Powitanie

Miłośnicy jeszcze mniejszych ludzików i realiów WW2
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Re: Powitanie

Post autor: Krassus »

To ja w imieniu chłopaków z Animosity zapraszam was do Szczecina na turniej 19 września. Obecnie mają tam chyba najprężniej rozwijający się ośrodek FoW.
Tu macie link do króciutkiego raportu z ostatniego turnieju u nich i trochę zdjęć stołów na jakich grywamy - http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=1296
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

@Krassus - myślę, że to zasługuje na zainicjowanie kolejnego tematu - Turnieje :) także zapraszam...

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja powoli planuje zrobienie małej kampanii w Łodzi.

O turnieju pomyślę jak się z terenami obrobie. No i oczywiście jak się pojawi więcej graczy.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

mam pytanie czy jest w planach wydanie armi Japońskiej ?

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Na razie nic na ten temat nie wiadomo. Obecnie w planach jest aktualizacja podręcznika dot. Afryki (Mid War), wydanie podręczników związanych z Market Garden (Late War). W przyszłym roku Battlefront chce wreszcie wejść w Early War zaczynając od kampanii wrześniowej oraz wojny z Francją. Na Pacyfik przeniesiemy się pewnie po zakończeniu wojny w Europie, więc szacunkowo gdzieś za dwa lata (wariant optymistyczny :) ). Może wcześniej pokaże się jakiś nieoficjalny briefing dotyczący Japońców.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Można sobie siciągnąć liste do Japońców na mid'a (dywizja piechoty/spadochronowa) robioną przez graczy w 2007. Teatr na pacyfiku bedzie pewnie na samym końcu, gdyż tam walka odbywała sie na całkiem innych zasadach (ukształtowanie terenu itd.) - wymagałoby to rewolucji w zasadach aby odzwierciedlic specyfike walki w tamtym rejonie (o ile nie napisania calkiem nowych:/). Dlatego niestety na armie japońska trzeba będzie jescze długo czekac - a szkoda :(.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

znalazłem PDF'a
http://www.ww2-area.info/media/blogs/Le ... .r3-V2.pdf piechota wygląda dość dobrze przynajmniej jak dla laika, ale czołgi chyba robili nie ze stali a z materiału Karton-Gips :D
szkoda że nie można zaaplikwać tigerów, wkońcu niemcy wysłali 1 ubotem w czterdziestym piątym jak sądze :D

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

To jest ten sam PDF o ktorym mowilem, tylo ,ze ten jest na V2. Ma w związku z tym pare zmian. Apropos takich czołgów to tygrysa by w dzungli kazda piechota zjadla. Mi udało docenić się najmniejsze (papierowe czołgi) - gram Włochami a L6 to złoto :D.

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

już jakiś czas temu zastanawiałem się nad tym systemem i graniem finami, ale nikt w okolicy nie wykazuje zainteresowania tym systemem niestety :(
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

A jaka to okolica?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

generalnie mówiąc Górny Śląsk i okolice. I od razu zadam takie pytanie - czy opłaca się w ogóle inwestowac w finów, czy są bardziej jako ciekawostka niż normalna armia? I jak wygląda granie armiami z różnych dodatków? np czy finami jest w ogóle sens walczyc powiedzmy z Afrika Korps? Wiem, że to totalnie niehistoryczne itd, ale pytanie jest czysto teoretyczne i dotyczy jedynie balansu jednostek.
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Finowie są normalną, pełnowartościową armią. Jak każda inna armia z pdf'a. Co do równowagi pomiędzy armiami z różnych okresów - takie przypadki trzeba by badać indywidualnie. Ale ogólnie rzecz biorąc balans nie będzie jakoś mocno zaburzony.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Ja np. uwarzam, że Finowie są jednym z mocniejszych wyborów. Sprzęt nienajgorszy, a Fearless Veteran robi swoje :)
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

ma ktoś może pliki do AB 22

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

mam, ale tam nie wszystko sie zgadza
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

kosmetyka czy całość do dupy, bo strasznie nie lubię liczyć na papieże

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

u ruskich spoo sie nie zgadza, u amerykanów chyba jest spoko, nie wiem jak u Niemców
Obrazek

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

U Włochów się nie zgadza. Ja tam lubie mieć to na papieRZe.
:D

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

a jak wyglada sprawa finów? Jeśli wszystko z nimi ok, to bardzo prosiłbym o wysłanie pliku na bartlomiej.horosz@gmail.com . Z góry dzięki :)
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: PIOTROSLAV »

Panowie... nie wiem czy ktoś z Was rozegrał już te kilka bitew w FOWa...

Ja dysponuję od półtora roku pełną rumuńską armią (bez dwóch kompanii czołgów R2 (PanzerII.38(t) ) i figurek ciężarówek do zmot. )

Zdążyłem zagrac z różnymi przeciwnikami, przeciwko różnym kompaniom z jednej i drugiej strony barykady...

Gra niestety zawsze wygląda tak samo. Jeśli gracie pancerką to zawsze trzeba napierać - jesli piechotą to stać okopanym i czekać na przeciwnika - jeśli piechotą zmot/zmech to albo nie wystawiacie transporterow wogole, albo napieracie....

Owszem są różne scenariusze, które mogą wymusić inny spośób gry, ale to konczy się zazwyczaj masakrą...


Przy okazji - apropos pliku do AB (jesli mówicie o tym o czym myślę) - to jest to plik do pierwszej edycji FOWa - stąd prawdopodobnie róznice...

ODPOWIEDZ