DE 2.0 newsy

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

DE 2.0 newsy

Post autor: Cerverius »

Panowie Jeśli bylibyście łaskawi wrzucać jakieś przecieki dotyczące konkretnie naszej armii :)
Nie mam czasu wertować forum 9th age ani naszego wątku ogólnego, tak więc proszę o pomoc i małe streszczenia jeśli będą jakieś njusy :)

Z Góry dzięki i pozdrawiam
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Tu masz wszystkie zmiany
https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ommentary/

Na razie pochwalili się nowymi przedmiotami magicznymi, hunting chariotem i meduzą.

Ze starych przedmiotów zostaje Headman's Axe, Crimson mail, Midnight Cloak i Wandering Familiar (czyli te, co powinny : )

Tak wyglądają nowe/zmienione:
1. Still un-named
Bearer gains Lethal Strike and Magical Attacks, for every unsaved wound caused by the Bearer in close combat the Bearer gains +1 Strength and +1 AP for the remainder of the game (cap 2)

2. Beast Master's Lash
Trample attacks made by enemy models against friendly units within 12' can never wound on to wound rolls better than a 4+

3. Banner of Blood
Bearer's Unit gains Thunderous Charge (+1 Attack)

4. Medusa Shield
Bearer gains Distracting (sorry nothing else...)

5. Ring of Shadows
The bearer's models and all Standard Sized models (which includes Cav in new rules) in the bearer's unit counts as being in Soft Cover. If affected models already have soft cover, they count as being in Hard Cover. Enemy melee attacks against the Bearer's model and Standard Sized models in the bearer's unit suffer a -1 Offensive Skill.

6. Academy Banner (Dread Legionaries, Repeater Auxiliaries and Corsairs only)
Bearer's unit gains Thunderous Charge -AP(+1). Friendly Dread Legionaries, Repeater Auxiliaries and Corsairs units gain Thunderous Charge - AP(+1) when within 6' of one or more banners. (Capped at +2)

7. Pendant of Disdain
Bearer gains a 4+ ward against attacks with Strength 5 and over.

Hunting Chariot
Range 18", Shots: 1, Strength 7, Armour Penetration 3, Lethal Strike, Fire on the Move, Accurate, Reload!, Devastating Blow (D3, Clipped Wings), Anchored.
Anchored - Attack Attribute
A model with Towering Presence that has lost one or more Health Points from an attack with this Attack Attribute suffers -2 Advance Rate, -4 March Rate and cannot use Fly until the end of the next Player Turn.
Nie bedzie też miał +1 do impactów

Meduza będzie miała zamiast Distracting Otherwordly, Bound Spella Deceptive Glamour z Witchcraftu oraz coś takiego
Petrifying Stare:
Friendly standard sized units with at least one full rank engaged in the same combat as one or more Medusas count as if having one additional rank for the purpose of steadfast and disruption.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ho ho ho :mrgreen: myślałem że to takie puste pieprzenie że DE wreszcie będą ok ale jak wraca pedant (no trochę słabszy ale dalej bardzo ok) to jest nadzieja.
Bardzo podoba mi się wprowadzanie do DE mechaniki "czym więcej modeli wroga zabijesz tym potężniejsze są twoje jednostki". Narazie jest tylko zbroja i miecz na tej zasadzie ale mam nadzieje że jednostki też będą działać na tej zasadzie albo przynajmniej altar. :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Pendant jest slabsza wersja zwyczajnego talizmanu 4++, ale takiego warda juz nie bedzie w brb 2.0 i tylko niektore armie beda mialy do niego dostep w swoich ab. DE akurat tak - w postaci pendantu. Do tego zostaje cloak, zostaje regena 4+, wiec da sie jakis tam herohammer zlozyc. Byle mounty dla characterow potanialy.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Nie kumam przedmiotu Beast Master's Lash co to sa trample attacks? Cokolwiek to nie jest wyglada mi na shittowe, czy może coś ciekawego sie za tym kryje?

Edit: rozumiem ze trample to stompy?

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

tak
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Klaudel pisze:tak
to już IMO stara wersja tego przedmiotu jest lepsza...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak grasz na sporo monsterów/ogry to dużo to zmienia przy t3.
Kwestia ceny.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Dokładnie. Jeśli będzie tanie (tak 20/ max 30 pk) to będzie hitem :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Jak fajnie, że Academy Banner nie działa z nowymi Spearami :^o

Naprawdę zrobili dwa sztandary które wymagają szarży do działania? :( Brakuje jeszcze tylko, żeby Banner of Blood był 'Infantry Only'. Nie mogli zrobić czegoś podobnego do Born to Fight (first combat round)?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak chcesz mieć born to fight to musisz grać orkami ;)
Dziesiątki korsarzy z ap2 i ingore parry z dwóch broni wydają się spoko.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Nowy Beast Master

When taking Discipline Tests, all friendly Hydras and Kraken within 12" of a Beast Master roll one additional D6 and remove the highest D6 rolled.
At the beginning of each Close Combat Phase, choose one friendly Hydra, Kraken or Manticore within 12" of the Beast Master. This modelmust reroll failed to-hit rolls with Melee Attacks until the end of that Phase (riders are not affected).

Jest moc :)

Edit
Jeszcze coś takiego
Stupidity was removed from our beloved Dread Knights! They still got a fluffy Special Rule for being Raptors after all.. but this time the rule is really fluffy and not just random!

Ale nie podali szczegółów. Damyt :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Nooo dla mnie beast master extra! Dokładnie tego oczekiwałem =D> szkoda tylko że na smoka nie działa :(

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

A wiadomo już datę premiery (ostatnio słyszałem że 25.10 ale coś chyba nie pykło)? Trzeba zaplanować zakupy, bo w ciemno nie warto, a wiele niestety jeszcze nie wiadomo...
~Biegnący z Berserkerami

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Wiadomo tyle, że w tym roku. Także może sobie jeszcze zdążysz zamówić prezenty pod choinkę :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

radian pisze:A wiadomo już datę premiery (ostatnio słyszałem że 25.10 ale coś chyba nie pykło)?
Baby pewnie przy studni gadały. Pojęcia nie mam skąd tę datę wziąłeś.

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

i jak tam ?? Cisza ?? nie ma żadnych spoilerów ?? ktoś coś wie o magii ??
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Co tam sie nie dzieje. Wypuszczaja trzeci kult zwiazany ze strzelaniem (+1 do hita przy strzelaniu na bliskim zasiegu) i wywolali tym shitstorm, bo ludzie nie chca tego. Polecam forum, naprawde tam sie kilkanascie stron postow dziennie pojawia.

Do tego nowy assassyn (zmienione poisony na w sumie troche lepsze). Ja tam sie nim nie podniecam, bo zeby on wszedl do rozpy, to musze miec najpierw taniego generala i bsbka a z tym u nas jest raczej trudno.

Ciekawy jest nowy czar armijny, ktory bedzie migl sobie kazdy mag wziac zamiast jednego czaru z lorea ktory wybral. Dotyczy to tez championow warlockow, co jest naprawde niezla opcja.

Crippling Fatigue
Hex
Lasts one turn
18" Range
Failed to wound rolls with melee attacks{ranged attacks} against the target must be re-rolled.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Czar fajny. Nawet bardzo ale liczyłem no coś bardziej wyrafinowanego niż tylko re-roll woundowania (coś unikatowego jak spell od HE)
Nowy kult też fajnie że się pojawia efekt jest całkiem ciekawy pytanie czy kulty będą działały tak jak teraz.
Assasyn żeby był grywalny musi być relatywnie tanim glasscannonem. Coś w stylu zero ochrony, z zasadą że trzeba przyjmować jego challenge, ma mega wygar w cc ale jak nie zabije to zabija się go jak byle czempiona.
No i marzy mi się mechanika DE polegająca na buffach wprost proporcjonalnych do zabitych modeli :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

No sa problemy z tym kultem. Nie chce mi sie tu ich wszystkich opisywac. Ogolnie jest zle zaprojektowany.
We can't stop here. This is bat country.

ODPOWIEDZ