DE na ETC 2014 – garść faktów i rozpy

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Re: DE na ETC 2014 – garść faktów i rozpy

Post autor: Tapio »

Wielce intrygująca dla mnie jest belgijska rozpiska, klocek Cieni z GW ciekawe jak sobie radzi na polu walki, może pokuszę się o test przy następnej okazji :wink:
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jest trudno z bardzo opancerzonymi armiami.

W combacie niby daje radę, ale pojawia się sporo kostkologii - ja np. dostałem machę od Shina, bo niedostatecznie szybko przebijałem się przez bestie nurgla i dostałem czokokomboszarżę much, greatera i działa.

No i oddział zajmuje hektar stołu, co czasami jest uciążliwe - nawet przy wystawianiu w scoucie.

Jemi
Plewa
Posty: 9

Post autor: Jemi »

Witam,

od niedawna zacząłem grać armią Dark Elfów w Warhammera FB, i powoli uczę się zasad. W związku z tym mam pytanie. Widziałem, że w rozpiskach z ETC ludzie wkładami dwa Cloaki np Cloak of Twilight i Dragon Cloak. Czy nie powinno być tak że tylko jeden przedmiot z danej dziedziny można założyć? i drugie pytanie Ktoś dodał do mastera BSB i magiczny przedmiot, a w arm booku jest napisane, że jeśli Master weźmie BSB to nie może zakładać magicznych przedmiotów - proszę o pomoc w rozwikłaniu tej zgadki :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

na poczatku musze Cie troche zmartwic, bo wfb jako taka gra raczej umarla (w sensie producent przestal ja wydawac).

Co prawda gracze pozostali i zrobili swoj system, ktory mozna znalezc na stronie http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/

zasady bardzo podobne, choc niektore przedmioty inaczej dzialaja.

Jesli chodzi o same zasady to cloak of twilight to byl to sea dragon cloak i nie mozna bylo dac sea dragon cloaka na modelu owszem.

jesli natomiast chodzilo o bsb, to mogl on brac albo normalnie przedmioty albo magiczny sztandar (co obecnie zostalo zmienione na albo magiczny sztandar o dowolnym koszcie, albo magiczne przedmioty wlaczajac w to sztandar za 50 pts lub mniej)

Jemi
Plewa
Posty: 9

Post autor: Jemi »

Dzięki za odpowiedź. Poznałem kilku amatorów gry w 8ed, spotykamy się regularnie i odreagowujemy cały tydzień pracy, na razie nie przeszkadza nam, że GW przekombinował ;p Korzystając z atancji, czy jeśli na postać włożę heavy armor(5+), sea dragon cloak(5+), enchanted shield(+2), i postawie go na Cold One-ie(+2) to jego AS będzie wynosił (-1) gdzie na 1 zawsze dostaje w mordkę?

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Save ma ograniczenie do 1+, więc nawet gdybyś wyciągnął -10 to i tak od siły 5 masz save na 3+.

Jemi
Plewa
Posty: 9

Post autor: Jemi »

Dzięki za pomoc :) Jeśli w złym temacie zadaje pytania, poprawcie mnie to zaraz zmienię. Używaliście czasami Supreme Sorcerer 4lv do Transformacji Kadona (Lore of Beast 6) w Wielkiego Ognistego Smoka? Jeśli tak to czy w kolejnej turze po udanej transformacji przeciwnik może z dispelować tą zamianę?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Generalnie ten temat jest do zamkniecia a Ty jesteś prawdziwym nekromantą za odkopanie go sprzed dwóch lat :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jemi pisze:Dzięki za pomoc :) Jeśli w złym temacie zadaje pytania, poprawcie mnie to zaraz zmienię. Używaliście czasami Supreme Sorcerer 4lv do Transformacji Kadona (Lore of Beast 6) w Wielkiego Ognistego Smoka? Jeśli tak to czy w kolejnej turze po udanej transformacji przeciwnik może z dispelować tą zamianę?
mysle, ze coraz mniej osob bedzie w stanie Ci odpowiedziec, gdyz wiekszosc gra w 9th age juz ;) sprobj kiedys w wolnym czasie przeczytac i namowic znajomych na probne gry. Gra sie w to znacznie lepiej niz w system gw.

co do kadona to byl to rip, wiec mozna bylo to zdispelowac w swojej, jak i przeciwnika, turze magii

Jesli jestescie z Warszawy to wpadnijcie kiedys na jakis turniej ew. zeby zobaczyc jak wyglada 9ta. Dodtakowo poznacie nowych ludzi a im wiecej osob do gry, tym zncznie przyjemniejsza zabawa (no i potencjalnych armii wiecej)

ODPOWIEDZ