Jak zacząć?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Toczek
Chuck Norris
Posty: 552
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zacząć?

Post autor: Toczek »

Zawsze na każde pytanie zaczynające się od "Jak" z racji ASF odpowiadamy "Szybko" i ucinamy dyskusje :)
Tylko Golonka nie ma ogonka!

Nero
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Nero »

Hej :-) Niedawno zacząłem zbierać DE, mam już hydre, smoka, stary batalion i jeszcze 2 boxy egzeków/BG i tu właśnie pojawia się pytanie których składać? poza tym w najbliższym czasie mam zamiar kupić czarodziejke i dark riderow. gram glownie przeciwko OK, dwarfami, HE, skavenami i lizardami :-) może ktoś podpowiedzieć bo nie umiem się zdecydować i nie daje mi to spać :D Z góry dzieki za odpowiedź

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

obydwa oddziały są dobre, aktualnie większość graczy gra egzekami ponieważ mają dużą siłe, natomiast BG w niektórych konfiguracjach potrafią być zabójczy więc najpierw może zlep rozpiske a pozniej klej modele ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Nero
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Nero »

Dzięki, w takim razie jeszcze jedno pytanko: w jakich konfiguracjach BG potrafią kopać tyłki? (modele mi się troszkę bardziej podobają).

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nero pisze:Dzięki, w takim razie jeszcze jedno pytanko: w jakich konfiguracjach BG potrafią kopać tyłki? (modele mi się troszkę bardziej podobają).
Około 30 modeli z razorem są najlepsi IMO.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Trzeba by to policzyć dokładnie ale tak na oko BG są lepsi na wszystko z savem gorszym niż 2+ i tafem niższym niż 5, czyli na większość oddziałów w wfb. Tylko że na tą większość mamy sporo odpowiedzi, nawet w corach (choćby wiedźmy) a z tymi wymienionymi mamy problem. I to główna zaleta exeków, nie mówiąc o tym że kosztują prawie 150 pkt mniej niż 30 BG z razorem.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

hypnotic pisze:Trzeba by to policzyć dokładnie ale tak na oko BG są lepsi na wszystko z savem gorszym niż 2+ i tafem niższym niż 5, czyli na większość oddziałów w wfb. Tylko że na tą większość mamy sporo odpowiedzi, nawet w corach (choćby wiedźmy) a z tymi wymienionymi mamy problem. I to główna zaleta exeków, nie mówiąc o tym że kosztują prawie 150 pkt mniej niż 30 BG z razorem.
Wystarczy odpowiednio magie ułożyć i juz nie są gorszym oddziałem na pancerniki a nawet lepszym ;) Ale fakt są droższym oddziałem.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Witam. Jestem generałem imperium ale jako iż posiadam dość spore nadwyżki modeli chcę trochę z nich wymienić na jakieś mroczniejsze modele. Z DE posiadałem batalion DR oraz harpie, do gry w domu. Teraz chciałbym sobie stworzyć mały oddział tak do 1600 ptk. Nie gram turniejowo (jeszcze) no to i nie znam armii DE (nikt ze znajomych nie posiada) a jako ze jest to armia do gry na max 1600 ptk nie chciał bym utopić zbyt dużo kasy.

Czym się gra na takie ptk ( krakowski format chyba) a czego w tej edycji za nic nie brać ??

Kiedyś to wiem ze Hydra BG Harpie i Kusze oraz kociołek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Wszystko z powyższego poza kociołkiem aktualnie raczej średnie/słabe. A kociołek na 1600 to spore ryzyko i chyba nadmierna rozrzutność.

W core'ach chcesz dark ridersów i/lub witch elves
W specialach jest spory wybór: RBT są w prawie każdej armii, shades, niektórzy sobie chwalą coków albo katów
W rare'ach oczywiście warlocy - raczej konieczny oddział, niektórzy biorą charybdę
Bohaterowie raczej na konikach i/lub na pegazach;

Możesz zdecydować, czy chcesz rozpę opartą na mobilności - wtedy wciskasz mieszankę fastów, bohaterów na mountach i strzelania - czy też wolisz bardziej statyczną armię pieszą do walki wręcz, wtedy zapewne witchki i execy lub coki jako główne oddziały do bicia, jeden fast i jedne harpie jako odginki, a za resztę punktów strzelanie, warloki i herosi.

Reszta jednostek jest średniawa, choć ludzie znajdują zastosowania dla takich rzeczy jak bloodwrack shrine. Naprawdę beznadziejna w tym kodeksie jest jedynie meduza i mistrz fletu.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Słyszałem ze teraz Exeki to zjadają wszystko. A jak hydra (sentyment do modelu) lepiej ona czy te nowe monstrum? A harpie coś warte ??

Czyli to bedzie tak
2xRBT
2x DR + 1 klocek Witch
1x Warlock
1x Exeki ( tu zmiennie zależy czy mobilna czy walec)
10-12 Shades


Pogram na proksach czy lepiej walec czy mobilna. Dzięki za porady ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Barbara ja gram na meduzie z powodzeniem ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Witam, kupiłem Dark Elfes Warhost of Naggaroth na start i pytanie: jak skleić korsarzy i dreadsow??
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Kusze to dobra opcja i korsarze z dodatkową bronią najlepiej
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Domin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178
Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Post autor: Domin »

Co myślicie o Hellebron?? Podsyłam fajny raporcik, gdzie dziewczyna czyści stół:
https://www.youtube.com/watch?v=OnBuX5v4ptQ

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Mam mieszane zdanie na jej temat , raz sie spłaciła 2-krotnie , raz została prawie zabita przez halabardy :) , ofensywnie ma 10/10ptk a defensywnie 2/10 i tylko dlatego ,że w statach ma 3W
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Eee, musi mieć jakąś wadę przy 10 atakach z siłą 10, przerzucaniem trafiania i ranienia. I tak jak siedzi w wiedźmach to ma warda na 5+, co jest lepszą ochroną niż ma niejeden specjalny bohater.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Warda ma tylko jak w unicie jest kociołek , czy sie myle?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tylko z kotłem, tak.

Torian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Torian »

Kocioł jest traktowany jako rydwan, a w zasadach rydwanów jest napisane że nie używa się T i W crew tylko charakterystyki z rydwanu. W takiej sytuacji każda wiedźma na kotle będzie używała zasad analogicznych do tych jakby siedziała na pegazie?
Okoń pisze:Może Teclis ma miecz mały,
za to odbyt wytrzymały.

Raien
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Raien »

Cześć,
chciałbym zacząć swoją przygodę z Warhammerem i mój wybór padł na Dark Elfy.
Poradzilibyście od czego zacząć? Nastawiam się raczej na granie.

ODPOWIEDZ