Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ogruś
Warzywo
Posty: 15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: Ogruś »

witam, mam pytanie odnośnie black guardów: czy ethernal hatred kumuluje się z zasadą warrior elite? tj. czy w pierwszej rundzie walki mogą przerzucic dwa razy pudła?

z góry dzięki

Awatar użytkownika
rambo_muminek
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rambo_muminek »

GarG pisze:Gdyby to jeszcze była magiczna zbroja to może bym to jakoś przełknął ale w tym wypadku jest to po prostu śmieszne :lol:
No właśnie. One nawet nie są chyba magiczne, tylko wykonane z łusek smoków czy cuś takiego.
Ogruś pisze:witam, mam pytanie odnośnie black guardów: czy ethernal hatred kumuluje się z zasadą warrior elite? tj. czy w pierwszej rundzie walki mogą przerzucic dwa razy pudła?

z góry dzięki
Nie ma przerzutów przerzutów. Nigdy. Przerzucasz zawsze tylko jeden raz.

kkk
Plewa
Posty: 5

Post autor: kkk »

Czy rzucając Black Horror można korzystać z miarki by wyznaczyć te 18 cali czy trzeba to "robić na oko"? Odpowiedź wydaje mi się oczywista ale upewnijcie mnie prosze:]

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Masz położyć znacznik w 18 calach od maga czyli logiczne ze mozesz sobie zmierzyć;)

Pawn77
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Pawn77 »

Mam sorcerke na oc i box demonetek (bd harpie) i chce kupic pudełko woriorow . Co jeszcze kupić, co z sorcą zrobić?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

czarka na Dark steeda/pegaza/smoka. Kupić... hydra/ cok/ dr / herosa do walki.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Czarodziejkę przesadź na DS tak jak Ci wcześniej pisałem. CO jest bez sensu z powodu głupoty. Warriorzy ok, kup też DR. Następnie polecam COKsy, Hydrę i może BG.

Pawn77
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Pawn77 »

A Harpie warto? I czym sie różni koń od OC?

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Czy warto harpie? Przejrzyj sobie rozpiski DE na tym forum i znajdź mi coś bez harpi :wink: Koń różni się tym od CO że nie musisz zdawać na stupidity co turę, niezdany test powoduje że sobie nie poczarujesz. Generalnie zanim zaczniesz kompletować armię warto zaopatrzyć się w RB i AB bo bez tego i tak ani rusz. RB możesz dostać za 20pare zł na allegro w wersji polskiej. Dużo to nie jest. Natomiast na AB te 70zł trzeba wydać ale wszystkiego na forach i tak się nie dowiesz.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Pawn77 pisze:A Harpie warto? I czym sie różni koń od OC?
Chodzi chyba o CO a nie OC (to jest takie ubezpieczenie odpowiedzialność cywilna). Zimny ma głupote, a konik nie, zimny rusza sie 7 cali a konik 9, ale zimny daje strach, dodatkowy punkt pancerza (czyli w sumie +2 bez bardingu) no i ma siły 4.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Pawn77
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Pawn77 »

a warto wystawiac sorcerke pieszo?

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Jak najbardziej, kitrasz ją w lesie, lub w bolcu, ewentualnie w jakimś oddziale piechoty, chroni ja to przed ostrzałem. Ja generalnie najczęściej wystawią ją pieszo, bo jak daje jej wierzchowca lub monstera to mi często szybko schodzi. Ale wszstko to zależy jaki styl gry ci się podoba i jaką masz rozpiskę.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Pawn77
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Pawn77 »

jestem noobem totalnym. jakie są Style? :oops: :oops:

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

tak w skrócie mówiac po prostu zależy czy wolisz kampić czy robisz "Monster Trucka" albo czy magii duzo uzywasz czy prawie wogóle,czy stawiasz na ostrzał itp...

Pawn77
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Pawn77 »

hmmm jeżeli chce mieć do walki ale też miec coś co dobrze strzela i osłania?

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

wydaje mi się że dobrą opcją jest posiadanie 2 x 5 dark ridersów z kuszami i 2 x 5 harpii do słaniania i ściągania maszynek, jakichś kuszoli (np x 10), 2 x 6 lub 7 cold one knightów i shade'ów, 2 bolce lub hydrancik (ja tam nadal lubie 2 bolce mimo że hydra jest lepsiejsza), jakiś bsb, czarka 1 lvl z 2 x dispell scroll, jakiś genek np na pegazie z pendantem. Ewentualnie można zamiast jednych coków dać czarną straż :) ale ja lubię mobilniejszą wersję:)

wydaj mi się że to powinno dać odpowiedź na Twojego posta :)
Pawn77 pisze:hmmm jeżeli chce mieć do walki ale też miec coś co dobrze strzela i osłania?
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Do tego opisu również pasuje piechotna rozpa, coś w stylu: kloc warriorów, 2x BG, 2x10 kuszników, 2 bolce, oddział shadów, 2x5 harpii, może DR i bohaterowie.
W zależności czy chcesz bawić się w czarowanie albo bierzesz czarodziejki, albo tylko caddych i np. kociołek z BSB.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

wiesz, przynajmniej to moje zdanie że taka armia dostaje katapką w twarz i nie ma co zbierać, więc lepiej się przyczłapać szybciej niż na piechotę :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

1. to jest tylko przykład, wybór poszczególnych jednostek trzeba dostosować do ilości punktów na które robi się rozpe, bohaterów jakich chce się grać itp.

2. min. harpie są po to by zajmować się takimi sprawami jak klopy. Pozatym są też czary.

3. DE są jedną z tych armi którą można zrobić na piechote tak by była dość mocna i fajnie się nią grało.

4. równie dobrze można powiedzieć że taki dodział COKów dostanie na twarz z organek i też nie będzie co zbierać....
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Pawn77
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Pawn77 »

Czyli kupić woriorów dać im crossy korsarzy i 2x5 raiderów? i bolt i hydre?

Zablokowany