Tanie FOW!!

Miłośnicy jeszcze mniejszych ludzików i realiów WW2
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Tanie FOW!!

Post autor: General Baga »

W koncu doczekalismy sie modeli w skali 1;100 i to w plastiku!
FOW stal sie wreszcie w miare przystepny cenowo (powiedzmy sobie uczciwie 55zł za jednego t34....kiedy tylko w JEDNEJ kompani moze ich byc 10...)
Ale krótko - zvezda zaczela produkować modele w skali 1;100 (na razie pzk II i IIIg oraz t60 - niedługo t34 i zis) cena 8.50 za sztukę...
Do tego plastikowi ruscy i niemiaszki w takiej samej skali z plastic soldier company! cana za 150 figurek Ł18 (maja miec dystrybutora w polsce)
Robi sie ciekawie!!
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

MagisterMilitum pisze:Ale krótko - zvezda zaczela produkować modele w skali 1;100 (na razie pzk II i IIIg oraz t60 - niedługo t34 i zis) cena 8.50 za sztukę..
Są już dostępne w jakimś Polskim sklepie?
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

tak w kilku :D wystarczy poszukać :) (kamrat) w tym tez sklepie beda plastikowe ruski w skali 15mm.
Ceny czolgow roznie od 8 do 9 zł zaleznie od sklepu
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Krzysiek_312
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Krzysiek_312 »

Witam, jestem zainteresowany grą w FoW. Napisaliście że zviezda wyprodukowała jakieś czołgi w skali 1:100, więc rozumiem, że wszystkie figurki są w tej skali, czyli figurka takiego zwykłego człowieka ma ok 1,8cm? Pytam bo nigdzie nie mogę znaleść dokładnych informacji na ten temat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

MagisterMilitum pisze: FOW stal sie wreszcie w miare przystepny cenowo (powiedzmy sobie uczciwie 55zł za jednego t34....kiedy tylko w JEDNEJ kompani moze ich byc 10...)
No trochę się kolego zagalopowałeś. Skąd Ty wziąłeś cenę 55zł? W polskich sklepach internetowych za jednego T-34 płaci się 36 zł. W zagranicznych przy dobrym kursie funta da się zejść do ok. 30 zł.
MagisterMilitum pisze: Ale krótko - zvezda zaczela produkować modele w skali 1;100 (na razie pzk II i IIIg oraz t60 - niedługo t34 i zis) cena 8.50 za sztukę...
Na razie w sprzedaży (już w Polsce) są Pz II i T-26. Sprzedaje je między innymi Martola, ale na razie ma puste stany, kupiłem ostatnie 8 sztuk. :) Kilka sztuk widziałem też na allegro.

W lutym wyjdą Pz III i T-34/76. W bliżej nieokreślonym czasie pokażą się Tygrysy i KV.

MagisterMilitum pisze: Do tego plastikowi ruscy i niemiaszki w takiej samej skali z plastic soldier company! cana za 150 figurek Ł18 (maja miec dystrybutora w polsce)
Robi sie ciekawie!!
Ruscy w 15mm od Plastic Soldier Company są już dostępni. Niemców nie ma nawet w zapowiedziach, ale pewnie też ich wydadzą. Natomiast w zapowiedziach od PSC pojawiły się T-34, data premiery na razie nieznana.

Volondil pisze:Witam, jestem zainteresowany grą w FoW. Napisaliście że zviezda wyprodukowała jakieś czołgi w skali 1:100, więc rozumiem, że wszystkie figurki są w tej skali, czyli figurka takiego zwykłego człowieka ma ok 1,8cm? Pytam bo nigdzie nie mogę znaleść dokładnych informacji na ten temat.
Tak, wszystkie figurki są w skali 1/100 czyli 15mm. Wyjątkiem są samoloty, które są w skali 1/144.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Krzysiek_312
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Krzysiek_312 »

Są do tego jakieś polskie zasady? Chciałbym zbierać szwabków (wiem, że dla niektórych może się to wydawać dziwne) ale oni mieli najlepsze wojsko w II wojnie a ja zawsze byłem za jakością :P Co najlepiej kupić na początek?
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Krassus;
1 - niemiaszki sa w zapowiedziach PSC
2 - fakt z cena 55 sie zagalopowałem acz widziałem je w takiej cenie (wtedy Ł był cholernie wysoko)
3 - ja swoje czolgi ze zvezdy kupiłem w "zwykłym" modelarskim u siebie w krk - 10 sztuk bedzie kompania lekkich :)
4 - ruscy z PSC sa po 90zł na kamracie :)
Za niedociągnięcia w tekscie i za korekte (Krassus) przepraszam i dziekuje
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

MagisterMilitum pisze:1 - niemiaszki sa w zapowiedziach PSC
Ale to zapowiedź modeli w skali 1/72. ;) Właściwie to oni mieli już premierę 3. grudnia.
MagisterMilitum pisze:3 - ja swoje czolgi ze zvezdy kupiłem w "zwykłym" modelarskim u siebie w krk - 10 sztuk bedzie kompania lekkich :)
W moim zapyziałym Gorzówku niestety nie ma stacjonarnego sklepu modelarskiego, więc muszę szukać towaru w internetowych...
MagisterMilitum pisze:4 - ruscy z PSC sa po 90zł na kamracie :)
Miło, że są już dostępni w Polsce. :)
MagisterMilitum pisze:Za niedociągnięcia w tekscie i za korekte (Krassus) przepraszam i dziekuje
Nie ma za co przepraszać, toć my tylko ludzie, pomyłki się zdarzają. :)


Volondil pisze:Są do tego jakieś polskie zasady? Chciałbym zbierać szwabków (wiem, że dla niektórych może się to wydawać dziwne) ale oni mieli najlepsze wojsko w II wojnie a ja zawsze byłem za jakością :P Co najlepiej kupić na początek?
Volondil, po porady zapraszam Cię na forum Wargamera -> http://wargamer.pl/forum/index.php?c=18 To tutaj znajdziesz większość graczy FoW i łatwiej o porady.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Krassus - poczytaj forum TMP tam kolo z psc pisze o niemiaszkach w 15mm.
A co do forum wargamera, owszem najwieksze polskie forum ale niekturzy maja dziwne podejscie do pewnych spraw ;) Polecam TMP jest po eng ale ten jezyk wypada znac , zeby pograc w FOW (podreczniki)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

MagisterMilitum pisze:Krassus - poczytaj forum TMP tam kolo z psc pisze o niemiaszkach w 15mm.
O, z tym forum nie miałem większego kontaktu. Jakbyś mógł wrzucić link do tej informacji, to byłbym wdzięczny.

MagisterMilitum pisze:A co do forum wargamera, owszem najwieksze polskie forum ale niekturzy maja dziwne podejscie do pewnych spraw ;)
Heh, wszędzie się tacy znajdą. ;)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

prawda - ale nie wszedzie szef szefow "na sile" wciska ldzia mowiac e te a nie inne figurki sa do tej gry ;)
http://theminiaturespage.com/ klikasz na message boards i jestes w raju :)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Krassus - miales w lapkach może juz blitzkrieg?? powiedz mi jak sie ma to; http://www.basement-gaming.co.nz/v3ew/ do tego co jest w książce??

ha a tak na osłode;pancerke Finów na 1400pkt można złożyć teraz za trochę ponad 200zł :D a nie ponad 700 ;) [-o< GOD BLESS ZVEZDA [-o< =D>
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Obrazek juz 15 stycznia - cena pewnie cos kolo 80zł za 5 czołgów - wyglądają ciekawie.
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Nowosci ze Zvezdy w skali 1;100!!
W polskich sklepach mozna juz dostac;
6119 — Panzerkampfwagen III
Obrazek
oraz
6122 — 122 mm Howitzer M1938 (M-30)
Obrazek
Osobiście kupuje wszystko w sklepie kamrat ;)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

MagisterMilitum pisze:Krassus - miales w lapkach może juz blitzkrieg?? powiedz mi jak sie ma to; http://www.basement-gaming.co.nz/v3ew/ do tego co jest w książce??
Blitzkrieg mam od dawna, ale tym briefingom się nie przyglądałem. Niestety nie mam obecnie czasu, żeby je przeanalizować pod kątem Blitzkriegu...


Na Teciaki od PSC czekam już z niecierpliwością. Podejrzewam, że jak tylko wyjdą, to sprawię sobie dwa boksy na dzień dobry. :) Za tę cenę to aż grzech ich nie brać. Tym bardziej, że w boksie są obie wersje, więc będzie można składać ruską pancerkę na Mid i na Late.

MagisterMilitum pisze: W polskich sklepach mozna juz dostac;
6119 — Panzerkampfwagen III
Jesteś tego pewien? Gdzie nie spojrzę, to data premiery Pz III i T-34/76 od Zvezdy to luty 2011. A na wspomnianym przez Ciebie sklepie też ich nie widzę... Ale jeśli to prawda, to tylko się cieszyć. :)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

jestem pewien na 100% info od samego wlasciciela :P beda dodane do sklepu jutro :)
a tu potwierdzenie od głównego dostawcy :)
http://www.plastikowe.pl/rynek/dostawa- ... udnia-2010
ps t26 wygladaja obłednie!!! Finska pancerka sie montuje!!
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

No to tylko się cieszyć. :)

Ja powinienem już macać swoje Pz II, ale Martola się opierdziela i jeszcze nie uzupełnili i nie wysłali mojego zamówienia, więc wciąż czekam...
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Pierwsze modele Zvezdy już są w moim posiadania. Na początek Pz II.

Krótka recenzja na moim blogu -> http://wargaming-zone.blogspot.com/2010 ... fw-ii.html
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Krassus - a nie mówiłem! Aha w krk w sklepie Phantom sa juz i "teciaki" zvezdy - swietne modele.
ha jak tak widze forum FOW na wargamerze to widze ze nijak ludzi przekonac do innych modeli niz Battlefront - ehh wy Warszawiacy dziwni jestescie ;)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

MagisterMilitum pisze:Krassus - a nie mówiłem! Aha w krk w sklepie Phantom sa juz i "teciaki" zvezdy - swietne modele.
Widziałem już u znajomych na fotkach. Wyglądają miodnie. :)

Ale co do Pz II to ujawnił się mały babol. Model jest niestety nieproporcjonalny, tzn. jest niższy niż powinien być. Model ma ok. 17mm wysokości, a powinien mieć ok. 20mm. Mi to nie przeszkadza, w grze nie będzie to zauważalne, ale modelarskich purystów pewnie będzie to razić. :)

MagisterMilitum pisze:ha jak tak widze forum FOW na wargamerze to widze ze nijak ludzi przekonac do innych modeli niz Battlefront - ehh wy Warszawiacy dziwni jestescie ;)
Ich pieniądze, ich sprawa. :D
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

ODPOWIEDZ