Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: Kraggo »

A gdy ktoś szarżuje hydrę? Jak wygląda sprawa stref? Hydra / poganiacze widzą na 360 stopni?

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Gdy ktoś szarżuje hydrę, poganiacze są pomijani. Dostawiasz się bezpośrednio do hydry, która ma normalnie boki tyły itp. Poganiaczy dostawiasz do walki na koniec.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ale modele, ktore stykaja sie tylko z poganiaczami, moga po nich bic.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

Poza tym nie można zapomnieć o maksymalizacji także poganiaczy w walce wręcz.
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

A ja słyszałem ze to hydre sie maksymalizuje a dopiero potem dostawia sie obsluge po bokach :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

To prawda, hydrę maksymalizujesz, a potem dostawiasz obsługę po bokach, ale przy tym dostawianiu obsługi musisz ich dostawić tak żeby wciągnęli to walki jak najwięcej modeli wroga.
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Nie - poganiaczy nie musisz maksymalizować, starczy że będą w walce.

pozdro,

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

Ok, a jest jakieś uściślenie/FAQ, które to popiera?
Pytam bo na turnieju zawsze ktoś może MI zadać takie pytanie, a samo powiedzenie "żaba tak napisał" może nie wystarczyć szczególnie przy konfrontacji z sędzią.
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Żaba widze że tracisz autorytet ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

When charging or being charged though, the handlers are
completely ignored (as if they were not there) and
the monster is the only model that matters.

RB s 67 - Monsters & Handlers

@ Garg - starość nie radość :wink:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Żaba pisze:Nie - poganiaczy nie musisz maksymalizować, starczy że będą w walce.

pozdro,
nie do konca. Jak juz hydre dostawisz to poganiacze sie normalnie dostawiaja jak skirmish. a ten musisz maksymalizowac w tej grze.

wqiec tak maksymalizuja sie

Rb strona67 jakbys szukal zrodla ;)

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

raczej 65 jeśli już :P
jak dla mnie przy szarży liczy się tylko hydra (tak stoi w zasadach) a przy dostawieniu poganiaczy nic nie ma o maksymalizacji (bo ta tyczy się tylko hydry).

tak to widzę ale umierać za wizję nie będę - równie dobrze można udowadniać że poganiaczy ustawia się za hydrą.

Ż.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

once the monster is in contact with the enemy form the handlers the same way you would for a unit of skirmishers

to dosc jasno wyjasnia jak sie nimi dostawic :)

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

dlatego mogą wystawić się z tyłu hydry (jak skirmiszerzy którzy nie doszli - bo się ich ignoruje przy szarży), z maksymalizacją bądź bez - gdyby było jak szarżujący skirmiszerzy to było by ok - a jak dostawiają się skirmiszerzy poza szarżą :?: o maksymalizacji nie ma słowa, ale jak już pisałem nie będę o to kruszył kopii to błahostka - być może dla twórcy RB było to jasne ale sprawa jest podobna jak z szarżą po kancie dwóch LT - chcieli ale nie napisali.

EOT
Ż.

Zablokowany