DE 2.0 newsy

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: DE 2.0 newsy

Post autor: Rince »

Klaudel pisze:
Talladil pisze:Taka 4 z witchcrafta ? Wrzucasz to na co chcesz i speary z altarem trafiaja i wounduja na 3+ z ap2 niezaleznie od T... sytuacyjne ? :/ Imo czar stworzony dla DE...
No wlasnie sam napisales ze speary. Ile razy na gre twoj oddzial spearow bedzie w cc? Z czarami buffujacymi z innych pathow masz tak, ze zawsze albo prawie zawsze sa przydatne, a tutaj to jedna wielka niewiadoma.
No nic, biore ten path i testuje do upadlego :P
Stary... blagam cie :D wystarczy jeden raz tym spearom, zeby wygrac bitwe.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ja całe życie gram krasnoludami i zdarza się piechotą z M3 zaszarżować nawet 2 razy na grę - nie wiem skąd ludzie mają ten pogląd, że piechota to wolna kupa zawsze dostająca szarże na pysk (szczególnie piechota z M5) :D?
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Przeciez teraz speary chcą być szarżowane :P
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ja nie wierze, Klaudel, ze ty nadal psioczysz na te armie... Jest absolutnie turbomocna.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

To po pierwsze, po drugie moga miec M7 jak wejda dwa czary + d6 z altaru itak dalej mozna mnozyc... ponadto nie wiem jak Twoje speary, ale moje beda szarzowac @Klaudel ;) tym bardziej, ze planuje miec wiecej niz jeden klocuszek ;)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Wy tutaj się jaracie jakimiś pierdami a tymczasem herosy HBE dostały dostęp nie do Gryfów , nie do Young Dragonów ale do...

normalnych 6stków jaszczurów dostępnych do tej pory tylko dla Lordów najwyższej rangi 8)

Ba! mało tego ten herosik może być także BSB na 6stkowym smoku . Ech.... czego im więcej potrzeba ? 8)
Zastanawiam się jak to jest, że nie ważne jak bardzo syte były by zmiany w wszystkich bookach - HBE i tak mają więcej, lepiej, taniej :)

Zachęcam do zapoznania sie z tematem:
https://www.the-ninth-age.com/index.php ... 9817e1678e

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Kurde, a ja właśnie sobie coś tu składam i wychodzi mi tak:
Duża Baba Cosmo
BSB Kocioł Nabh, basalt infusion, ring of shadows. Dobrze widzę, że nasz kocioł może mieć sejw 2+ i ward 4++ czy to jakiś ABowy wał?
dwa razy 30 włóczni.
5 DR z kuszami
30 EXE z banner of +1 Atak
3 razy 5 gołych shades
2 hydry.
I zostaje 90 punktów na zabawki dla dużej baby.
Kurwa, przecież to jest prawie 120 elfów. Do uja tego się mieści.
-1 do strzelania w exeki plus aegis 5+ z cosmo powinno nieźle wzmocnić przeżywalność exe. Dzięki -1 of z Ring of shadows na kotle i ich Of 5, też zrobi dużą różnicę, często będzie to 3+ z hatem a i trafiani będą gorzej. Chyba, że czegoś nie doczytałem i kocioł nie może tego wziąć. DRy i shades w razie czego do odginania/blokowania, a z hereditary i na bliskim zasięgu będą miały duże szanse ustrzelić szybko jakieś maszyny (nawet okopane dwarfickie będą teraz trafiały na 5+).
To moja wstępma pierwsza kmina, nie bijcie ;) Nie wiem jak tam reszta, ale te DE na prawdę się juz przyjemniej składa. Są duże możliwości!
;)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Rince pisze:
Klaudel pisze:
Talladil pisze:Taka 4 z witchcrafta ? Wrzucasz to na co chcesz i speary z altarem trafiaja i wounduja na 3+ z ap2 niezaleznie od T... sytuacyjne ? :/ Imo czar stworzony dla DE...
No wlasnie sam napisales ze speary. Ile razy na gre twoj oddzial spearow bedzie w cc? Z czarami buffujacymi z innych pathow masz tak, ze zawsze albo prawie zawsze sa przydatne, a tutaj to jedna wielka niewiadoma.
No nic, biore ten path i testuje do upadlego :P
Stary... blagam cie :D wystarczy jeden raz tym spearom, zeby wygrac bitwe.
No wiadomo.
Ale nie o to chodzi.
Chodzi o to, zeby wywierac presje na dispel w kazdej turze magii.
Do tego potrzebujesz (w kazdej turze) min. trzech czarow , ktore przeciwnik bedzie chcial dispelowac.
A z Witchcraftem o to trudno.
Rince pisze:Ja nie wierze, Klaudel, ze ty nadal psioczysz na te armie... Jest absolutnie turbomocna.
Ale ja nie psiocze na te armie!
Jest o wiele lepsza niz byla w 1.3.
Moja stara rozpa jest o 220 pkt tansza.
Uwazam tylko, ze Witchcraft jest przereklamowany.
W 1.3 nikt go nie uzywal, a wtedy jeszcze Deceptive Glamour bylo fajne (no co prawda nie wybieralo sie czarow).
Dotychczas ludzie, ktorzy eksperymentowali z Witchcraftem po paru/parunastu bitwach i tak przesiadali sie na Divinacje bo "zbyt sytuacyjny lore".
Stawiam, ze teraz bedzie podobnie.
Talladil pisze:To po pierwsze, po drugie moga miec M7 jak wejda dwa czary + d6 z altaru itak dalej mozna mnozyc... ponadto nie wiem jak Twoje speary, ale moje beda szarzowac @Klaudel ;) tym bardziej, ze planuje miec wiecej niz jeden klocuszek ;)
Jak dasz bonus do szarzy z altaru, to nie mozesz uzywac +1w w cc. Albo to, albo to.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Przeżywalność to może im rośnie ale kocioł skutecznie ogranicza front tej jednostki a co za tym idzie jej skuteczność bojową :?
30 włóczni to dla mnie pk w błoto. Imo słabe masz te cory a w rezultacie masz tragicznie mało tych scoringów
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Druchii pisze:Kurde, a ja właśnie sobie coś tu składam i wychodzi mi tak:
Duża Baba Cosmo
BSB Kocioł Nabh, basalt infusion, ring of shadows. Dobrze widzę, że nasz kocioł może mieć sejw 2+ i ward 4++ czy to jakiś ABowy wał?
Rzeczywiscie, altar jako mount ma mount's protection 5+ teraz. Czyli mozna wycagnac 2+ save. Niezle :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jakie buildy dla mantysi proponujecie?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Najlepiej nie wystawiać jej na stół. Jak była niegrywalna tak dalej jest :roll: to coś jak z imperialnym gryfem albo z małymi smokami HE niby sa ale nikt ich nigdy nie widział :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Gadasz. Są fajną opcją i dotego niedrogą ,chyba ze w gre wchodzi prince.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

A co o smoku myślicie? Warto wystawiać (głównie na he, vc, dh czy bretkę). No się boję, że dostanie w 1. turze z katapult dwóch w łeb i do piachu setki punktów...
~Biegnący z Berserkerami

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Eltharion pisze:Najlepiej nie wystawiać jej na stół. Jak była niegrywalna tak dalej jest :roll: to coś jak z imperialnym gryfem albo z małymi smokami HE niby sa ale nikt ich nigdy nie widział :mrgreen:
Niezly troll :D
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Czy posiadając amulet of spite, od pierwszej fazy magii przeciwnika usuwam jedną kostkę? Czy dopiero po mojej fazie magii gdy dorzucę sobie jedną?

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Wedlug mnie od pierwszej tury przeciwnika.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

radian pisze:A co o smoku myślicie? Warto wystawiać (głównie na he, vc, dh czy bretkę). No się boję, że dostanie w 1. turze z katapult dwóch w łeb i do piachu setki punktów...
Myślę ze smokozord w wersji Witchking będzie całkiem spoczko. Minimalnie tracimy mocy w CC vs zwykły lord ale w zamian mamy smoka z 8 fly i striderem jako jedyni w grze :P A dodatkowo rzucamy sobie do okoła czary z okultyzmu, chcoiaz comology na taki przyjemniaczku też jest syta.

Witchking versja deluxe :
Czarodziej Master Yemy z Occultyzmem
Moraec's Reaping
Ring of Shadows ( soft cover, -1 offensive skill dla przeciwnika)
Obsidian Rock (MR2)

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1508
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

smpa pisze:Czy posiadając amulet of spite, od pierwszej fazy magii przeciwnika usuwam jedną kostkę? Czy dopiero po mojej fazie magii gdy dorzucę sobie jedną?
Działa zawsze, od samego początku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Glegut, ale to jest raczej wersja "DeNoob" :D
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

ODPOWIEDZ