Jak zacząć?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Kofta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Rybnik

Jak zacząć?

Post autor: Kofta »

Witam! Właśnie zaczynam moją przygodę z młotkiem, Wybór padł na DE.
Kupić sobie obecny AB, czy może poczekać na nowy?
Co muszę mieć obowiązkowo (jednostki)?
Jaki styl gry proponujecie?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Na nowy book jeszcze poczekasz przynajmniej 1.5 roku wiec jak masz parcie na DE to kup sobie teraz stary AB.
Obowiązkowo kusznicy, hydra i 1-2 pegazy :D A reszta to już zależy od ciebie :) Możesz napierać ( mało finezyjne ale niektórzy to lubia ;) ), albo grać z kontry lub uprawiać partyzantkę, pograj i zobacz co ci najbardziej odpowiada.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Obowiązkowo to przede wszystkim cory. A BTW to polecam kilka ostatnich stron tego tematu:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... start=2600
Oraz ten temat:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=16&t=37960
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

dzimmey
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: dzimmey »

tak jak piszą poprzednicy
jbc to ja sprzedaję małą armie na 800pkt
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 4#p1047234

Awatar użytkownika
Viekuisty
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Viekuisty »

Podłączam się do tematu.
Również zamierzam zacząć zbierać DE i mam parę pytań:
1. Zastanawiam się czy batalion ma w ich przypadku sens.
Tzn. Czy wystawia się korsarzy i Coki, czy tylko kusznicy i włócznicy nadają się do gry z tego zestawu?
2. DR ktoś w ogóle kupuje od GW czy robicie jakieś konwersje?
3. Jak się miewają BG?
4. Jest sens kupować bolce?

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

1.Batalion ma sens ;) CoKi zawsze się przydadzą, ew. możesz je sprzedać, jeśli byś preferował inny styl gry. Warriorzy zawsze, w dużych ilościach, korsarze są przyjemni..dokupisz do tego boksik 10 i masz horde ze sztandarem z frenzy..jeśli tylko to dojdzie, brzytwa i 50ataków z s8 może być nieprzyjemne dla przeciwnika ;)
2.Jak kto woli..konwersje napewno są tańsze niż oryginalni DR..Gamezone wypuścił teraz swoje odpowiedniki w plastiki za bardzo przyzwoitą cenę - sprawdź.
3.Osobiście ich lubię. 2ataki, s4, stubborn..boli mała penetracja pancerza i save, ale na to zawsze się coś znajdzie ;)
4.Tu się nie wypowiem...mam jeden, bo mi się model spodobał :D wystawiłem go raz i się nie spłacił, ale to raczej wina tego, iż 1 to zdecydowanie za mało.

Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Post autor: Khelthrai »

2. DR ktoś w ogóle kupuje od GW czy robicie jakieś konwersje?
za pare dni bede mial 10 DR do sprzednia
koniki orginalne z DR + konwersje jezdzcow (chyba z glade riderow, piechoty delfickiej i piratow)
jakbys byl zainteresowany to zapraszam na pm
cenna bedzie napewno przystepna
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

2. DR ktoś w ogóle kupuje od GW czy robicie jakieś konwersje?
Ja kupowałem. Mam 15 (tylko przesadziłem ich na koniki z WE), imo bardzo ładne wzory i szkoda zamieniać je na byle jakie konwersje.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Soulferin pisze: Obowiązkowo kusznicy, hydra i 1-2 pegazy :
Zgadzam się, ale z pegazami to może być problem bo jedyną dostępnym z GW jest ten na którym siedzi Morathi, a kupować dwa razy tą samą figurkę do jednej armii to chyba się nie opłaca :roll: . Więc z drugim pegazem poczekał bym do nowego booka.
A moim zdaniem na początek najlepszy jest batalion + boks wojowników lub korsarzy. Taka mała armia do rozgrywania małych bitew gdzie można się uczyć grać.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Pegazistę zawsze można skonwertować... Po za bretońskim na rynku jest dostępnych kilka innych zamienników.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Zgadzam się, ale z pegazami to może być problem bo jedyną dostępnym z GW jest ten na którym siedzi Morathi, a kupować dwa razy tą samą figurkę do jednej armii to chyba się nie opłaca :roll: . Więc z drugim pegazem poczekał bym do nowego booka.
Pegaz od Morathi, to jest dobra opcja. Mi się model podoba. Mam dwa takie i trzech zbolcowanych jeźdźców: Malus, konwertowana czarodziejka i sztandarowy. Także kwetia gustu.
http://images45.fotosik.pl/1749/b7da60ed739d31efgen.jpg
http://images47.fotosik.pl/1749/810d64b3b315ac8f.jpg
Malusa - na drugim pegazie - foty nie mam.

Awatar użytkownika
Viekuisty
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Viekuisty »

Dzięki za info.
Mam jeszcze parę pytań:
1. Czy harpie są nieodzowne i czy da się je z czegoś poskładać , czy trzeba się zdać na słabo dostępne blistery od GW?
2. Exeki są grywalne... spłacalne, czy wystawia się ich dla klimatu?
3. Co z shades? bo rzadko coś o nich czytam.

Salak
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Salak »

1. Harpie są bez wątpienia bardzo przydatne. Dwie piątki występują w zdecydowanej większości rozpisek, są tanie jak barszcz, świetnie sprawują się jako łowcy maszyn i odginaczki szarż. Harpie można zrobić z demonetek do chaosu i skrzydeł dark eldar scrouges, ale to raczej nie jest tania opcja. Ja kupiłem te modele i moim zdaniem są świetne:
http://www.beastsofwar.com/wp-content/u ... alypse.jpg
(chyba jest jakiś polski sklep który je sprowadza, poszukaj w google). Te od GW są drogie i brzydkie :wink:
2. Są lepsze opcje do wystawienia niż egzekutorzy, nie mniej jednak do gier z przyjaciółmi są całkiem fajni, tylko raczej w liczbie 30+ (najlepiej ze wsparciem kotła i sztandarem armii z asf). Turniejów tym nie zwojujesz, ale do bitew towarzyskich ujdą :)
3. Osobiście bardzo ich lubię, dwie piątki goszczą w każdej mojej rozpisce. Polują na maszyny, strzelają do małych oddziałów, ogólnie wnerwiają wroga. Ktoś na druchii.net zrobił analizę z której wynikało, że o ile obowiązkowe cory są zapełnione, to do strzelania lepiej wziąć shejdy niż zwykłych kuszników, uwzględniając ich większe zdolności strzeleckie, skirmish, scout i możliwość strzału po marszu :wink: Imho warto ich mieć chociaż 10.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Egzeki może będą jeszcze dobre. Chodzą słuchy, że w nowym booku je ugrywalnią.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Cześć, odświeżę temat.

Grałem kiedyś i chciałbym do tego wrócić, natomiast kompletnie przestałem się łapać.

Z tego, co widzę wychodzi niedługo nowa edycja (już wyszła?), więc sądzę, że najlepiej się wstrzymać z zakupami. Co polecacie na początek? Jakie farbki swoją drogą? Istnieje jakaś fajna alternatywa do GW? Reapery?


Dzięki,
Patryk

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

No to trafiłeś właśnie na zmianę podręcznika bo 05.10. wyszedł nowy. Na razie wszyscy testują i jakieś pewne standardy się nie ustaliły jeszcze. Wychodzą też całkiem nowe figurki prawie do wszystkich oddziałów. Część jest już dostępna , reszta prawdopodobnie w przyszłym miesiącu. Obecnie hitem są warlocki (nowa jednostka) egzekutorzy, dark riderzy i wiedźmy. Ale akurat nowe modele są na razie tylko do tych ostatnich i to w kontrowersyjnej cenie. Popatrz w dziale rozpisek co ludzie proponują, pod kontem zakupu modeli.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Imho zacznij od jednostek corowych. Jest sporo do kupienia. Minimum 10 dark ridersow, bo to sie wystawia wlasciwie w kazdej rozpie. Do tego wiczki, najlepiej 30. A z bohaterow na pewno czarodziejka. Od tego bym zaczal. DE nadal pozostaly hiper uniwersalna armia, takze reszta jednostek wedle uznania.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Zdecydowałem, że kupię 20 korsarzy z dwiema broniami, box glade riderów i 20 warriorów - 10 na kuszników, 10 na konwersję z glade riderami i pegazika.

Polecacie jakieś farbki?

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Taniej cie chyba wyjdzie kupić nowych Dark Riderów niż bawić się w konwersje...
BTW ja sprzedaję swoich : http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=54&t=41737
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

A kiedy wychodzą Dark Riderzy?

ODPOWIEDZ