Mounted Sorcereress z Dark Magic vs Doomfire Warlocks

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Re: Mounted Sorcereress z Dark Magic vs Doomfire Warlocks

Post autor: Tapio »

Straszne rozwiązanie jeden oddział warty grubo ponad 1k punktów nie licząc nawet bonusów z generała i BSB, nie przekonuje mnie takie rozwiązanie, jakie masz dla niego założenia taktyczne???
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Tapio pisze:Straszne rozwiązanie jeden oddział warty grubo ponad 1k punktów nie licząc nawet bonusów z generała i BSB, nie przekonuje mnie takie rozwiązanie, jakie masz dla niego założenia taktyczne???
Rzeczywiście ten unit to chodząca skarbonka z punktami, jednakże po prostu jakoś tak wyszło :P Armię budowałem według schematu: dwa unity comabtowe, które dostają jako wsparcie po chariocie i bolcu. Dodatkowo jeden szybki unit do odginania, rozprawienia się z maszynami bądź dodatkowego wsparcia. Klocek z kadrą trzyma się z tyłu, którego głównym zadaniem jest dawanie LD generała, przerzutów z BSB i wsparcie magiczne. Dzięki temu dwa klocki combatowe mogę wykorzystać nawet do akcji samobójczych i zmiękczania przeciwnika. Faktem jest, że w obydwu przypadkach klocek z kadrą jest bardzo wrażliwy na ostrzał. Jednakże, przeciwnik będzie musiał zadecydować czy strzelać po unicie, który nie szuka guza czy po pięciu, które zdecydowanie prą do przodu. W ostateczności kadra w exekach ma wystarczająco pary by dokończyć co zaczęły pozostałe unity, a DR są na tyle mobilne, że walka w większości przypadków odbywać się będzie raczej na moich warunkach. Rozpisek jeszcze nie testowałem więc to czysto teoretyczne rozważania ;)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Oki doki, po rozważeniu wszystkich sugestii i dalszych rozkminach wyszło mi coś takiego:

Dreadlord - Sea Dragon Cloak, Shield, Ogre Blade, Armour of Fortune, Dawnstone
Sorcereress - Dispel Scroll, Ring of Hotek, Ironcurse Icon, Lore of Dark Magic,
Master - Enchanted Shield, Talisman of Preservation, Halberd, Heavy Armour, Sea Dragon Cloak, BSB
30 Witch Elves - War Banner, FCG
5 Dark Riders - Shield, Crossbow, Musician
5 Dark Riders - Shield, Crossbow, Musician
30 Executioners - Razor Standard, FCG
6 Shades - GW, LA,
15 Doomfire Warlocks - Master
1 Bolt Thrower
1 Bolt Thrower
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Wy tu gadu-gadu a całą pulę i tak zgarnie Rince.

ODPOWIEDZ