Mroczniaki 9 edycja

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Re: Mroczniaki 9 edycja

Post autor: Jarlaxle »

Ja bym chciał coś z tego:

Lifetaker
Executor axe
Foucs Familiar
Hydra Banner
Cloak of Haq Graef
Soulrender

:mrgreen:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Gdzie jest Pendant?

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

@ Khelthrai jeśli hotek ma działac na kazdym dublecie w 6 calach to pewnie bedzie ze 100 ptk kosztował
@Azurix za to Pedant na te ptk. nie byłby oplacalny wegług mnie

Ja wolałbym jakis sensowny mieczyk , bo takich nie ma w booku niestety
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Post autor: Khelthrai »


Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

To nie jest żadna 9 ed. Tylko wizja jednego z graczy dla graczy.

no coż z DE mu nie wyszło totalnie...

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Są plusy ,ale jest więcej minusów niestety :(
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Wzmocnienie khańitów spoko(assasin,haga,kocioł) ale ogólnie raczej słabo. Mam wrażenie ze na siłę wciska się nam armie piechotną w zupełnie innym stylu niż dotychczas. Warlocków nie da się dobrze wycenić, już lepiej znerfić. Do tego jak patrzę na boosty HE, choćby koszt shadow wariorów, s4 na dragon princach czy 6 pkt za wariora z opcją na ciężką zbroję to coś jest nie halo.

Ciekaw jestem opini Rinca i Królika.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Glegut pisze:To nie jest żadna 9 ed. Tylko wizja jednego z graczy dla graczy.

no coż z DE mu nie wyszło totalnie...
zgadzam się, pomijając fakt ze gracze De nigdy nie są zadowoleni :mrgreen: to zmiany są zdecydowanie do bani
zmieniono na sile charakter armii

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

45 pkt za Sea Dragon Cloak na Dreadlordzie i Masterze ? Chyba kogoś mocno poniosło...
A ogólnie to takie WTF. Autor nie miał chyba za bardzo pomysłu co zrobić.

Jeśli w takim kierunku ma iść Polski WFB to ja się cieszę, że wróciłem do 40k.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

No jakie te DE biedne, strasznie skrzywdzone przez Furiona. Pozwoliłem sobie zrobić pewne statystyki w oparciu o rozpy top3 tegorocznego ETC. Nie zważając oczywiście na limity narzucane przez rozpy (typu 25% core, maksimum punktów w itemach) postanowiłem zobaczyć ile punktów kosztowałyby rozpiski WE, DE i Dwarfów według Furionowych booków:

Niemcy - DE - 2570
Niemcy - DF - 2685
Niemcy - WE - 2719
Polska - DE - 2691
Polska - DF - 2705
Polska - WE - 2814
Włosi - DE - 2650
Włosi - WE - 2676
(brak Dwarfów u Włochów, co też chyba o czymś świadczy)

Co daje średnią:
DE - 2637
DF - 2695
WE - 2736

Nie bardzo mam czas bawić się dalej w przeliczanie wszystkich rozp. Przypomnę tylko, ile średnio zdobyły dane armie na ETC (nie mam już dostępu do indywidualnych wyników tylko top3).
DE - 10,73
DF - 9,22
WE - 9,63


Comp DE był zdecydowanie cięższy niż comp dwarfów, o ile kojarzę cięższy też niż comp WE (chociaż tu nie mam pewności, więc nie uwzględniam tego).

W rezultacie, armia, która wbiła najwięcej punktów na ETC, była tam jedną z mocniej skompowanych, u Furiona jest całkowicie uwolniona. Jednocześnie kosztuje w przeliczeniu mniej punktów niż dwarfy czy WE, które statystycznie na ETC poradziły sobie raczej słabo.

Oczywiście to jest machanie rękami i wiadomo, że meta znacząco się zmienia. Zmiany w WE/Dwarfach/DE nie są jednak aż tak daleko idące jak np. w VC dlatego je wybrałem do porównania.

Zastanówmy się, kto najwięcej krzyczy o nerfie dla swojej armii w tym temacie. Graczy Dwarfów? Gracze WE? NIE! Jedyne co czytam od kilku stron to płacze graczy DE jak to ich armia została znerfiona, jakie dostała do dupy koszty i jak nie da się tym gównem grać. GRATULACJE CHŁOPAKI, KRZYCZCIE DALEJ JAK BARDZO MACIE DO DUPY =D> .

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

ja gram skv i też uważam że De zostały za bardzo znerfione. przede wszystkim odpowiedniki HE-DE powinny być podobne pkt/ statami
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

@Abrasus
Post ktory dodałes powyzej jest totalnym idiotyzmem! Według tego De powinny wygrywac turnieje,badz znajdowac sie w tym top3 , a sledzac wyniki z turnieji rzadko były w top 10(przynajmniej w Polsce).
Nikt nie pisał o jakimś wiekszym znerfieniu armii , a o tym ,ze nie ma powiewu świezosci i ugrywalnieniu niektorych jednostek [-X
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Tak, mroczne elfy ssają jajka, tylko warlocy i pegazy są OP ;)
Troche mnie śmieszy ten płacz o sea dragon cloak, jak krasnoludom podrożeli shieldbearersi do 100 punktów to nikt nie narzekał, a długobrodzi są w tym specjalistami :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Typie... zrozumie w końcu że nikt nie płacze bez powodu.
Przykład z dwarfami totalnie z dupy - coś podrożało coś innego stało się grywalne.

U nas to co było grywalne stało sie nie grywalne przez swoja cene a to co było nie grywalne nadal takie jest! BOOM :!:

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Grajcie DE na zasadach HE

Mantysia = feniks
Exe = wl
BG= gwardia
Rydwany odpowiednio
Lekką lekką
Shade shadow
Itp itd

Jak zauważa że nie ma DE na stołach a są HE to będą zmiany

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Wydaje się że Furion dość pozytywnie zareagował na konstruktywne propozycje zmian. Jak będą 2A na CoK, CoC w corach i skirmish na sisterkach to co innego. Do tego może jakieś zmiany u meduzy i powrót do starego clock of twilight to nawet te 40pkt za sdc tak nie razi. Tylko nadal nie kumam 5pkt różnicy między shadem a shadow wariorem.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

hypnotic pisze:Wydaje się że Furion dość pozytywnie zareagował na konstruktywne propozycje zmian. Jak będą 2A na CoK, CoC w corach i skirmish na sisterkach to co innego. Do tego może jakieś zmiany u meduzy i powrót do starego clock of twilight to nawet te 40pkt za sdc tak nie razi. Tylko nadal nie kumam 5pkt różnicy między shadem a shadow wariorem.
Sdc nadal zbyt drogie już lepiej byłoby jak w starym booku 2\1 zasięg \cc
5pkt za 2strzaly AP

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Wiem za co ta różnica tylko nie wiem czy aż 5 musi być. A już napewno 1 za GW/ahw. Tak samo z wariorami, 1pkt więcej za przerzut gał na ranienie ale opcje na ciężką zbroję też powinni mieć. I ten sztylet za 65 przy osłabieniu magii nie wiem czy jest tego wart.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Panowie , a po co sisterkom skirmish?! Maja zasade ,która daje disrupted a jednostka w skirmishu sama nie ma zadnych premii za ranki ,więc to będzie dla tego unitu nerf.Za -1 do hita w fazie shootingu , dostajemy unit odbierajacy bonus do CC a sam nie wnoszący premii.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

SoS potrzebują albo większą siłę albo ap -2/3 do as. Jak będą w stanie sensownie powalczyć z MC, to staną się grywalnym unitem i ciekawą alternatywą dla pozostałych klocków.

ODPOWIEDZ