Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: Tapio »

Muszę przetestować ten beast ale zastanawiam się też nad metalem. Największy problem mam zawsze vs spam 1+ save (imperium lub woch) :wink:
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Metal na krasi bretke i woch sprawuje się pieniężnie, polecam
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Akurat metal na krasie nie jest dobry =P~
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Master zaliczony było super jak zawsze. Z rozpiski jestem zadowolony, zgodnie z radą Rinca wybrałem beast na dużej babie. Po tych 5 bitwach nie jestem jednak do końca przekonany czy tak zostanie. Kusi mnie ten light trochę i heaven.

Skrótowo poszło tak:
20:0 z BRE (Matis)
9:11 (na farcie) z VC (Szaitis na pierwszym stole)
19:1 z OG (Slivek)
4:16 z TK (Maryś) tu zgodnie z radą Szaitisa grałem mega defensywnie bo 2xdeath i 100 łuków to za dużo dla miękkich elfów. Patrząc jednak na końcowy wynik mogłem iść na pałę do przodu. Nawet jakby nie pykło to wiele by się nie zmieniło.
13:7 z WOCH (Heretic)

Beast przydał się w bitwach 1, 3 i 5. Z Szaitisem i Marysiem był prawie zupełnie bezużyteczny. Z Hereticiem była szansa na większe zwycięstwo po zabiciu generała i skulli w 3 turze i zwarzywieniu (-3 levele) sobie lorda maga przez Roberta. Jednak zamiana championa putridów w DP skutecznie zatrzymała moje egzeki z Crone i BSB. Nie udało się złapać reszty punktów.

Smutne jest to, że kończąc na 17 miejscu zostałem zdecydowanie najlepszym DE na turnieju (następne DE były na 31). Chyba nas troszkę za bardzo pocięli jednak.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, o 07:39 przez RedScorpion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jakby nie było to za te 17 miejsce =D> .Jak sie spisali CH i exeki?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Ja sobie bardzo chwalę. Do oddziału nikt się nie chciał zbliżyć, nawet szarżą na bok. Egzeki ani razu nie oddały punktów, Crone zginęła tylko 1 raz. +8 do dispela jest genialne, oddział rzadko potrzebuje pomocy w magii, więc bonus dla przeciwnika do rozpraszania buffów da się przeżyć.

Awatar użytkownika
kuyash
Oszukista
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław gamblers

Post autor: kuyash »

a jak trzymałeś tego pegaza w execach? nie musi on czas stać obok unitu, a nie tak jak ty go trzymałeś w rankach? Bo chyba ma podstawkę 50x50mm w końcu teraz.
DE 8k
VC 3k
ChD 3k

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Na ETC ma mieć podstawkę 40x40

Awatar użytkownika
kuyash
Oszukista
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław gamblers

Post autor: kuyash »

myślałem, że na ten moment jeszcze ma 40x40 w polsce, bo na etc to wiadomo.
DE 8k
VC 3k
ChD 3k

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Dokładnie jest tak, że na turniejach na zasady ETC w Polsce masz mieć podstawkę 40x40. Na wszystkich innych turniejach masz mieć 50x50.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

RedScorpion pisze:Master zaliczony było super jak zawsze. Z rozpiski jestem zadowolony, zgodnie z radą Rinca wybrałem beast na dużej babie. Po tych 5 bitwach nie jestem jednak do końca przekonany czy tak zostanie. Kusi mnie ten light trochę i heaven.

Skrótowo poszło tak:
20:0 z BRE (Matis)
9:11 (na farcie) z VC (Szaitis na pierwszym stole)
19:1 z OG (Slivek)
4:16 z TK (Maryś) tu zgodnie z radą Szaitisa grałem mega defensywnie bo 2xdeath i 100 łuków to za dużo dla miękkich elfów. Patrząc jednak na końcowy wynik mogłem iść na pałę do przodu. Nawet jakby nie pykło to wiele by się nie zmieniło.
13:7 z WOCH (Heretic)

Beast przydał się w bitwach 1, 3 i 5. Z Szaitisem i Marysiem był prawie zupełnie bezużyteczny. Z Hereticiem była szansa na większe zwycięstwo po zabiciu generała i skulli w 3 turze i zwarzywieniu (-3 levele) sobie lorda maga przez Roberta. Jednak zamiana championa putridów w DP skutecznie zatrzymała moje egzeki z Crone i BSB. Nie udało się złapać reszty punktów.

Smutne jest to, że kończąc na 17 miejscu zostałem zdecydowanie najlepszym DE na turnieju (następne DE były na 31). Chyba nas troszkę za bardzo pocięli jednak.
No widzisz, a jakbys poszedl do tych TK, co powinines byl zrobic, tylko chyba dales sie podpuscic :) to zobaczylbys jak dziala 0wka z beasta, czy curse. To samo z VC. Ten lore przewaza w CC, a w tej fazie DE sa najlepsze. Heaven jest lorem defensywnym.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Rince na serio uważasz, że coś by doszło do tych TK? 100 łuków i 3 snajperki z death mogły mnie skutecznie zatrzymać. Realne szarże miałbym w 3 turze, obawiałem się, że nie będzie już czym szarżować.

Poza tym Maryś strzelał z łuków jak szalony. Pierwsza salwa raptem 40 łuków (tyle mogło strzelić) w 10DR z tarczami zabiła 6 :?

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

podliczyłem średnią punktów pera armia. oczywiście undeadzi rządzą, ale nie jest tak źle z DE.

TK 77
VC 77
SK 73
DE 71
WE 69
WOC 69
DOC 68
DF 68
OK 67
HE 66
EMP 66
OG 66
LIZ 63
BRE 62
BOC 57
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

RedScorpion pisze:Rince na serio uważasz, że coś by doszło do tych TK? 100 łuków i 3 snajperki z death mogły mnie skutecznie zatrzymać. Realne szarże miałbym w 3 turze, obawiałem się, że nie będzie już czym szarżować.

Poza tym Maryś strzelał z łuków jak szalony. Pierwsza salwa raptem 40 łuków (tyle mogło strzelić) w 10DR z tarczami zabiła 6 :?
ale miales pedziow i lockow? W ogole, ktora rozpa grales?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

RedScorpion pisze:Rince na serio uważasz, że coś by doszło do tych TK? 100 łuków i 3 snajperki z death mogły mnie skutecznie zatrzymać. Realne szarże miałbym w 3 turze, obawiałem się, że nie będzie już czym szarżować.

Poza tym Maryś strzelał z łuków jak szalony. Pierwsza salwa raptem 40 łuków (tyle mogło strzelić) w 10DR z tarczami zabiła 6 :?
Po pierwsze graty za wynik.

Odnośnie TK, to żeby z tym powalczyć trzeba mieć IMO 3 pegazy w rozpie. Wtedy możesz to zamieść.
Nie oszukujmy się, że Maryś dałby gdzieś podejść klockowi egze z frenzy.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Pamietaj, ze on nie ma zbytnio odgiec. Wlasciwie zadnego. Ale fakt, faktem, 2 klocki z frenzy to juz za duzo. Mnie czasem juz te wicze irytuja, ale exe wole miec bez dopalaczy. Jesli masz 3 pedzie i 10 lockow, to mozna spokojnie do tego leciec.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Miałem
Lorda 7 siły na koniu
Crone
Suke
Bsb na pegazie
Dresiarza na koniu
2xdr
Korsarzy
Egzeki i duże loki

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

3 pedzie zamiast tych konnych i spokojnie moglbys zajechac.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Mialbym wtedy 6 wyborów, dlatego 2 jest na koniach. Bardzo lubie grać Crone.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

W Szczyrku grałem rozpą, którą wrzuciłem kilka stron wcześniej.

Dzień pierwszy 3x WoCh.

1. Rozpa na Archaonie, lordzie tzeentcha, bsb, 2x mag (wszyscy w jednym unicie), 4x fast slaneesha, charioty i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam. Generalnie było by inaczej gdyby nie kości... m.in. przez cztery tury nie uzyskałem castingu na savage beast z 5 kości... Skończyło się 0:20 + browarek od przeciwnika w ramach rekompensaty pecha w kościach.

2. Rozpa złożona praktycznie ze wszystkiego co w WoCh najlepsze (bez heleny). Tym razem pech w kościach towarzyszył mojemu przeciwnikowi, a mi wychodziło wszystko i skończyło się 20:0.

3. Garlauch, DP, BSB na dysku, warriorzy, knightci, charioty, fasty, psy. Przeciwnik miał przewagę do 3 tury. W czwartej zacząłem się odgryzać i wszystko było by dobrze gdybym zdał test T na lordach. Zionięcie Garlaucha to jakaś pomyłka... W piątej pegazami zjadłem bsbka i DP. W szóstej wysadziłem sobie maga... Na stole zostały mi pegazy. Generalnie było krwawo i skończyło się 7:13.

Dzień drugi.

1. Miał być mirror, ale po zmianach trafiłem na Kołatę. Nie wylosowałem savage beast, wystawiłem się beznadziejnie i grałem jak ostatni jamochłon... 0:20

2. DoC z Rosji. 3 heraldów, 22 plagusów, 2x pinki, 2x furie, 2x 4 bestie, singlowa bestia, 2x 5 much. Mizianie przez 3 tury. W czwartej szarża much w witche, które wystawiłem przeciwnikowi pod nos na zachętę. Zabił 2 witche :P, które odgryzły się kilkoma woundami. W mojej turze wbiłem dwa pegazy, które dokończyły dzieła. Przeciwnik zaczął się cofać. Z gatewaya i transmuty straciłem coki i fasta. Przeciwnik muchy i singlową bestie. 10:10

37 punktów z gier to niezbyt wiele, jednakże był to mój pierwszy master więc chyba jestem rozgrzeszony :P
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

ODPOWIEDZ