Powitanie

Miłośnicy jeszcze mniejszych ludzików i realiów WW2
ODPOWIEDZ
Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Re: Powitanie

Post autor: Romek »

Można zapytać skąd jestes bo rzadko spotykam innych posiadaczy armii na Mida. Akurat też mam armie od 1,5 roku. intensywnie grając musze stwierdzić, że scenariusze + teren są w stanie obrócić do góry nogami każdą bitwe. (Nie zawsze jest tak samo - chociaż czołgi wyboru za dużo nie mają a piechota w okopach to złoto :D)

Więkrzość ludzi posiada zresztą kompanie piechoty, czasem się trafi pancerka a zmech to rzadkość. W związku z tym zazwyczaj grasz przeciwko piechocie (chociaz niemiecka na late bardziej pancerke przypomina :/).

Używasz kawalerri? I jeżeli tak to jak Ci się spisuje?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Zgodzę się z Romkiem - przechodzenie z ofensywy do defensywy w moich dotychczasowych bitwach było dość płynne :) Vide: chociażby moja wczorajsza bitwa z Shonsu
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Romek pisze:U Włochów się nie zgadza. Ja tam lubie mieć to na papieRZe.
:D

Pozdrawiam.
To może ktoś napisze nową wersję :D , z tego co pamiętam chopaki z Rogatego byli niegdyś mocni w te klocki ;)
Obrazek

Shonsu
Plewa
Posty: 6

Post autor: Shonsu »

Ja też muszę zaprotestować przeciw temu co mówi Piotroslav. Gra stanowczo nie wygląda zawsze tak samo.

Choć z drugiej strony..... z grubsza to gra w każdym bitewniaku wygląda zawsze podobnie (a przez 15 lat grania trochę ich widziałem). Co więcej - w 95% z nich sprawdza się schemat "albo siedzisz w okopach albo napierasz", a i tak wszystko sprowadza się do rzucania kostkami.... :mrgreen:

Mechanika FoW daje tyle samo albo więcej możliwości niż inne bitwewniaki. Myślę Piotroslavie, że to nie wina mechaniki, tylko FoW po prostu ogólnie nie trafił w twój gust.



Nie kontynuuję offtopu, bo temat nie do tego (ale skoro chcemy tu przyciągać graczy do FoW, to zaprotestować musiałem). ;)

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

mam takie pytanie czy mogę normalnie grać specyficznymi jednostkami jak np 4. SS-Freiwilligen-Panzergrenadier Brigade ‘Nederland’ , 11. SS-Freiwilligen-Panzergrenadierdivision ‘Nordland’

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Rafał widze lubisz podobne klimaty jak ja ;)
a ja mam pytanie jakie dywizje SS wyszły w bookach ?
wiem że w River of Heroes jest Totenkopf i Wiking, a jakie wyszły wcześniej ?

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

Romek pisze:Można zapytać skąd jestes bo rzadko spotykam innych posiadaczy armii na Mida.
Legionowo/Warszawa

kawalerii uzyłem kilka razy - przydaje sie w scenariuszu w którym jedna ze strn rozstawia się w przeciwległych ćwiartkach, a poza tym to raczej kiepsko...
Shonsu pisze:Myślę Piotroslavie, że to nie wina mechaniki, tylko FoW po prostu ogólnie nie trafił w twój gust.
Cóz, gram w wiele bitewniaków... FOW wciągnał mnie na poczatku, fajnie się grało az do czasu w którymzorientowałem się że gra to ciągle to samo...
W gusta natomiast nie trafiło mi Infinity 8)

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

RAFIX pisze:mam takie pytanie czy mogę normalnie grać specyficznymi jednostkami jak np 4. SS-Freiwilligen-Panzergrenadier Brigade ‘Nederland’ , 11. SS-Freiwilligen-Panzergrenadierdivision ‘Nordland’
http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... cat_id=100
Tutaj masz wszystkie Briefingi z Late'a na samej górze są niemieckie (Również i Nordland). Jasna sprawa, że możesz wystawiać z góry określoną jednostkę/ jej część - mam nawet zdjęcie gdzie koleś się chwali całą niemiecką dywizją odwzorowaną co do modelu (Nawet zdobyczne shermany są)

@Piotroslav:
Mam nadzieje że zdążę jeszcze przeciwko Tobie rozegrać "manewry" na turnieju w Wa-wie ( mam: Berseglieri) zanim porzócisz system :D. Zawsze bardziej kręcił mnie Mid a w nim Włochy, Rumunia i Węgry.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Romek pisze: Mam nadzieje że zdążę jeszcze przeciwko Tobie rozegrać "manewry" na turnieju w Wa-wie
Nie wiem jak Kubek, ale SŚ raczej zacznie od turniejów late. Natomiast na mid jest coraz więcej chętnych więc trzymajcie rękę na pulsie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

ale żeście mnie wkręcili w WoF, po nocach mi się śni jak tygrysami rozwalam twoja pancerkę :D :twisted: :D

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

RAFIX pisze:ale żeście mnie wkręcili w WoF, po nocach mi się śni jak tygrysami rozwalam twoja pancerkę :D :twisted: :D
I snem to pozostanie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

Romek pisze:
@Piotroslav:
Mam nadzieje że zdążę jeszcze przeciwko Tobie rozegrać "manewry" na turnieju w Wa-wie ( mam: Berseglieri) zanim porzócisz system :D. Zawsze bardziej kręcił mnie Mid a w nim Włochy, Rumunia i Węgry.
Mało prawdopodobne - nie wyciagalem figurek od grudnia i nie zanosi sie zebym wyciagal w najblizszym czasie...

Kubbek
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Kubbek »

Kruti pisze:Nie wiem jak Kubek, ale SŚ raczej zacznie od turniejów late. Natomiast na mid jest coraz więcej chętnych więc trzymajcie rękę na pulsie ;)
Kubbek ;) (taki znak firmowy :) )

Generalnie w Polsce turnieje są na okres late. Żeby jednak nie pozostawiać graczy z armiami midowymi "na lodzie" na turniejach wprowadzono zadowalające rozwiązanie - jeśli gracz ma armię, którą na chwilę obecną może wystawić tylko na okres Mid (np. Rumuni) to może ją wystawić dysponując dodatkowymi 22,5% pkt na konstruowanie armii.

Czemu 22,5%? Ano z tej prostej przyczyny, że tyle kosztują "ulepszenia" statusu jednostek (patrz Italy Veterans w podręczniku Festung Europa).
Czemu oni mają mieć więcej pkt? Również z prostej przyczyny - przestarzałego sprzętu, który w standardowej ilości nie może się mierzyć ze sprzętem latowym.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Kruti pisze:ale gdyby było więcej pytań - służę
To ja mam trzy pytania (jestem zielony):

-Balans: jak wyglada zbalanowanie armii tzn. nie ma szczególnie przegiętych nacji?

-Koszt: ile może kosztować armia na średnie punkty? Widziałem że w temacie ligowym Kubbek wpomniał o turnieju na 1250 pkt., ile kosztuje taka armia? Czy to jest kwota rzędu 200-300 zł czy może np. 600+ ?

-Malowanie: jak wyglada malowanie takich miniaturek? Czy mozna to robić np. tradycyjnymi Citadel'kami?
Obrazek

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Voodoo pisze: -Balans: jak wyglada zbalanowanie armii tzn. nie ma szczególnie przegiętych nacji?
Armie ogólnie nie odstają od siebie. Przegiąć można rozpiskę, ale generalnie każda jest do pokonania.
Voodoo pisze: -Koszt: ile może kosztować armia na średnie punkty? Widziałem że w temacie ligowym Kubbek wpomniał o turnieju na 1250 pkt., ile kosztuje taka armia? Czy to jest kwota rzędu 200-300 zł czy może np. 600+ ?
Średni koszt armii na standardowe punkty (1500 - 1750), to kwota ok. 700 zł. Oczywiście są kompanie, które mogą być sporo tańsze albo znacznie droższe.
Voodoo pisze: -Malowanie: jak wyglada malowanie takich miniaturek? Czy mozna to robić np. tradycyjnymi Citadel'kami?
Pewnie, że można, ale Cytadelkami raczej trudno uzyskać realistyczne barwy umundurowania czy pojazdów tamtego okresu. Do FoW polecam farbki Vallejo Model Color.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

O balansie się nie wypowiem bo dopiero sam zaczynam w to pykać, ale wydaje mi się że w porównaniu do wh4k lub wfb to nie ma tam tak kontrowersyjnych zasad, przedmiotów i innych takich gówien które tą grę by znacznie utrudniały

Myślę ze na 2000punktów to kwota rzędu 1000zł, ja liczyłem Niemców na 1500 to wyszło mi jakieś 8 stówek
ale jak np wybierzesz Rosjan to koszty raczej wzrosną bo mają tani sprzęt i potrzeba im więcej luda do grania

Co do malowania to polecam forum producenta, jest tam sporo poradników i innych takich rzeczy od groma
Na forach z tego co patrzyłem takie tematy pojawiają się sporadycznie
Można malować cytadelkami ale najlepszy wybór będzie jak kupisz odpowiednią paletę pod pasowaną do nacji i okresu bo maskowania się znacznie różnią między latem a zimą czy Rosją a afryką

Kubbek
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Kubbek »

Voodoo pisze:
Kruti pisze:ale gdyby było więcej pytań - służę
To ja mam trzy pytania (jestem zielony):

-Balans: jak wyglada zbalanowanie armii tzn. nie ma szczególnie przegiętych nacji?

-Koszt: ile może kosztować armia na średnie punkty? Widziałem że w temacie ligowym Kubbek wpomniał o turnieju na 1250 pkt., ile kosztuje taka armia? Czy to jest kwota rzędu 200-300 zł czy może np. 600+ ?

-Malowanie: jak wyglada malowanie takich miniaturek? Czy mozna to robić np. tradycyjnymi Citadel'kami?
1. ten system jest bardzo dobrze zbalansowany, nie ma jednostek, które z marszu wygrywają bitwy. Ważne jest współdziałanie poszczególnych rodzajów broni (np. piechoty z artylerią)
2. na 1250 pkt (oczywiście zależy jaka armia) średni koszt wyniósłby ok. 300 zł, zawsze na początku możesz zacząć siłami elitarniejszymi - tymi samymi jednostkami lecz o lepszym wyszkoleniu czy morale np. wojakami, którzy dosłużyli się statusu Weteranów
W kwestii rozwoju armii to polemizowałbym z Krassusem - armię na 1750 pkt (spore pkt) można mieć na 500-600 zł.
3. ja maluję mixem Cytadelek i Vallejo i nie narzekam, będziesz pewnie potrzebował tylko kilku dodatkowych farb

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Kubbek pisze:W kwestii rozwoju armii to polemizowałbym z Krassusem - armię na 1750 pkt (spore pkt) można mieć na 500-600 zł.
Dlatego też podałem średnią kwotę, bo koszt w znacznym stopniu zależy od rodzaju kompanii jaką chce się zbierać. Jak widać widełki mają dużą rozpiętość. Są kompanie do złożenia za 300 zł, a są takie, na które 700 zł to mało... :)

Jeszcze co do malowania Cytadelkami. Jeśli nie chcesz dokupować farbek, to zajrzyj w ten link (http://colors.silicon-dragons.com/full_line.php) i porównaj sobie jakie farby Citadel odpowiadają palecie barw z Vallejo Model Color. W podręcznikach do FoW operują nazwami farb Model Color, więc łatwo ustalić co z Cytadelek się przyda.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Voodoo pisze:
Kruti pisze:ale gdyby było więcej pytań - służę
To ja mam trzy pytania (jestem zielony):
Chopcy już Ci odpowiedzieli ;) - ja mogę tylko polecić wizytę w Starym Świecie. Wpadaj, powiedz, że jesteś VooDoo z Border Princes i już Ci temat pokazemy na przykładzie - od malowania po ewentualne konstruowanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Dzieki wszystkim za odpowiedzi, już mniej więcej mam obraz od strony technicznej :wink:
Kruti pisze:Chopcy już Ci odpowiedzieli ;) - ja mogę tylko polecić wizytę w Starym Świecie.
Dziękuje za zaproszenie. Chciałem wpaść na pokaz który urządziliście, ale nie miałem wtedy czasu. #-o A chętnie bym zobaczył jakąś bitwe, poznał zasady w praktyce bo tak jak mówiłem jestem kompletnie zielony :oops: Może niedługo Kruti będziesz z kimś grał? Wtedy wpadłbym w roli obserwatora (jeżeli można) i zobaczył rozgrywkę?
Obrazek

ODPOWIEDZ