Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Talladil »

By zakonczyc moj wywod na temat DE powiem tyle, jestem po 5 grach SE, ktore skladam jak DE i gram nimi jak DE i imo SE sa lepszymi DE niz DE... wiecej DE w SE niz w DE... zero stresu, zero potu, po prostu rozjechanie przeciwnika bez cienia zagrozenia z jego strony... w zasadzie to moglo by go tam w ogole nie byc bo i tak gry byly jednostronne... tej grze brakuje z trzech ETC by byla zbalansowana i stabilna, na razie daleko jej do idealu... nadal sa armie, ktore juz na poziomie rozpiski sa bardziej stabilne i lepsze od innych... maja mniej zlych parringow od innych... DE naleza do grupy armii, ktore maja wiecej niekorzystnych paringow, na co ma najwiekszy wplyw zly balans grupy DE lub pozostalej grupy armii... nerf wszystkiego nie wyrowna dysproporcji... by wyrownac szanse na poziomie rozpisek trzeba np. nerfic VC, a boostowac Liz itp itd... na obecnym etapie zasada wszystkim po rowno juz sie nie sprawdzi bo balans zostal dawno zachwiany...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Klaudel pisze:Krasie są OP =P~ :wink:
Według mnie daleko im do bycia OP - chociażby prawdziwej magii - są w dobrym miejscu :P

Edit: Zgadzam się z kolegą wyżej, że do balansu jeszcze trochę brakuje, ale jest o niebo lepiej niż w 8ed.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Janus pisze:To chyba Ty powinieneś robić objectiv, a ja jako że kontrolujesz pole powinienem chcieć go odbijać.
Powiedz mi z którą armia masz mega problemy, a znajdziemy rozwiązanie w booku de. Nie ma rozp idealnych- poza vc oczywiście
HE :P na kawalerii i SD :P a żeby rozpa była w miarę uniwersalna, to dla kontrastu niech sobie też poradzi z krasiami :P i wochem.

I proszę o rozpiskę na piechocie 8) najlepiej bez warlocków, bolców, harpunow i shades 8) i koniecznie z uwzględnieniem kultów 8)

siker
Warzywo
Posty: 16

Post autor: siker »

Slayer Zabójców pisze:Najwięcej narzekających jest w armiach DE, HE i WOCH, ciężko się pogodzić gdy wasza armia przez X lat wygrywa z reguły już na poziomie rozpiski z racji tego, że jest OP, a teraz większość gra na równym poziomie :P Wreszcie magia, machiny i latający paziowie zostali pocięci, kawaleria nie jest już auto-include, a piechota staje się sensownym wyborem i nie tylko krasnoludy zaczynają się na niej opierać - czyli tak jak powinno być, bo to piechota powinna wygrywać bitwy, a reszta powinna służyć za wsparcie.

Edit: Nie chciałem nikogo urazić, jeżeli się tak stało to najmocniej przepraszam.
Coś w tym jest. DE tu bije jednak wszystkich na potęgę (u HE nie ma lamentu; WoCh takiego też nie, bo Ci co potrafią coś z tego zrobić, stopują innych). W DE narzeka się w każdym możliwym momencie, czy jak Furion robił, czy tu - 9th. Ciągłe poszkodowani (a jak ktoś jeszcze wspomni inne armie elfów, to dopiero się zaczyna...). W innych armiach aż tak nie ma. Trochę śmieszne to.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2016, o 21:17 przez siker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jakby nie patrzeć to w DE najbardziej boli balans wewnętrzny. Jakoś mi to wisi co kto ma na tym poziomie gry. Jeśli VC wypadną mocno na euro to powinny być nerfy. Czas pokaże. Myślałem ,że do kwietnia uda sie chociaż osiagnąć ten cel w 80 % . Czytałem z entuzjazmem sneak peaka o zmianach i cieszyłem sie jak dziecko które dostaje nową zabawke :) . Ta nowa zabawka okazała sie płatną 8) Dostaliśmy pseudo boosta w postaci kultów ,za którego płacimy extra ,ale odbiera sie nam zasady specjalne.WTF . Exeki idą na półke ,najlepsi byli w 8 edycji i bez tylu zasad specjalnych.Nikt na nich nie narzekał jakoś .BG niby bardziej grywalni ,ale nic za darmo nie ma . Nagroda dla debila roku ,który wymyślił ulepszenie dla straży kosztem +3 ptk =D> . Będe musiał napisać posta ,aby ludzi z downem nie dopuszczali do warhammera :mrgreen: . Takich przykładów jest jeszcze troche w naszym booku . Ja osobiście przyzwyczajam sie do gry opartej na piechocie .Nie mam nic przeciwko ,ale idea ugrywalnienia każdej jednostki oddaliła sie :!:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

siker
Warzywo
Posty: 16

Post autor: siker »

kangur pisze:Będe musiał napisać posta ,aby ludzi z downem nie dopuszczali do warhammera :mrgreen:
Panie, uważaj, żeby Ciebie nie odcięli po takich słowach. Stwierdzenie głupie na maxa.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dyskusja na poziomie "jesteś downem", gratuluję Panowie, osiągnęliście to!

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

No ja wymyśliłem to ulepszenie dla TG, więc dzięki za nagrodę :). Nie mam tylko nic wspólnego z kosztami w tym booku, więc może nie do końca zasłużyłem :)

In My Humble Opinion problemem tego booka są efekty z ołtarzy. Pamiętam jak el rey i arthain strasznie na nie narzekali, że są za silne i promują deathstary. Więc pewnie dlatego tak podrożyli piechotę, żeby przeciwdziałać tym złożeniom. Uważam, że jakbyśmy wyjebali to nieszczęsne 5++ z ołtarza, to byśmy dostali tańszą piechotę i byłby git. No ale to już uwaga do Wielkiego Nieobecnego ;)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Stwierdzenie jak najbardziej na miejscu. Wnioskuje ,że ten update dla ugrywalnienia BG był bardzo nie przemyślany i uraźił graczy DE tak samo jak niektórych z was :!: Kiedy przeczytałem tą zasade to tak sie poczułem.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Widzę że koledzy pojedli, popili to i komentują chętnie 8)

Mi osobiście się już nie chce. Jak to powiedział "klasyk" kilka stron temu:

Jeśli będziecie chcieli
podyskutowac merytorycznie to dajcie znac. Z checia wroce do takiej rozmowy.
Z swojej strony dodam jedynie że do dnia dzisiejszego na 9th age rozegrałem ok 30 gier i moje ratio to 12,7 pkt na bitwie gdzie dokladnie rok temu na podobną ilość gier moje ratio oscylowało w okolicach 16 pkt...
Something was changed

Dodam jeszcze ze testowałem różne złożenia od monster trucka przez avoid dance z tymi samymi przeciwnikami po kilka razy.
Coś się wyklarowało , jedne złożenia zaczeły być mocniejsze od innych, inne nie opłacalne albo zwyczajnie zbyt drogie.
Wnioski są takie że niestety wewnetrzny balans nie został osiągniety a takie przecież właśnie było założenie T9A - nieprawdaż?


p.s Shino - nigdy i nigdzie nie pisałem nawet pół słowa a propo magii DE, także nie wiem skąd wziąłeś teorie że na nią narzekam ;)

Pozdro

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

+1 Glegut

Właśnie cały problem tkwi w braku wewnętrznego balansu.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

siker
Warzywo
Posty: 16

Post autor: siker »

Jak wyżej. Sięgnęliście już poziomu absurdu. Kangur, wyzywać innych i być z tego jeszcze zadowolonym? Wierz lub nie, ale ludzie którzy to robili, nie robili tego żeby Ci dokuczyć... Nie przymuszają Cię też do grania jak tak odstajesz od nich poziomem w swoim zawyżonym mniemaniu.

Glegut, 12,7 to nie tak źle;) Może 16 wynikało z tego, że armia była mocniejsza od inncyh? Teraz się to wyrównało bardziej niż 8th. To na pewno nie jest wskaźnik, ze armia jest gorsza od innych.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

[quote="siker"]Jak wyżej. Sięgnęliście już poziomu absurdu. Kangur, wyzywać innych i być z tego jeszcze zadowolonym? Wierz lub nie, ale ludzie którzy to robili, nie robili tego żeby Ci dokuczyć... Nie przymuszają Cię też do grania jak tak odstajesz od nich poziomem w swoim zawyżonym mniemaniu.

A czy Ty zapłaciłbyś 18 ptk za model z T3 i 5as ? Moze idea była dobra ,ale wykonanie fatalne. Sorry Klaudel za mocne słowa ,ale sam widzisz jak ludzie z BB i RT ,którzy mieli ugrywalniac unity to robią .
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Spoko. Jak powstawala ta wersja booka, to temat na osobną opowieść. Choć ja znam oczywiście tylko wycinek tej historii.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Ja Klaudel jestem bardziej ciekaw jak pwostaje ona teraz:P

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Glegut pisze: Z swojej strony dodam jedynie że do dnia dzisiejszego na 9th age rozegrałem ok 30 gier i moje ratio to 12,7 pkt na bitwie gdzie dokladnie rok temu na podobną ilość gier moje ratio oscylowało w okolicach 16 pkt...
Something was changed
Pozdro
External balance, coś o czym 8 edycja nigdy nie słyszała :P
Problemem 70% graczy jest to, że widzą tylko to co zostało pocięte w ich armii, a nie widzą cięć w innych armiach, a gdy nagle na stołach pojawiają się imperialni spearmani i kopią dupy elfiej kawalerii to jest wielki płacz, bo przecież wcześniej przez 10 lat nikt tego na stole nie widział :D Ale zarazem niektóre jednostki są nerfione zbyt bardzo, chociażby taki steam tank jest cieniem jednostki której kiedyś każdy się obawiał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Taka rozpa:
1 Lord: Dread Prince @ 348.0 Pts
Check when Yema General; Cult of Yema; General; Barding; Shield
Blessed Sword [20.0]
Dragonscale Helm [10.0]
Midnight Cloak [50.0]
Potion of Strength [20.0]
1 Pegasus @ [55.0] Pts

1 Hero: Cult of Yema Priest @ 368.0 Pts
Check when Yema General; Divine Altar of Yema; Paired Weapons; Shield;
Battle Standard
Glitering Cuirass [30.0]
War Banner [15.0]

1 Divine Altar of Yema @ [0.0] Pts


1 Lord: Exalted Oracle @ 250.0 Pts
Magic Level 4; Path of Alchemy
Dagger of Moraec [35.0]

1 Hero: Oracle @ 105.0 Pts
Magic Level 1; Path of Black Magic
Dispel Scroll [35.0]

2x5 Dark Riders @ 110.0 Pts
Light Lance; Light Armour; Shield; Standard

15 Dread Legionnaires @ 115.0 Pts
Check when Yema General; Light Armour; Shield; Standard; Musician

30 Dread Legionnaires @ 300.0 Pts
Check when Yema General; Spear; Light Armour; Shield; Veteran Magic
Standard; Musician
Banner of Speed [25.0]
Champion @ [10.0] Pts

24 Dancers of Yema @ 370.0 Pts
Gladiator Weapons; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Flaming Standard [20.0]
Champion @ [10.0] Pts

3x1 Dread Reaper @ 80.0 Pts
Elven Bolt Thrower; Repeating Shot ; Light Armour

1 Hydra @ 180.0 Pts

Models in Army: 92
Total Army Cost: 2496.0
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

O joj znowu ci nie wyszło Janus :lol2:
Chyba jednak nie jest tak kolorowo złożyć rozpe DE :)
Rozpiska nielegalna
Magiczki muszą należeć do kultu a co za tym idzie:
- Masz po wykupienie kultów za dużo pk
- nie możesz brać metalu
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Poza kwestią z kultami jest tutaj kilka spoko patnentow. Gościu na pegazie to chyba najlepsze złożenie na niego. Do czasu aż ktoś wymyśli coś lepszego :)
Priestowi bym dorzucił gladiator weapons i lucky shield.
Patent z daggerem chyba nie przejdzie. Imo potrzeba przynajmniej 25 legionistów na niego, albo mr3 (a najlepiej oba). Zreszta teraz jak jest volley fire, to trzymanie czarki w regularnych małych odziałach na zapleczu może się źle skończyć. Ja wolę ją na pegazie z cloakiem albo w 10ce szejdów.
Ciekawe też jak się sprawdzą takie tancerki: na papierze trochę nie maja powera. A swoje kosztują.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Ech.... Ciągle mam wrażenie że ktoś mi wmawia że czarne jest białe a białe ze czarne...

Janus poprostu jest kreatorem nowej mety, dające mu spokój.
Przecież wiadomo że nikt z nas nie potrafi stworzyć silnej rozpiski, nieznamy się na swojej armii a do tego placzemy na lewo i prawo jak to jest słabo;)

ODPOWIEDZ