Powitanie

Miłośnicy jeszcze mniejszych ludzików i realiów WW2
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Re: Powitanie

Post autor: Krassus »

Na początek - piechotę. Najlepiej kupić takie o pudełeczko -> http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... nf_100_000
Masz z tego dwa pełne plutony spadaków + dowództwo kompanii z dodatkami w postaci panzerschrecków. Do tego musisz dobrać jakieś wsparcie, ale to już zależy od podręcznika. Na niemieckich spadakach niestety niespecjalnie się pod tym względem znam.

Czy da się tym coś ugrać? Jasne! Z tym że na początku będzie Ci bardzo trudno. Wybrałeś elitarną kompanię z najlepszym wyszkoleniem i motywacją. Przez to będzie Cię mało. Dla początkującego gra taką kompanią to trudna sprawa, bo ona nie wybacza błędów.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

A mam jeszcze pytanie istnieją figurki przedstawiające rangersów?
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Owszem, są spoko (znaczy dostałem od nich małe lanie, ale to była moja pierwsza gra i się nie liczy) ale jak każda elita kosztują punktowo sporo.

Jesteś pewien ,że w ogóle chcesz grać amerykanami ? Przemyśl sobie wszystko, ja np. z miejsca odrzuciłem to co popularne czyli niemców, usa, ruskich, brytoli. Szukałem czegoś mało popularnego i dlatego zdecydowałem się na Węgrów.

A w ogóle to proponowałbym koledze samemu porozglądać się. Oczekuje kolega gotowych odpowiedzi, zamiast samemu poszukać:
- rangersi - http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... ageIndex=6

Tu jest wszystko : http://www.flamesofwar.com/Default.aspx?tabid=36


A teraz pytanie, gram Węgrami na late i staram się ich ucharakteryzować na oblężenie Budapesztu. W zasadzie powinno to wyglądać tak jak u naszych powstańców : http://www.flamesofwar.com/Portals/0/Do ... elling.pdf
Z czego proponowaliby koledzy zrobić tego typu ruiny ? Do tego jakieś wraki i wgl. , szczerze powiem że sama armia droga jest, jak bym do tego jeszcze na podstawki miał kupować jakieś pojazdy to bym zbankrutował. Są jakieś tańsze zamienniki np. jak w przypadku czołgów zvezda ?

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Mam pytanie o malowanie figur. Zaczynamy ze znajomym grać w FoW z okresu wietnamskiego. Mam już pudełko strzelców z wietkongu.
1. Czy figury lepiej malować osobno, nie przyklejone do podstawek (np. po 3-4) czy na podstawkach nie ma większych problemów z malowaniem?Jako że nie ma wielu szczegółów w figurach wydaje mi się że nie powinno być większych problemów przy malowaniu na podstawkach?
2. W pudełku miałem o 10 więcej figur niż wyliczyłem na rysunkach przy opisie plutonu w książce, na jeszcze jeden pluton nie starczy, jak mogę ich użyć?
3. Czy rysunki które pokazują liczebność plutonów to wytyczne którymi należy się kierować przy tworzeniu armii?
Może to głupie pytania ale chce wiedzieć jak szybko i wygodnie pomalować te miniaturki i złożyć plutony piechoty. FoW posiadam od zeszłego tygodnia i grać jeszcze nie próbowałem.

Misiek40k
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Misiek40k »

Co prawda niedawno zacząłem przygodę z FOW i mam okres late ww2 to postaram się Ci udzielić odpowiedzi 8)

1. Ja osobiście maluje przyklejone do podstawek - wpierw przyklejam, szpachluję tak, żeby wyrównać teren (te mini podstawki piechoty bardzo mnie denerwują) nastepnie czarny podkład i zaczynamy zabawę z malowaniem figsów i podstawki.

2. Oj tutaj nie ma jednoznacznej odp, po prostu w FOW zwykle jest tak jakby za dużo figsów.. Ja sam nie wiem co z chłopakami zrobić

3. Tak to są sugerowane ilości figurek na podstawce... Jednak tak na prawdę w tej grze liczy się podstawka, a ile figurek masz przyklejonych to zależy tylko od Ciebie. Ja na małej podstawce zamiast sugerowanych trzech przyklejam dwóch, a na podstawce piechoty standardowej zamiast 5 czterech (o jeden mniej niż sugeruje Battlefront). Według mnie sprawia to, że nie są wojacy zbici jak śledzie w puszcze... Jednak jeżeli zbierasz wietkong to zagęszczenie ilości figsów na podstawce miałoby IMO swój klimat. Nikt na to tak na prawdę nie zwraca uwagi i to zależy od Twojego widzimisie - byle rodzaj figurek się zgadzał (strzelcy, lmg itp...) :)

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Dzięki za info. pytałem też o kilka rzeczy na forum wargmera. Z tych extra figur przy zakupie dodatkowych pudełek można złożyć więcej plutonów niż jest pokazane na pudełku. Ja mam już plan na dodatkowe pudełko pietoty i będę miał 5 plutonów (zamiast 4) podzielone na 2 kompanie, dzięki tym extra figurom i tak jak pisałeś, nie przyklejaniem tylu do podstawek co na rysunkach. Myślę też nad 2 wojną, Niemcy na middle/late. A ty jaką armią grasz?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Według diagramów w ksiązkach powinno się doklejać 4-5 modeli na średnie podstawki i 3 na małe. Jednak nikomu nikt nie broni jak sie przyklei po 4 na średniej i po 2 na małej. Daje to oszczędność modeli z których robi się kolejne podstawki. Ja grając Rosjanami kupiłem 2 blistry rifle/mg z czego powstało nie 18 a 25 baz.

Warto jest się zainteresować ofertą firmy Skytrex. Mają piechotę 15mm do wszystkich nacji i niedrogo. Za 50 modeli płaci sie 9 funciaków. Co daje około 12 baz średnich i jeden dowódca. Dokupując np panzerfausty za 2,5 funta spokojnie da się złożyć 14 baz piechoty z dwoma commandami czyli dwa niemieckie plutony i to za całe 11,5 funta.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Pytanko od początkującego -co trzeba zakupić w pierwszej kolejności by w ogóle zacząć grać w FoW ? Gdzie ewentualnie jest jakieś forum o tej grze ?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Tutaj masz forum między innymi z wszystkimi aktualnymi informacjami o turniejach w Polsce:

http://wargamer.pl/forum/viewforum.php?f=99

Najlepiej jak tam zadasz pytanie, na BP raczej nikt nie zagląda. Ale od siebie na szybko mogę dodać, że z uwagi na wyjście nowej edycji producent ma zamiar wypuścić podstawkę:
http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=3438
Jeszcze cena nie jest znana, ale są tam dwie w pełni grywalne nacje i jednostki (nie to co w podstawkach GW), bardzo dobry zestaw na początek :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ