Włócznicy DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
PSz
Falubaz
Posty: 1419

Włócznicy DE

Post autor: PSz »

Co o nich sądzicie? Jak waszym zdaniem wypadają z innymi corowymi jednostkami?
Opłaca się ich brać czy lepiej żeby pilnowali owiec pod Nagaroth?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

DE są jedną z nielicznych armii, gdzie jednostki core są jednymi z najlepszych w armii i od nich opiera się całą rozpiskę. Reszta, to zgodnie z fluffem, tylko dodatki. Tutaj nie trzeba wybierać jednostki core, która jest najmniej beznadziejna, by zapchać sloty.

Włócznicy DE są świetni. Tani, szybcy, całkiem nieźle walczą i mają dosyć wysokie LD. Dla włóczników spokojnie jest miejsce. Obok DR i kuszników. 6-7 jednostek core w armii to nie zbrodnia.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Popieram ;)

Kiedyś było jeszcze lepiej, bo 16kę się wystawiało za 143 pkt., ew. 17kę za 151 - taniocha.

Teraz trzeba brać 20-21, ale też drogo nie wypadaja, a taki klocuszek może sporo zdziałać.

O corach w DE to zapomnieliśmy o korsarzach, którzy o ile kiedyś byli sensowni, to po potanieniu Warriorów są raczej sporadycznie spotykani. 10 pkt. vs. 8 pkt. to przy klocku 20 ludków robi różnicę.

Tak więc Spearmanom mówimy jak najbardziej TAK.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

DE mają jedna z najlepszych piechót rankowych w battlu przynajmniej wg. mnie. Za 8pkt. koleś z WS4, i savem na 4+ i do tego z szybkoscią jest naprawde fajny i ma jeszcze speara na stanie przecwiko jakims plewom, po prostu midzio. Z asystami fastów baz rydwanów robią się naprawde skuteczni
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Problemem wlocznikow jest to, ze nie ma elitarnych jednostek, ktore moze wspierac(procz rydwanu)

ale to juz chyba calej armii problem ze elity ma takie, jakie ma
Podobny problem jest w He

Jako elitarna jednostka sie niesprawdza, natomiast sprawdza sie ogolnie b. dobrze na 2k nie wychodzebez oddzialu z domu

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

włócznicy owszem - są świetną jednostką. Wcześniej brałam 20 (zwykle sztandar+ muzyk), ostatnimi czasy biorę 15 i myślę, że dwa takie klocki wystarczą, bo choć są tani, to i tak nie zwykłam używać ich w walce samych, a w połączeniu z czymś ( zwykle z rydwanem).

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kosa pisze:DE mają jedna z najlepszych piechót rankowych w battlu przynajmniej wg. mnie. Za 8pkt. koleś z WS4, i savem na 4+ i do tego z szybkoscią jest naprawde fajny i ma jeszcze speara na stanie przecwiko jakims plewom, po prostu midzio. Z asystami fastów baz rydwanów robią się naprawde skuteczni
Wole orka z to4, 4+sv, s4 w pierwszej turze za 6 pts :]

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

niby racja, orki są bardzo mocne ale DE aż tak od nich nie odbiegają wyższy WS, sprawia, że mniej ich trafi, do tego większy move i inicjatywa, która się przydaje rpzeciwko jakiejś innej "piechotce" i Ld większe o jeden, nie zawsze generał jest w pobliżu, no ale 6 a 8 pkt. to jest spora róznica na niekorzysc DE
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Problem w tym że orków de nie mają,a co do samych włóczni to powiem szczeże że za 8 pkt jeden,i do tego nieźle się bije to sądze że jakbym grał de znalazłby dla nich miejsce,choc to nadal tylko piechota....

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Wlocznicy maja jeszcze jedna bardzo istotna zasade, ktora wszelako troche zbesztali w tej edycji: mala podstawke... W orkach to jest spory problem. Ale tak czy inaczej Jankiel ma w pelni racje, gdy mowi, ze core jest najlepszy w de. Kusznicy i Wlocznicy to prawdziwy miod.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Podstawa armii.

U mne musi być co najmniej jeden odział w liczbie 20stu.
Bez tego jakoś tak głupio mi się wystawiać. W końcu to z tych wojowników skłąda się większość armii wiedzmiego króla.

W sumie ogolnie staram się wciskać nawet 2x20. Na 1500 a na 2k już napewno 2 odziały mają swoje miejsce. Daja radę. ;) Ostatnio trzymały przez 4 tury trójkę maneatersów i się nawet odgryzali zanim w końcu tamci ich złamali.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Mastema
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Mastema »

ja pamietam, że jak zaczynałem grać to sie trochę do nich zraziłem... ale teraz muszę przyznać że dają rady tak naprawdę i nie żałuję punktów na dwa klocki po 15 albo 20 :)

Awatar użytkownika
Bugi
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Bugi »

Chlopaki sa dobre, wyjatkowo mocna piechota jako kowadlo do przyjecia szarzy (porownujac proporcje koszt/skille). za 8pkt mamy WS4, AS4+ i Ld 8 nie wspominajac o M5 (orkowie moze i sa lepsi ale do tego trzeba grac orkami...)

Dla mnie dwa klocki po 20 to taki root rozpiski do tego dochodza po jednym chariocie dokoptowanym do kazdej na kontratak lub wsparcie szarzy i team dziala pieknie...szczegolnie jako centrum pola w DE a na flankach to juz co sie podoba.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Włócznicy nie mają AS 4+, tylko na 5+. (spear + shield to nie to samo co h.weapon + shield)

Pozdro

Wasyl
Plewa
Posty: 9

Post autor: Wasyl »

Włócznicy nie mają AS 4+, tylko na 5+. (spear + shield to nie to samo co h.weapon + shield)
Wystarczy na początku walki wybrać, że się nie używa spear tylko kombinacji shield+hand weapon. Masz wtedy save 4+, ale tylko pierwszy szereg walczy. Decyzja należy do gracza, czy woli więcej ataków, czy lepszego save.

Moim zdaniem na lekką kawalerię, i lekką piechotę opłaca sie używać spear, a na ciężką kawalerię i ciężką piechotę kombinacji shield+hand weapon.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Wasyl pisze:
Włócznicy nie mają AS 4+, tylko na 5+. (spear + shield to nie to samo co h.weapon + shield)
Wystarczy na początku walki wybrać, że się nie używa spear tylko kombinacji shield+hand weapon. Masz wtedy save 4+, ale tylko pierwszy szereg walczy. Decyzja należy do gracza, czy woli więcej ataków, czy lepszego save.

Moim zdaniem na lekką kawalerię, i lekką piechotę opłaca sie używać spear, a na ciężką kawalerię i ciężką piechotę kombinacji shield+hand weapon.
Na lekką starczy sam Static CR. Wolę ten save na 4+, bo od siły 4 mam wtedy 5+ (a nie 6+), a każdy wojownik może się przydać.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Hmm... to za...biście! Nie wiedziałem o tym, teraz będe szarżował z czystym sumieniem ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

daltego też ta piechota jest bardzo dobra. Ma bardzo wyrónany koszt jeśli chodzi o przydatność. Świetnie daje CR, dzieki ich liczbie i WS oraz dobremu savowi, a każdej innej lekkiej piechocie typu gobaski, nieumarli daje łupnia, ale ona nie do tego służy. I jeszcze cih zaleta to elficki move i Ld. Jendym słwoem mozna na nich polegać!
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

to wszystko prawda co piszecie,ale wygląd spearelfów jest koszmarny i z tego powodu u mnie są zdyskwalifikowani

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Porównaj do HElfickich. Moim zdaniem wszystkie modele DE są świetne. Oczywiście niektóre są za...biste, ale większość trzyma wysoki poziom.

ODPOWIEDZ