z 1+sv. Nie wystarczy ci że mają 4 siły i hate-a ?
-Jakaś nowa piechotka core/lub specjal z fajnymi statami i zasadami oraz S5 lub 4 i żeby była fajnie opancerzona (Nieskończeni z G&F Zabójca Elfów) Siła pięć ? Z jakiej (_I_) ? Chyba że z dwurakiem...To elfy, nie Pudziany
-J.w. Ugrywalnienie Egzeków + nowe ładne plastikowe modele. Modele są ładne. Acz z tym pierwszym to się zgodzę.
-Witchki w sumie mogłyby przejść do corów i wyjść w plastiku Pewnie będzie special który da im corowanie.
-Mocniejszy Dark Magic, tak by mógł konkurować z lorami rulebookowymi Jakby już nie konkurował :P
-Plastikowi Dark Ridersi i Shady Ok
-Plastikowy zestaw z herosami taki jak u Emp, He i Orków Ok
-Plastkowy zestaw z pegazem na kształt smoka z SoM Ok
-Pozostawienie Hate'a tak jak jest, tylko żeby wróciły przerzuty dla wierzchowców A niby dlaczego :? Nie po to chyba RB jasno zaznacza, że hate nie przenosi się z jeżdzca na wierzchowca by robić na odwrót
-Tańsze bolce i żeby miały chociaż 3 załogantów (i mogliby w sumie przenieść je do specjali) + oczywiście nowy model plastikowy No, ewenuaaaalnie tak.
-Zrobienie z Kourana i Tullarisa normalnych herosów Zgadzam się
-Wiem, że Hydra jest niedoceniona punktowo, ale naprawdę się ucieszę jak niczego z nią nie zrobią. Hej facet - masz jednego z najbardziej niedokosztowanych monstów w grze ( o czym jak sam piszesz, wiesz ) i jeszcze chcesz by tak zostało :? :roll:
-AB mógłby znów pisać Gav Thorp bez różnicy
-Z itemów, żeby zostawili pendanta, sztylet, płaszczyk, jajko, banner of murder i soulrendera, albo chociaż niech dadzą jakieś nowe fajne przedmioty. Ja obstawiam raczej zbroję wieczego życia, crismon deffa, jakiś bicz, pendanta, hoteka,sztandar rzezi i ew. jakieś inne kanoniczne dla DE przedmioty
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

-Plastkowy zestaw z pegazem na kształt smoka z SoM

To po prostu kup tego smoka i daj go na podstawkę 50x50 ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ja dodam od siebie:

Witchki WS 5
Black Dragon: staty zbliżone do Star Dragona
Exeki: Draich to broń dwuręczna którą atakują po inicjatywie
Malekith: Jego zbroja daje normalnego warda 3+...
Assassini: Wbudowany ward/dodge

PS. Wszystkie bronie DE dają AP :D
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Chciałbym w nowym AB, dostać czar w naszym Lore - Armagedon Khaina. Wartość rzucenia na 5+. Przeciwnik nie może rozpraszać (nie działa dispell scroll). Przeciwnik rzuca K6. Gdy przeciwnik wyrzuci 1-5 (6tkę musi przerzucić) giną wszystkie jego jednostki na stole i dostaje maskę 0-20. :D

A tak na poważnie, to:
-mogliby nie popsuć hydry
-dać witchkom - tak jak napisał Soulferin - WS 5.
-exeki to podstawa - nawet jeśli nie zdjęcie ASL, to jakiś ward, dodatkowo ochrona, żeby nie spadali jak szmaty czy zwiększenie maksa na niesienie sztandaru (pod warunkiem nie zabrania nam Standard of Hag Graef)
-zdjęcie limitu 20tki na BG
-może możliwość oprócz posiadania magicznego sztandaru na BSB, również magicznych przedmiotów, albo specjalna zdolność DE, odzwierciedlająca ich magiczną potęgę - czarodzieje mogą mieć aż 2 arkana.
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
Grent
Wałkarz
Posty: 61

Post autor: Grent »

Tak właściwie fajnie byłoby dostać nową jednostkę - niewolników. Przecież Dark Elfy zniewalają ludzi na potęgę, czemu nie mieliby wykorzystać ich jako mięsa armatniego? Byłoby coś ala zombi.
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny

Arystoteles

Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Post autor: Khelthrai »

Grent pisze:Tak właściwie fajnie byłoby dostać nową jednostkę - niewolników. Przecież Dark Elfy zniewalają ludzi na potęgę, czemu nie mieliby wykorzystać ich jako mięsa armatniego? Byłoby coś ala zombi.
bluźnisz!
niewolnicy sa od ciezkiej roboty
a walke zostawmy elitarnym zolnierzom de ku czci ich wielkiego wladcy :twisted:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dokładnie. Jak slavy w tchórzliwych i niehonorowych skavenach są ok, to gdzie tam Druchii zasłanialiby się slavami?

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

LOL Puppet nie spinaj się tak, po prostu napisałem co ja chciałbym dostać w nowym booku, a jestem atakowany, jakbym miał na to jakikolwiek wpływ :)
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

Taka sytuacja:
-Beastmaster jako osobna postać z unikalnymi umiejętnościami.
-Idealnym byłoby coś na kształt kindredów z WE albo chociaż możliwość wykupienia dla bohaterów Mark of Khaine, dające dostęp do poisonów.
-Większa niż u innych armii ilość unikalnych przedmiotów magicznych (to dla wszystkich elfów). Oby Hydra banner pozostał a won z pedantem w obecnej formie! :wink:
-Zrobienie Kourana i Tullarisa tak jak się należy!
-8 WS dla dreadlorda (wiem,wiem :wink: )
-To z Draichami z zasadami White Wolfów to dobre było
-Z BG ściągnąć limity i dać może chociaż jakieś nędzne parry jako że to ochroniarze i świetnie walczą halabardami (wiem że to lipa ale zawsze coś)
-Hydra kosztem w górę zaś bolce w dół. Albo 3 osobowa obsługa.
-Nowy potwór POD WARUNKIEM że będzie miał silne, fluffowe uzasadnienie i brak w nazwie: blood/death/hate/dark/black/agressive/hyperevil
-Ugrywalnić mantyśkę
Teraz rzeczy najistotniejsze:
1. WRÓCIĆ KLIMATEM AB DO 6 ED!!! Tzn podać prawdziwą historię, a nie propagandę HE. Co więcej: urealnić to wszystko nie robić bezmyślnych okrutników pojmujących wszystko w kategoriach "HAHAHA! ALE JESTEŚMY ŹLI I ZŁOŚLIWI!"! Ma być dostojnie, elegancko ale z jajem i surowo (jak samurajowie i ninje :wink: )
2. Modeli zrobić dużo, im więcej tym lepiej ALE bez kuriozalnych, niepraktycznych bajerów i pierdół. I na litość boską bez obecnego: kreskówkowego i groteskowego stylu modeli od którego robi się niedobrze (do 2014 może moda się zmieni)! No i tanie żeby były :lol2:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mnie by wystarczyło tylko usunięcie eurocompa :)

Mogli by zrobić armię z niskim save, ale szybką i bardzo mocno uderzającą.

Z przedmiotów powinny zostać black amulet i executioners axe, obecne od 4 edycji w różnych wydaniach.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

A czy tego sprzętu właśnie przypadkiem Tullaris nie nosi na ustawki?:P

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Stix pisze:A czy tego sprzętu właśnie przypadkiem Tullaris nie nosi na ustawki?:P
Nosił w 5 i 6 ed. A teraz dali mu jakiś beznadziejny mieczyk :( :evil: . Nie zmieniało to faktu, że jeśli nie miało się Tullarisa w armii, to można było te zabawki dać innemu herosowi.

Jeśli miało by się poprawić ochronę pancerza na gwardii. To najlepszym pomysłem było by wbudowanie im Pancerza z Mrocznej Stali dającego ochronę na 4+. Oczywiście po tym zabiegu koszt jednostki powinien skoczyć w górę.
Jeśli chodzi o specjalne tytuły Kapitana Czarnej Straży czy Wysokiego Egzekutora, to wykupić by je mogli Mroczny Lord i Mistrz. Za 30 pkt. Kapitana Straży za 25 Wysokiego Egzekutora. Bohater dostawał by wszystkie zasady specjalne jednostki, ale mógł by tylko wykupić Ciężki Pancerz jako zbroje i Halabardę albo Draicha jak broń. Mogli by także brać tylko te magiczne bronie w których były by specjalnie dla nich zamieszczone w booku.

Jeśli zaś chodzi o pomysły na Kourana czy Tullarisa, to przedstawiałem je już w temacie Bohaterowie Specjalni.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ja bym chciał, aby coki były tańsze o 2 punkty i dostały drugi atak... oraz żeby mogły nosić hydra banner z bazy :P
Jako, że lubię kawalerię... to może na pegazach? :D
Do tego nowy monster i manticora w rare'ach, ale z większym sensem... np. 5W, 5T, I4, 6A z KB +jeden atak z HKB +regeneracja? Coś w ten deseń.
I koniecznie witchka jako lord.

ODPOWIEDZ