Rozpiski DE T9A

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpiski DE T9A

Post autor: Laik »

Kraken wygląda ofensywnie całkiem fajnie, tylko jakoś defensywnie go nie widzę, a tani nie jest...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

no moglby byc troche tanszy. hydra tez. ale ludzie graja tym na takim wtc wiec nie ma co liczyc na obnizke.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ja jeszcze mało grałem DE ale patrząc z drugiej strony jak widziałem Krakena to wyglądał całkiem jak z Lidla :P
(zwykle potworki w tej cenie mają jakąś regenę/warda/połowienie ran/6W - ten hard target tak trochę biednie wygląda imo.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

hehe, a kiedys byl bez hard targeta, distractingu i swifstrida za 360. to dopiero byly czasy dla DE:)
moze trzeba takie wziac od razu trzy z zalozeniem, ze jeden zginie a dwa zrobia robote. jak to dojdzie w cc to jest czasami naprawde pozamiatane.

ale mowie - zadziwia mnie ta ilosc monsterow w rozpach DE na WTC.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ja bym bardzo chętnie jedną hydrę zmieścił - w roli mobilnego obela dla smoka :), tylko 440 punktów nie znajdę...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Co sądzicie o takim zajeździe:

1 Cult Priest @ 225 Pts
Binding Scroll [55]

1 Oracle Master @ 485 Pts
General; Wizard Master; The Witchcraft
Amulet of Spite [40]
Magical Heirloom [50]

1 Divine Altar @ 400 Pts
Paired Weapons

28 Dancers of Yema @ 682 Pts
FCG Rending Banner [45]

29 Dread Legionnaires @ 510 Pts
Spear; FCG Rending Banner [45]

19 Dread Legionnaires @ 257 Pts
M,S

15 Dread Legionnaires @ 205 Pts
M,C

5 Harpies @ 135 Pts

1 Medusa @ 135 Pts
Halberd;

9 Dark Acolytes @ 451 Pts
Cult of Yema

6 Dark Acolytes @ 304 Pts
Cult of Yema

9 Dread Knights @ 547 Pts
FCG Banner of Blood [50]

5 Dark Raiders @ 160 Pts
Models in Army: 122


Total Army Cost: 4495
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Ja bym nie brał amuletu, zwłaszcza że nie masz go zbytnio jak wykorzystać(z witchcraftem będziesz miał popychaczke, debuff(-ws agi), twisted effigy(jeśli ma strzelanie) i co dalej? battle focus? Tak czy tak witchcraft ma strasznie tanie spelle, więc będziesz miał problem wykorzystać). Witchcraft jest super, ale ja bym brał dyvi bo możesz mieć problem z potworami, albo alchemie na czołga.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jestem absolutnie pewien że będę miał co zrobić z tę jedną dodatkową kostką, ta rozpa polega na zwiększeniu mobilności z witchceafta - bez niego to po prostu zbyt kwadratowa, z nim jest tu trochę finezji
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Na ten amulet grałem w Warszawce na masterze i te fazy magii są dominujące. Dziwie sie, że ten item jest tak niepopularny.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

jeśli boisz się że przeciwnik będzie miał jakiś 1 spell który mu musi wchodzić to jest problem kiedy jest o kostkę mniej co turę...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Jest niepopularny bo na WTC ponad 70% rozpisek DE 2 przynajmniej 2 potwory(zwykle smok + hydra), a w mecie jest za dużo dywinacji.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Tzn imo na singlu chcesz mieć bardziej uniwersalna listę, więc tam wolisz nie mieć celi pod te czary. A jak już masz i wladujesz się w te dywinke to i tak nie masz gwarancji że cię to poratuje. Więc tu bym robił armię pod ten item.

Na teamówce i tak taka listę chcesz unikać wymienionych paringow więc nadal bym to brał. Licząc że wspomniane spelle unikne.

Ale wady rozumiem, po prostu inne podejście mam do list buildingu. Item mnie bolał dość bardzo dając często jeden czar więcej zwłaszcza gdy casty są niskie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

rozpa fajna, ale wygospodarowalbym miejsce na jednego championa na akolitach, a zamiast heirlooma bym wzial familiara. bez familiara nie rzucisz skutecznie random movementa. moje doswiadczenie z withccraftem jest takie zeby w pierwszych dwoch turach zmusic przeciwnika do przyjecia na klate albo popychaczki albo random movementa, wtedy zazwyczaj jest sytuacja pod kontrola :)
poza tym na tancerkach koniecznie banner of gar daecos.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Popychaczka ma 24" to dość sporo
Champion 120, banner 75 - pytanie za co?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

random movement ma 18". chyba ze chcesz grac bez tego czaru.
wyrzuc harpie i cult of yema na malych akolitach. na banner potrzebujesz tylko 30 pkt, bo tam masz juz rending.
We can't stop here. This is bat country.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Znaczy banner nie jest aż tak potrzebny, jak jest to zajebiście, ale z mojego doświadczenia sisterki rzadko więcej niż 2 tury siedzą w CC.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Dzięki za uświadomienie z RM - w takim razie jak najbardziej sztylet musi być.
Harpie muszą być bo kontrola stołu jest mega ważna

Wersja po zmianach:
1 Oracle Master @ 485 Pts
General; Witchcraft; Master
Wandering Familiar [50]
Scepter of Power [40]

1 Cult Priest @ 225 Pts
BSB Binding Scroll [55]

1 Oracle Adept @ 285 Pts
Adept; Alchemy; Amulet of Spite [40]

5 Dark Raiders @ 160 Pts

30 Dread Legionnaires @ 515 Pts
Spear; FCG Flaming Standard [35]

18 Dread Legionnaires @ 264 Pts
MC

15 Dread Legionnaires @ 205 Pts
MC


9 Dark Acolytes @ 451 Pts
Cult of Yema

1 Divine Altar @ 400 Pts

9 Dread Knights @ 547 Pts
FCG Banner of Blood [50]

5 Harpies @ 135 Pts

1 Medusa @ 135 Pts
Halberd

29 Dancers of Yema @ 693 Pts
MC Flaming Standard [35]

Models in Army: 116


Total Army Cost: 4500
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

no teraz git rozpa.
z RM jest jeszcze taki myk, ze mozesz go rzucic na jakis swoj klocek w cc (w wersji 3d6) i potem bez problemu zaganiasz nawet kawalerie. a do tego to dziala jeszcze na poczatku twojej nastepnej tury, wiec przy odrobinie szczescia mozesz wejsc w nastepny kombat jak normalny randomowiec :)

daj znac, jak sie sprawdza amulet.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

Kminiliście rozpy na 4x Raptor chariotach? Ostatnio mi po głowie siedzi taki zamysł ale nie jestem pewien czym je wesprzeć, może duży kloc CoK'ów? Albo jakaś special piechota?
~Biegnący z Berserkerami

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Grałem przeciwko 4 na ETC, twarde ale bardzo wolne
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ