Shit happens - czyli Age of Sigmar vs DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Shit happens - czyli Age of Sigmar vs DE

Post autor: Jarlaxle »

Jak wrażenia po wyjściu nowych zasad? Czekamy na relacje 8)

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Dreadlord na Smoku całkiem przyjemny, COKi są bardzo fajne - Cold One-y silniejsze od jezdźców ;) Dreadpearsy, Bleakswordsy i Darkshardsy całkiem miło zróżnicowane, teraz opłaca się wystawiać każdą jednostkę (chociaż Dreadspearsy najmniej mi się podobają), Hydra jest fajna i przywraca sobie w każdym Hero phase-ie 3 żyćka. do tego świetnie strzelające Dark Ridersy. Reszty jednostek nie przetestowałem, bo grałem na WarrScrollach armijnych proponowanych na końcu nowych zasad i dostałem mocno w dupę od 3 Arachnaroków :/ Zasady śmiechowe, dobre do grania po kilku piwach, chociaż najczęściej powtarzającymi się słowami w naszym gronie były: "Bez sensu"

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Ciężko cokolwiek powiedzieć, bo ja mentalnie nie jestem w stanie ogarnąć braku kosztów punktowych. Jakie znaczenie mają zasady coldów czy czegokolwiek innego , skoro na każdy model przeciwnika można wystawić lorda na smoku?

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Żadna zasada nie zabrania również wystawić 5 Malekithów na smoku.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

http://www.games-workshop.com/resources ... ves-en.pdf

Gięty jest oddział lekkich rydwanów... tak jest oddział! Na strzelaniu mają zasięg 18 cali (+12 cali ruchu). Trafiają na 4+(szef na 3+) i ranią na 3+ oraz -1 do as. Zadają d3 rany... ale potworowi mogą zadać d6, jeśli na ranienie wyrzuci się 6+

Oddział do zabijania monsterów. I w cholerę drogi, jeśli chodzi o kasę :P

ale hitem jest Hydra... 12 ran, as 4+ i co turę regeneruje 3 rany. Do tego wypłaca 6 turbo ataków na 4+, rani na 3+ D3 rany za każdy dodatkowo -1 do as +2 na 3+/3+ -1as. Dodatkowo ma jeszcze 6 "strzałów" 3+/3+. Hydra jest w stanie ubić monstera w 1 turę CC :P 2 hydry rozkręcają system.

Do tego ma zasadę, że na szarżę można rzucić na 3 kościach i odrzucić najniższy wynik. Niemniej, na tryplecie dostaje "mortal wounda" i pali szarżę. Ma 8 move'a bazowo.

Warlocki są dziwne... ciężko o nich powiedzieć cokolwiek :P na pierwszy rzut oka, szału nie robią. Rany zadane przez doombolta są uzależnione od liczby modeli w targetowym oddziale: max 6 ran...

Kraken jest mocny... ma dużo ataków. Za dużo pisania :P Na oko, może wbić średnio koło 12 ran na turę.

Zasad meduzy za bardzo nie ogarniam Oo

Za to kociołek jest mocny... Hellebron ma spec zasadę, która pozwala atakować podwójnie oddziałowi w danej turze. Ponadto kociołek ma skilla, który jednemu oddziałowi +1 do ranienia. Do tego jeszcze, jest skill, który na 6+(5+wicze) pozwala ignorować rany.
Generalnie - Monster(?) +Hellebron są dobrym combosem względnie gwardia, która ma 2 ataki z bazy 3+/3+. as 4+ względnie wicze 3 ataki 3+/4+ z przerzutami hitów... 20 wiczek z combosem, to jest 60 ataków z pierwszego szeregu na 3+ z przerzutami hitów i ranieniem na 3+ 8) to się nazywa balans.

egzekutorzy też całkiem spoko: 2 ataki, as 4+ 3+/3+ skill: jeśli wyrzuci się 6+ na hita, to zadają 2 woundy bez rzucania na ranienie.

zasada armii: przerzuty gał na ranienie +1do hita gdy szarżuje oddział z warhosta (aby mieć warhosta trzeba wybrać specjalną kompozycje jednostek)

------------------

Refleksja jest następująca: kociołek+monster+oddział piechoty(raczej egzekutorzy/wiczki) to pozycja "must have". Sami bohaterowie szału nie robią.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Hydra jest dosc slaba w CC - jest przezywalna, ale bez szału
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Ale op strzela
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem zasady to kompletnie nie wiedziałem o co w tym chodzi (jak to brak punktów, jak zrobić rozpiskę????) i wstępna konkluzja była tragedia. Po głębszym namyśle stwierdzam, że w ten cały AoS można grać bardziej na luzie i bez spiny, brak ograniczeń punktowo procentowych sprawia, że można wystawić for fun armię opartą np. na samych COK (no może nie na samych bo + jakieś jednostki pomocnicze), których mam dużo. Teraz jednak szykuje się do bitwy jeszcze w 8ed na 1500, ale jak tylko będę miał trochę czasu to przetestuje sobie te nowe zasady.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »


Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Plastiki. Mała strata, krótki żal :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Akt protestu czy głupoty :?:
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Tullaris pisze:Akt protestu czy głupoty :?:
To i to!
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

No debil, do tego zatruwa środowisko! :O
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Czy coś przeoczyłem czy faktycznie nie ma warsrolla z pegazem jako wierzchowcem?

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

Poniedąd jest :

"Dreadlord on Dark Pegasus .................Dreadlord on Cold One (this model can Fly)"

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

Jak sie spisują mroczniaki w AoS? warto sie przerzucic na ta gre?

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

Bolt - Elvish Dream
Kosztuje niestety dużo punktów, ale zwraca się w każdej grze. Mega mocny!

DE w Age of Sigmar :twisted: :twisted: :twisted:
Polecam złożyć zestaw Exiled Warhost, dzięki temu mamy +1 na hita i przerzuty 1

Kolejnym plusem jest to, że DE trafiły do Order (tak tak, razem z machinami Imperium) :)
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

konan pisze:Jak sie spisują mroczniaki w AoS? warto sie przerzucic na ta gre?
Warto spróbować
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

ODPOWIEDZ