Nowy Kodeks DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Re: DE na masterach - czym, z kim i jak graliśmy

Post autor: hypnotic »

No wózek fajny ale za 125 pkt jakieś.

Jestem zaskoczony że tak surowo oceniasz nową książkę tym bardziej że ogarniasz ją lepiej niż ja. W 7 ed uderzenie BG czy CoK było wystarczające na większość oddziałów, które były dużo mniejsze, nie miały steadfasta, nie oddawały jak zginął pierwszy szereg a sejwa 1+ miały ze 3 jednostki. Była też opcja strzelecko magująca z mengilami i shades. A w 8 to już było kombinowanie, widać było że book był pisany pod inne realia. a dodatkowo cięto pestki, które i tak nie wyrabiały na sv 1+ i klocki po 40 chłopa, brzytwę, magie z nieograniczonej liczby kostek itd. Mi się przynajmniej źle już tym grało pod koniec. A PoKa, hydry i innych itemów szkoda najbardziej, wiadomo.

A egzeki z ASL nie byli dobrzy. Teraz choć zdążą uderzyć i mają 9ld za te same punkty.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jarlaxle pisze: O, to to. Ja uważam tak samo. Egzekutorzy w poprzednim booku też byli nieźli. Żałuję, że tak późno zacząłęm na nich grać. Tylko po prostu trzeba było mieć ich więcej niż teraz. Potrafili się bardzo konkretnie odwinąć przeciwnikowi.
Oj nie wiem - zagrałem na nich parę razy i odstawiłem na półkę. Strike Last boli strasznie, a w połączeniu z T3 to już dramat.

Generalnie jestem zadowolony z nowego booka, ale boli mnie parę rzeczy:
- zwarzywione potworki (owszem, poprzednia Hydra była gięta i zbyt tania przy tym, ale to co teraz zrobili to jakieś nieporozumienie; owszem nowa "regeneracja" ma fajny potencjał leczenia Hydry, ale trzeba przeżyć wpierw, a to może być trudne; brak poganiaczy)
- mała ilość sensownych przedmiotów (wiem, że nowe booki teraz zawierają ich zmniejszoną ilość kosztem commonów, ale ten kto dobierał te, które mają się znaleźć w książce to chyba na głowę upadł; po co akurat ten banner za 100 pkt.? Można było inny sensowny dać; żadnej fajnej broni, POKa szkoda, ale był wygięty w kosmos, więc nawet dobrze, że go nie ma; podoba mi się uklimatycznienie sztyletu :D )
- "dziwne" i średnio grywalne jednostki pokroju Meduzy i Sistersek; ja rozumiem, że trzeba sprzedać nowe rzeczy, ale nie widzę w tych jednostkach jakiejś przemyślanej wizji; zamiast tego można było ugrywalnić inne rzeczy

Na plus oczywiście Warlocki i Egzeki, CoT i SDC, Wiedźmy w core oraz DRy z 4+ save.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

hypnotic pisze:Jestem zaskoczony że tak surowo oceniasz nową książkę
Surowo? Ja jestem zadowolony, bo wreszcie cos sie dzieje, jest wiecej combatow, ciekawsze bitwy. Ale obiektywnie ksiazka slabsza od poprzedniej i wkurza mnie, ze te nowe jednostki sa takie slabe. Chociaz moze sie okaze, ze 4 lvl metal + 4 lvl dark i 25 sisterek bedzie zaginac czasoprzestrzen ;)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

W starym booku jednostki nie było tak mocne w CC jak teraz, zawsze czegoś brakowało, ExE ASL, BG 5-20 warzywiło te jednostki. Teraz są grywalne. Nie ma co ukrywać book jest fajny i zróżnicowany.
Ogolnie nie wiem jak wy ale ja widze wielki potęcjał w meduzie :| Wszystko z niskim I dostaje od niej po dupie. Magiczne ataki, KB, 7M, fasta sama zje, za odginaczke zrobi. Na VC bardzo fajnie mi się spisywała.
Wogole ktoś z was próbował grać na Sisterkach/BG?

Proponował bym przenieść się do innego działu z naszymi wywodami ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Masz moda Garg, to przeklej gdzie trzeba te parę postów.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Done ;)

Ponawiam pytanie. Czy grał ktoś na BG/Sisterkach że uważacie je za słabe unity?
Nie wiem czy ktoś to już zauważył ale w CoK, CO też mają MP :P
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Nie miałem i odwagi i czasu przetestować Sistersek. Mają S3, więc siła przebicia mała, ale te ich +1 to Hit i +1 to Wound sprawia, że przeciw lekko opancerzonym celom nawet z dużym T mogą sobie poradzić świetnie (ranienie na 5+ każdego potwora, ponieważ zwykle w parze z T wzrasta też S i będzie ona większa od ich własnej 3ki). To przy tej liczbie ataków jest interesujące. Gorzej to widzę jak coś ma duży ASv. Na zasady EURO wchodzi ich 28 z FCG. W Combacie ciężko będzie to to zabić dzięki 4+ Ward, ale muszą wpierw dojść, a może się to stać cel nr 1 dla pestek.

Od BG wolę wystawić Exeki, bo taniej wychodzą i większy wygar przeciw opancerzonym celom, ale BG z pewnością będą tak samo dobre jak były, zważywszy, że nie ma limitu 20 modeli. Też 28 z FCG wejdzie na EURO, chyba że chcemy jakiś bannerek, to trzeba ciąć. Niewątpliwie Stubborn sporo daje.

MP na CoK ?? Gdzie ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

IMO jedyną opłacalną opcją jest dać sisterką/BG Razor banner wtedy wchodzi 25 ale jest to do przetestowania. Wygar to ma a na opancerzone cele można do tego wziąść RBT.

Co do Cok nie doczytałem ;) Nie mają jednak MP :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

GarG pisze: Co do Cok nie doczytałem ;) Nie mają jednak MP :D
To tak, ale idąc tym tropem koniki i wszystko inne poza dokupowanymi mountami też ma identyczny zapisek :D To jest już hardcorowe RAW :)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

True ;) Moj błąd.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dark Elves • Shade models/Reaper Bolt Throwers (count as 5), max 30 [d] • Dark Rider units, Characters on Dark Steed, max 3 each • Each 5 (or fraction) Doomfire Warlock models/Supreme Sorceress with Lore of Death/Supreme Sorceress on mount/Sacrificial Dagger, max 2 [e]
Teraz DR są gamebrakerem? wtf? :D Co do magii to nawet nie liczyłem że poprzedni Draft się utrzyma. DE znow są giętą armią! :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Ograniczenia usuwają wszelkie możliwe bonusy nowego booka. Zostały tylko egzeki bez hate i hydra bez regenki. Jak tym grać Panie Premierze? Czy może lepiej czcigodne GW i reszto szanownych komisji :?
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

To nie sprawka GW ani NAWET Tuska :D To chopaki robiący ograniczenia EURO do nich możesz mieć pretensje ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

O co chodzi z tymi DRami ?? Koniki zaginają czasoprzestrzeń ?? Chyba muszę popróbować z jakimiś klockami po 20 DRów skoro takie mocne. Dzięki ARcom wiem co w tej armii przegięte :)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Scimitar pisze:O co chodzi z tymi DRami ?? Koniki zaginają czasoprzestrzeń ?? Chyba muszę popróbować z jakimiś klockami po 20 DRów skoro takie mocne. Dzięki ARcom wiem co w tej armii przegięte :)
To nie wiedziałeś?! ASF,MP,sv 4+ iS3! Do tego strzela z S3 i ap! (zazwyczaj na 6+ :lol2: ) Na dodatek koniki zębami mordują! Mówie Ci gamebreaker jak nic! :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Naprawde psioczycie na te ograniczenia? Tapio, a czego nie mozesz wystawic, ze czujesz sie skazany na exekow i hydre?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Toczymy po prostu bekę, że DRy są tak przegięte, że je trzeba ograniczać :)

Szczerze - nie muszę nawet rozpy zmieniać, więc mam wylane na to co stworzyli. Nawet więcej strzelania wejdzie niż dotychczas :)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Rince ja to samo, obeszło to obok mnie ;) Ale troche flame i ożywienia podforum się przyda ;)
Ale dobrze wiedzieć że nieźli aktorzy z nas :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Rince pisze:Naprawde psioczycie na te ograniczenia? Tapio, a czego nie mozesz wystawic, ze czujesz sie skazany na exekow i hydre?
Kilka bitew i udało mi się wypracować dość ciekawą opcję bohaterów.
Duża magiczka i lord na konikach w oddziałach Warlocków całkiem nieźle się sprawdzali.
Oddział z magiczką z dodatkiem hoteka bardzo żywotny... a tu ciach i trzeba coś innego kombinować, tyle, że powoli opcje się kończą :?
A o exekach i hydrancie wspomniałem od tak, bowiem w poprzedniej edycji to były moje pewniaki, teraz zupełnie niegrywalne się zrobiły. Oczywiście jest to moja prywatna perspektywa, zawsze jakoś brak tego przerzutu na hita w pierwszej turze, zwłaszcza przy 3+ :wink:

Ale aby nie zapychać zbędnym spamem tematu pytanie leci do bardziej obcykanych w zasadach...
Jeśli jako generała mam dużą magiczkę i wbiję ją do oddziału z bannerem dyscypliny to czy będzie ona generałować z LD10 wszystkim dookoła (poza oddziałem w którym siedzi ofc)???
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jeśli jako generała mam dużą magiczkę i wbiję ją do oddziału z bannerem dyscypliny to czy będzie ona generałować z LD10 wszystkim dookoła (poza oddziałem w którym siedzi ofc)???
Tak, będzie generałowć z LD10. By było zabawniej oddziałowi z sztandarkiem też, bo wtedy nie korzystasz z zasady używania LD generała, tylko z zasady używania najwyższego LD w oddziale :mrgreen: . Patent stary jak 8 edycja długa i szeroka.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ