Potyczki z znienawidzonymi Ulthuańskimi pomiotami...

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Potyczki z znienawidzonymi Ulthuańskimi pomiotami...

Post autor: Andrzej »

Do przerzutów wystarczy mieć równą :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

BG z ASF>SM bo mamy przerzut na trafienie a oni nie ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Taaa, ale to nadal tylko jeden klocek z max 20 chłopa :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

GarG pisze:BG z ASF>SM bo mamy przerzut na trafienie a oni nie
Nie do końca. Teraz z ASF uderza się jednocześnie, więc SM > BG :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Andrzej pisze:
GarG pisze:BG z ASF>SM bo mamy przerzut na trafienie a oni nie
Nie do końca. Teraz z ASF uderza się jednocześnie, więc SM > BG :)
A oni mają wiekszą siłę, więc lepiej ranią
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nie mogą uderzać jednocześnie bo SM mają GW ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

A kuku!

HE ignorują zasadę ASL i zawsze biją pierwsi :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

nie mogłem uwierzyć i spojrzałem do ich erraty i rzeczywiście. w FAQ jest napisane:

For example, a Sword Master would strike first with his great
weapon. If his Initiative value is equal to or higher than his
opponent’s, he will also benefit from a re-roll to hit.

Ignorują ASL i jeszcze przerzuty mogą dostać. :shock:
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Witamy w ósmej edycji :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Pitagoras pisze:Ignorują ASL i jeszcze przerzuty mogą dostać. :shock:
W starciu z BG nie mają bo Gwardziści mają większą inicjatywę. Więc jeśli te dwa klocki wjadą na siebie, to ciosy padają jednocześnie i jest sieczka jakich mało, ale SM wypadają lepiej bo mają większą S, niestety :( .
Podejrzewam więc, że bitwy z HE to będzie mordęga :? Choć z drugiej strony to zawsze jakieś wyzwanie :D .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tzn, my mamy przerzuty, a oni nie :)

A no i mam pytanie - bijemy jednocześnie, czyli jak to jest wtedy? roll-off?
W RB pisze, że bije się "jednocześnie" :| No ale co to znaczy?

Awatar użytkownika
Deathall
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Deathall »

Znaczy to tyle ze jednocześnie rzucacie na trafienie/zranienie, w praktyce po prostu zabici są rozpatrywani dopiero jak obie strony wykonają ataki.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Rasti pisze:Tzn, my mamy przerzuty, a oni nie :)
ASF vs ASF - nie ma przerzutów
Obrazek

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

no ale najpierw trzeba mieć ASF, a jeśli się nie ustawiamy tylko na turnieju się HE wylosują...
na pewno BG stracili w stosunku do HE w 8ed.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Wystarczy mieć większą I ,żeby nie przeżucali ,a my nie wiem ,czy pamiętacie jeszcze taką zasadę jak Hate ,czy elitar więc mamy przerzuty i nie musimy brać ASF ,żeby je mieć :mrgreen: :wink:
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Zeppelin pisze:Wystarczy mieć większą I ,żeby nie przeżucali ,a my nie wiem ,czy pamiętacie jeszcze taką zasadę jak Hate ,czy elitar więc mamy przerzuty i nie musimy brać ASF ,żeby je mieć :mrgreen: :wink:
No o tym mówiłem. My mamy - oni nie ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tak, tylko że Was jest tylko 20, więc może się zdarzyć, że nie wykonacie tylu ataków, ile mieliście nadzieję :)

W ogóle podoba mi się jedna rzecz. W 7 ed każdy olewał ograniczeni max 20 na BG, a teraz okazało się, że poważnie ich ono ogranicza. Na przykład w bitwie z Zepkiem jego pięciu BG z czempionem (s6) miało poważne kłopoty w przebiciu się przez moich 10 łuczników :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

teraz ilość ma znaczenie. BG są faktycznie ograniczeni. Przy takiej ilości dzisiaj jak oberwali 2 razy z organek, to tylko sztandar się ostał... No i po moim oddziale do krojenia, a kryłem ich jak mogłem kawą i harpiami. No ale salwa kusz i osłony pospadały.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Dlatego rezygnuje z Black Guardow. Wiem, że to może być błąd na niektóre armie, ale oni w żadnej bitwie sie nie spłacali. Za dużo lekkiego strzelania niestety ;/

Za to świetne są 6teczki shadow oraz fasty. A w corach do tego 2-3 klocki kusznikow (chyba tez najlepsze cory (poza fastami do zadan spechalnych))

Awatar użytkownika
Grent
Wałkarz
Posty: 61

Post autor: Grent »

Napisać by coś się przydało. Temat kisi się od 3 lat, a ja walczę głównie z HE. Wygrałem z 40 walk pod rząd, więc zastanawiam się czy to mój przeciwnik jest słaby, czy to ja taki mocny. W trakcie tej serii trochę eksperymentowałem. Ostatnio przedobrzyłem i z nudów dałem armię z włóczników. Ale się ucieszył, kiedy w końcu ze mną wygrał.

Podam trzy przykłady, dokładnie opisać nie mogę, bo były w zeszłym roku, ale pamiętam kulminacyjne punkty bitwy:

Przeciwnik wjechał mi 20 Dragon princes w:
40 korsarzy
Sztandar mordu (Szał)
Razem z nimi chorąży armii z sztandarem z Hag Graef (ASF)
i błogosławieństwem kotła zabójczy cios.

Rozniosłem ich.

Za drugim razem 50 elfimi wiedźmami wlazłem do wierzy. Zaatakował 40 White Lionami. Kocioł tym razem dodawał jeden atak i u nich też był sztandarowy armii z sztandarem Hag Graef. Znowu go rozniosłem.

A za trzecim wlazł mi 50 white lionami pod ostrzał 40 kuszników i zionięcie Hydrą od boku. Wcześniej rzuciłem na niego dwa razy klątwę rdzy (-1 do pancerza). Kusznicy dostali czar +1 do trafienia, a czarodziejka użyła oka precyzji (przerzuty trafień). Przeżyło 4. W tej samej bitwie ściągnąłem mu arcymaga za pomocą Pożeracza Życia (3 strzały, s. 4 traf. zawsze na 2+).

To fart, moje umiejętności czy niekompetencja gracza HE?
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny

Arystoteles

ODPOWIEDZ