Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Zgadzam się że TK są bardzo przewidywalną armią. Grałem z nimi dość sporo bitew żeby móc tak pisać. Jeśli w tej armii będzie kasket $ gignat i hight licz to mamy już 50% szans na zwycięstwo zwłaszcza gdy zaczynamy. TK nie mają dobrej jednostki do rozwalenia smoka poza katapultą którą smok (przynajmniej mój) rozwala w 2 turze... Ta armia dopiero jest groźna gdy ma swojego napakowanego lorda, który wypłaca dwa auto hity... jeśli zaszarżujemy cok na jaką kolwiek jego jednostkę do się pięknie sypie.. aż miło patrzec (mówię tu o corch i specjalach). TG są dobrą jednostką której można się obawiać, ale bez przesady :P w szarży cok dostaje 6 ataków z S5 i 6 ataków z S4 średnio od 4 do 5 schodzi :P jeszcze czymś od boczku przywalić i jest pięknie. Z doświadczeniem wiem że od smoka wszystko się odbija... (za wyjątkiem lorda... który jako jedyna jednostka jest w stanie sklepać nam smoka i lorda no i może jeszcze katapulty). Ludzie często obawiają się kopaczy :P fakt są upierdliwe ale muszą się jeszcze wykopać... - jakieś straty trzeba mieć.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

nie dokładnieo tym samym Jarlaxle mowimy ale masz racje
Smok jest ok na TK ale trzeba sie namanewrowac zeby samemu zaszarzowac

Pedros
wychodze z załozenia co ja bym rzucił w obecej chwili grajac przeciwko mojej armii. jak ustawialbym jednostki i co rzucił z moich ograniczonych 3ch czarow (ktore defacto sa wazne w tej armii, bardziej nizli jrednostki)
rozważam wszystkie za i przeciw i przewaznie tak w 90% wiem co dobry przeciwnik zrobi, bo własnie ja bym tak zrobił. Ja tam sobie tak cwiczyłem umysł grajac z Haggisem, FLuffym, Reyki, Boberem, Tomkiem z Gliwic, Mukierem
Sprawdzało sie przewaznie (choc Reyki, Mukier i Tomek robili calkowicie dziwne akcje i tam moje przewidywania spaday do 50% :) )

Agnieszka
Ja sie nie bede powtarzał ze moje rzuty prezentuja sie przewaznie po stronie 1,2,3 kostkowej - szczegolnie te 2 pierwsze
tylko na głupote potrafie rzucac stronami 5,6
Zreszta nie o tym mowie. Da sie logicznie wytłumaczyc wiekszosc rzuconych inkantacji, bo przewaznie sytuacja wymaga odpowiednią kolejnosc. Gracz przeważnie ustala najlepsza do sytuacji inkantacje i ja puszcza w obieg.
Majac do wybory 3 inkantacje i 3 odpowienie wyniki ich rzucenia - wybierze najlepsza opcje. Jesli przewidujesz ktora - łatwiej ustawic sie tak zeby sie do niej przygotowac.

załozenie oczywiscie ubgie, bo chce zebyscie mnie zrozumieli - czesto bitwa bywa bardziej skomplikowana
mamy 3 jednostki

15cznikow, kinga na 1 ranie oraz 3 rydwany

na przeciwko nasze 2 bolty i mag

Twoje 2xliczatka moga rzucic inkantacje na kazdy z oddziałow
w o bedziesz rzucac

King nie dojdzie ale moze byc wyleczony lub załoniety analogicznie rydwanami lub łucznikami
łucznicy maja zasieg do bolta z łukow
rydwany powinny dojsc
nie masz hierophanty
leczysz - strzelasz - przyzywasz czy ruszasz?

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Tracisz bolca i drugiego bolca moze maga;)
King leci pod maga i sie pcha licze pcha rydwany i ewentualnie strzelam

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

to zależy o jakich punktach my tu mówimy jak na 2000+ to TK pyłyną że aż miło patrzeć... smok z lordem (KB albo rękawiczka) i 4 bolty jeszcze 2 magiczki z magia cienia... (czar 1 jest świetny do ucieczek przed scorpami a popychacza na smoka czy cok to jest miodzio i poezja - wiem że musze wylosować ale w końcu losuję 4 czary z 6 więc są duże szanse)

na mniej niż 2000 jest już problem... bo nie mamy smoka i 2 bolcy... za to można się dobrze ustawić na magię... choć ja gram 2x magiczka i noble na cok z wardem lub KB... tu jest już problem w postaci rydwanów, TG i bohatera...

TG przyjmują szarże cok wspomaganą DR od flanki lub warrionami
rydwany dostają strzałke na mache od bolcy ale także od kuszników da się im coś wbić przy T4 i as5+, ale tu jest bardzo ważna rzecz trzeba jak najszybciej zabić licza tudzież innego bohatera żeby stracili kośc mocy i wskrzeszanie jednostek bo naprawdę boli jak rozwalę 2 rydwany i później one wstaną... bo mi nie starczy dispela...

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

leczysz - strzelasz - przyzywasz czy ruszasz?
strzelasz, strzelasz i jeszcze raz strzelasz z katapulty :-P jak masz dobre oko i farta to może zaboleć przeciwnika jak zejdą mu 2 odziały cok czy też rydwan.

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

jarlaxle17 pisze:
leczysz - strzelasz - przyzywasz czy ruszasz?
strzelasz, strzelasz i jeszcze raz strzelasz z katapulty :-P jak masz dobre oko i farta to może zaboleć przeciwnika jak zejdą mu 2 odziały cok czy też rydwan.
Jak masz dobre oko i farta, to każdego pojedziesz...absolutnie. Nawet se możesz darować dobre oko.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

zafael pisze:15cznikow, kinga na 1 ranie oraz 3 rydwany

na przeciwko nasze 2 bolty i mag

Twoje 2xliczatka moga rzucic inkantacje na kazdy z oddziałow
w o bedziesz rzucac

King nie dojdzie ale moze byc wyleczony lub załoniety analogicznie rydwanami lub łucznikami
łucznicy maja zasieg do bolta z łukow
rydwany powinny dojsc
nie masz hierophanty
leczysz - strzelasz - przyzywasz czy ruszasz?
Ja w takiej sytuacji:
wsadzilbym kinga do archerow i smitowal do maga.
A liczata popchnal rydwany ew uleczyl kinga.

Jezeli tak bym zrobil, to moge zapobiec padnieciu generala (tylko 1 liderka) oraz zabic maga i bolca ...

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Zalezy od terenu ale ja bym kingiem podlecial pod maga :wink: 2x na d6 popcheniecie do tego rydwany na bank zalatwiaja jedenego bolca zas drugi moze tak moze nie :D

I ja was prosze wy na 1500 macie wieksze szanse z khemri niz na 2k. Smoka chalasu jakos sie nie boje tylko on mnie wiec co dopiero chlopek z atakiem mniej i maly karzel z 1 atakiem mniej z gory? na dodatek czesto z 1 sily mniej :D Cold oni? ja was prosze :D
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

taaa, nie ma to jak rozpiski DE....

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Jak nieraz mam ochotę Malala zatłuc, to tutaj przyznaję Mu rację.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Malal: Inaczej byś pisał gdybyś dostał od nas w dupę maskę do jajca :-P Smoka się nie boisz to się pochwal jaka bieda pustyni może mu coś wklepać. Tylko ja Cię proszę nie pisz mi o gigancie tudzież klopie. A co byś powiedział na stracie parodia ciężkiej konnicy vs cok, fakt faktem że oni dodatkowo powinni mieć jaką premię za wywoływanie śmiechu u przeciwnika.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Skad jestes? :wink: Jaka bieda? juz prosze :D King Flail of skulls collarka latanie.
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

A Poznań xD jak rozumiem chcesz się na bitewkę ustawić co ? i po tych spróchniałych kościach poczuć siłę rękawiczki :P
jaka bieda?
to było np: o gigancie, TG, rydwanach, szkieletach, pseudo "konnicy", carrionach itd... zresztą sam wiesz co masz w armii XDXDXD

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

To na PGA jak bog da to ci spiore dupe :D
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

...kocham młodzieńczy zapał 17latków...skop mu malal, a dobrze.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Można zagrać po za pga(bo nie wiem czy zagram... jak finanse dopiszą... w każdym razie na pewno będę grał na pyrkonie)umówić się w Bardzie czy coś... bo od targów poznańskich to jest dosłownie parę minut do Barda... Zgadzam się, że jedno porządne manto powinno Cię wyleczyć z takiego toku rozumowania.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

20 zeta kosztuje wejście na targi, więc nie dramatyzuj,
A Malal na pewno nie będzie opuszczał mastera, żeby zmasakrować jakies dziecko.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

a nie trzeba płacić później jeszcze jakiś wpisowych itd. ? a po za tym chyba master nie trwa od 8 do 24 :-P

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

...master trwa od 8 w sobote do 24 w niedziele...:)

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Dwaj, Malal - łatwe punkciki do nabicia :D
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

ODPOWIEDZ