Pierwsza armia Plusman

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
plusman
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy

Pierwsza armia Plusman

Post autor: plusman »

Witajcie - zamierzam rozpocząć przygodę z WFB - na początek (wzrorując się na nowych podręczniku) chciałbym stworzyć sobie plan zrobienia armii na...... i tu pytanie na razie założyłem że na 1000pkt (tak się na początek robi czy lepiej np pod 1200??)

określiłem sobie jakie chciałbym jednostki i jak to powinno wyglądać (rozmawiałem też z dwiema osobami którym nie obcy jest WFB - te osoby jednak zbierają armie szczórków lub orków i goblinów. dla tego pytanie do was z prośbą o ocenę mojego planu na początek

Obrazek
DARK ELVES:)

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

ooo man...ale Ci zazdroszczę tego, co teraz dzieje się w Twojej głowie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nie jestem pewien, czy jest czego zazdrościć. Kiedyś za taki zestaw wydało się 500zł, teraz trzeba rzucić z 1000zł :/
Ale fakt, jak już się w to gra to nie to samo. Jak patrzę na tych gołych bohaterów, same core'y i całokształt tego, który przypomina faktycznie armie to aż się miło robi. A nie te śmieciowe rozpiski [-o<

A co do rozpiski to fajnie, ale masz mały błąd, bo oddział kusznikó musi liczyć co najmniej 10 chłopa, więc zamiast 2 unitów po 5 chłopa musisz zrobic jedną 10tkę.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Haha:D jade wlasnie w tramwaju i nie koge przestac zacieszac:D

Co do Plusia: sciagnij zobie program army builder i tam tworz rozpiski. Dodatkowo zobacz sobie w dziale rozpiski jak mniej wiecej te rozpy wygladaja. Dobrze by tez bylo jak bys poinformowal czy zamierzasz grac w domu z kolegami czy na turniejach bo to mas duzy wplyw na kształt armii
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nie, nie rób tego! Nie słuchaj go, rób tak jak robisz, później będzie Ci tego brakować :wink:

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Hej, moze i ja coś powiem :)
Na takie małe punkty, całość wyglada fajnie :) jest to zgrabna podstawa do przyszłego rozwoju. Zastanowilbym sie nad przydatnoscia dreadspearsow..czy korsarze nie bedą lepsi(2pkt różnicy za dodatkowy atak, ew. strzał i lepszy asv). Kusze są 10+ w oddziale. Hydra jest bardzo fajna na te punkty, warto jej dać zioniecie za 20pkt. Jednak na większe punkty, dużo rzeczy ja już ściąga..5t i zmieniona regenka to nie za dobra ochrona+ inicjatywa 2 sprawia ze często moze nie uderzyć. Pomysl o jakiejś elicie i moze warlocki..?;) bardzo ciekawa jednostka. Ah...no i dread bez niczego...zawsze kupuj herosom jakieś przedmioty !!! Trzeba im poprawić żywotność jakoś...jakieś save'y itd ;)

plusman
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy

Post autor: plusman »

hej

dzięki wszystkim za udział w dyskusji - padały pytania więc odpowiem
na początek armia ma na celu poznanie zasad i ogranie (tu wpomniałem o dwóch osobach z którymi będę grał - sąsiedzi.

generalnie ma to być wersja budżetowa trochę żeby nie wejść w mega koszty na początek - czyli myślę raczej o starszych edycjach.
dogadałem się właśnie co do pierwszego oddziału i czarodziejki
16x włóczników plastik
1 muzyk (niebieski )
1 sztandar dłuższy
czarodziejke
tu:http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 4#p1150864
+ jeszcze za nie duże pieniądze odkupiłem od kolegi: 18 mieczników z 5 ed, częśc ma poodłamywane miecze lub powyginane, podkład.

na allegro dokupiłem 4* figurki z dreadspear (do wycięcia, skeljenia i pomalowania)

generalnie to będzie jakoś podstawa do dalszych działań

na pewno muszę mieć generała stąd dreadlord
hydra mi się podoba więc pewnie będę chciał kupić, o korsarzach czytałem dobre opinie przy nowych army booku

- chciałbym mieć też kuszników. resztę planuję dokupować - najważniejsze to potrzebuję plan - więc sobie coś nakreśliłem i chcę dokupować kolejne elementy armii z jakimś planem

powiedzcie czy warto mieć dwie czarodziejki - bardzo podoba mi się ta figurka (pierwsza) http://www.avatars-of-war.com/eng/web/i ... Itemid=117
DARK ELVES:)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Warto mieć dwie, na większe punkty wystawienie 2 czarodziejek to nic nadzwyczajnego ;)

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Ba, ja na samym początku (pozyczalem figurki o kumpla) wystawialem dwie duże i 2-3 małe :D choć było to słabe... Późnej wyszedł SoM ;) przy nie dużych nakładach finansowych, pomysl o 30 elfow z gamezone ( ładne modele, tanie..za 30 płacisz 120) i mogą robić za wlocznikow, BG, moze nawet po zamianie broni za execów. Natchnelo mnie, że z zestawu który nam podales, możnaby wyrzucić korsarzy i zamiast nich wstawić Dark Ridersow, albo właśnie wcześniej wspomniane warlocki;) różnica cenowa nie duża (10 zł?) a przydatność o wiele większa :) + dodatkowo mając właśnie warlocki, dokupujesz hydrze zioniecie, z części jakie Ci zostaną z dark ridersow i nożek warriora zlozysz sobie BSBka (sztandarowego armii), jedna mała czarodziejka, jedna na 4lvlu, dokupisz jakieś przedmioty z głównego podręcznika i moze sie wystawisz tym nawet na 1500:) niestety Dreadlord na piechotę nie jest dobra rzeczą- za wolno jest tam gdzie powinien byc, czyli w walce. Głownie na koniku, bądź tez pegazie. Lepiej właśnie master ze szandarem ( nie zajmuje tak wielu punktów i moze byc równie dobry :) )

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dobra, koniec moi drodzy. Jest odpowiedni temat do tego typu pytań. A autorowi z racji tego że jest nowy na forum dam lizaka i nie będe krzyczał 8)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Zablokowany