Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: Klaudel »

ja grałem na gadzie i dwóch pedziach. jeszcze ponoć była Rosjanka, która miała rozpę na shadeach. więc narazie każda inna, co jest fajne
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Gadzina cos zrobiła?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

łe, zależy kiedy. ogólnie każda bitwa była inna. z krasiami i imperium to wiadomo :).na pewno zawsze dawała 18 cali IP :). ogólnie ugrałem 44 punkty, a że po drodze trafiłem na Lohosta i Gąsiora, to jestem mega zadowolony
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

RedScorpion pisze:Mialbym wtedy 6 wyborów, dlatego 2 jest na koniach. Bardzo lubie grać Crone.
Dałbyś małych locków wtedy.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Moim zdaniem to słaba wymiana. Małe loki za szybko giną, a ta dziesiątka robi niesamowitą robotę na stole.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Dooobrze gadasz :) Tez sie wlasnie przekonalem do 10tki lockow. Zwlaszcza z beastem sieje taki rozsierdol, ze normalnie strach sie bac! Klocek WL? Prosze bardzo. JUz zagralem 2 bitwy ze skvnami, gdzie lacznie pewnie nastukali jakies 3.2k punktow. Super unit!
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Boostujecie ich sygnaturką?
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Z kim Ty grales tymi SK ze locki tak punktuja... :P chyba ze trzymacie tam MR to wtedy na szczury jeszcze jest odpowiedź.

a na WL to klocek kusznikow z 0 z beasta kroi, zreszta jak wszystko w nszym dexie :D wiec slabe porownanie :D

ALe 10 oczywiscie robi wiecej niz piatka, pytanie tylko czy robi wiecej niz 2x5 i tu ide w te druga opcje (ewentualnie 10+5 ^^)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

ma sens 8-9 z championem? wiem ze nie ma wtedy 3 lvl ale po prostu nie moge znalezc punktow na te 2 ostatbie
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Rince pisze:Dooobrze gadasz :) Tez sie wlasnie przekonalem do 10tki lockow. Zwlaszcza z beastem sieje taki rozsierdol, ze normalnie strach sie bac! Klocek WL? Prosze bardzo. JUz zagralem 2 bitwy ze skvnami, gdzie lacznie pewnie nastukali jakies 3.2k punktow. Super unit!
Ja grałem na 10 locków od wyjścia booka :P świetny oddział do trzymania magiczki, na xy bitew zgineli mi ze dwa-trzy razy. Ostatnio akurat odchodzę od 10 i próbuje grać 5 :D Magiczka z dark artem robi rzeź. Dwa doombolty na turę i jest impreza.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Klaudel pisze:ma sens 8-9 z championem? wiem ze nie ma wtedy 3 lvl ale po prostu nie moge znalezc punktow na te 2 ostatbie
Moim zdaniem nie ma sensu. Płacisz dodatkowy wybór a nie wykorzystujesz go w pełni.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Po rozegraniu kilkunastu bitew rozpiską przyszedł czas na zmiany. Grało mi się dobrze, jednakże rzeczywistość wytknęła niedociągnięcia i braki. Zmiany dotyczą złożenia bohaterów, bo to do nich miałem główne zastrzeżenia. Pozostała część rozpiski bez zmian, gdyż wszystko spełnia swoje zadania nadspodziewanie dobrze. Dwóch lordów w CoKach to zdecydowanie za dużo, co powodowało, że unit za 900 punktów był głównym celem bramek i transmutacji. Lordowie w poprzednim złożeniu są pancerni i są w stanie przyjąć wszystko w combacie jednakże bez savage beasta nie są zagrożeniem dla przeciwnika. Siła 4 ap to zdecydowanie za mało, a głównie z taką walczyli bo przeciwnik nie może sobie pozwolić na szarżę takiego unitu. Ponadto strata vanguarda na lordzie na steedzie również jest marnotrawieniem jego potencjału. Więc tak, korona na cokach być musi. Black amulet w rozpie być musi. Magiczna kosa w rozpie być musi. Doszedłem do wniosku, że łatwiej jest mi dostawić otsa do coków, a koronę do reszty armii, która idzie w miarę jednym tempem (@Jarl, będę testował Twoje złożenie lorda ;) nie jestem do niego przekonany, ale może kilka gier spowoduje, że zmienię zdanie). W razie konieczności Warlocki jako wsparcie dostaną lordunia na ds co spowoduje, że rozdzielę siłę uderzeniową na dwa unity. OTS w warlockach pewnie zaboli, ale jak bardzo zweryfikują testy. Po zmianach rozpiska wygląda następująco:

2400 Pts - Dark Elves Roster - Talladil

Dreadlord (1#, 280 pts)
1 Dreadlord, 155 pts = (base cost 140 + Lance 7 + Sea Dragon Cloak 8)
1 Charmed Shield, 5 pts
1 The Black Amulet, 60 pts
1 Crown of Command, 35 pts
1 Cold One, 25 pts

Dreadlord (1#, 277 pts)
1 Dreadlord, 157 pts = (base cost 140 + Heavy Armour 6 + Sea Dragon Cloak 8 + Shield 3)
1 Ogre Blade, 40 pts
1 Talisman of Preservation, 45 pts
1 The Other Trickster's Shard, 15 pts
1 Dark Steed, 20 pts

Supreme Sorceress (1#, 245 pts)
1 Supreme Sorceress, 220 pts = (base cost 185 + Level 4 Wizard 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts
1 The Lore of Beasts, 0 pts

Master (2#, 209 pts)
1 Master, 109 pts = (base cost 70 + Battle Standard Bearer 25 + Lance 6 + Sea Dragon Cloak 6 + Shield 2)
1 Armour of Destiny, 50 pts
1 Dark Pegasus, 50 pts

Master (2#, 188 pts)
1 Master, 88 pts = (base cost 70 + Lance 6 + Heavy Armour 4 + Sea Dragon Cloak 6 + Shield 2)
1 Cloak of Twilight, 50 pts
1 Dark Pegasus, 50 pts

Dark Riders (6#, 112 pts)
5 Dark Riders, 85 pts = 5 * 17 (base cost 16 + Shield 1)
1 Herald, 27 pts = (base cost 26 + Shield 1)

Corsairs (17#, 232 pts)
16 Black Ark Corsairs, 196 pts = 16 * 11 (base cost 9 + Additional Hand Weapon 2) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Reaver, 21 pts = (base cost 19 + Additional Hand Weapon 2)
1 Lichebone Pennant, 15 pts

Witch Elves (20#, 260 pts)
19 Witch Elves, 229 pts = 19 * 11 (base cost 11) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Hag, 21 pts
1 Banner of Eternal Flame, 10 pts

Cold One Knights (9#, 345 pts)
8 Cold One Knights, 260 pts = 8 * 30 (base cost 30) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Dread Knight, 40 pts
1 Razor Standard, 45 pts

Doomfire Warlocks (10#, 250 pts)
10 Doomfire Warlocks, 250 pts = 10 * 25
1 Spells of the Cursed Coven, 0 pts

Total Roster Cost: 2398
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

lorda na koniku bym zrobil z s7. poza tym jak ma jezdzic z warlockami to potrzebujesz w nich czampiona
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Klaudel pisze:lorda na koniku bym zrobil z s7. poza tym jak ma jezdzic z warlockami to potrzebujesz w nich czampiona
Wolę warda 4++ od s7, którą mogę uzyskać z zerówki beasta. Co do championa w warlockach to zdaję sobie z tego sprawę ale zaczekam do pierwszego testu. Jeżeli bardzo będzie mi go tam brakowało to wywalę jednego coka.
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Potrzebny ci ten champion w ridersach?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

kangur022 pisze:Potrzebny ci ten champion w ridersach?
To zależy... Kilka razy przeciwnik dał się złapać i stracił przez to DPka czy innego pegaza. Uratował mi też kilkukrotnie klocek z magicą przed szarżą wyżej wymienionych i dał czas na ucieczkę oraz kontrę. Wszystko zależy od tego czy uda Ci się zwabić przeciwnika. Pilnujesz by oddział był w zasięgu generała oraz bsbka i przytrzymujesz takiego koksa do Twojej następnej tury. Po poświęceniu championa stoisz na steadfaście.
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Bardzo fajna rozpa.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Rince pisze:Bardzo fajna rozpa.
Chyba kazda rozpa na pegazach tobie odpowiada :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

A co jakby połączyć klocek korsarzy i wiedźm i zrobić z niego klocek egzeków?
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wyjdzie bardzo mocna rozpiska w której masz jakieś 5% pkt w core =D>

ODPOWIEDZ