EURO SNOT 2010 - lokal

Moderator: Piotr P.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

EURO SNOT 2010 - lokal

Post autor: Jagal »

Postanowilem napisać relacyjkę ponieważ format dość ważny, początek nowego sezonu ligowego no i nie ma tutaj zadnej relacji z turnieju lokalnego ;)

Moja rozpa :

1 Bretonnian Lord @ 286 Pts
General; Heavy Armour; Shield; Grail Vow
Falcon Horn of Fredemund [45]
Virtue of Audacity (1st) [30]
Wyrmlance [20]
1 Royal Pegasus @ [50] Pts

1 Damsel of the Lady @ 134 Pts
Magic Level 1; Barding
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]
1 Warhorse @ [0] Pts

1 Damsel of the Lady @ 120 Pts
Magic Level 1
The Silver Mirror [40]
1 Warhorse @ [0] Pts

1 Paladin Battle Standard Bearer @ 140 Pts
Heavy Armour; Battle Standard Bearer; Grail Vow
Gromril Great Helm [30]
Virtue of Discipline (1st) [15]

6 Knights Errant @ 161 Pts
FCG
Errantry Banner [20]

6 Knights of the Realm @ 168 Pts
FCG

10 Peasant Bowmen @ 65 Pts
Longbow; Braizers

10 Peasant Bowmen @ 65 Pts
Longbow; Braizers

10 Peasant Bowmen Skirmishers @ 75 Pts
Longbow; Braizers

5 Mounted Yeomen @ 87 Pts
Shield; Musician;

4 Pegasus Knights @ 250 Pts
FCG

4 Pegasus Knights @ 250 Pts
FCG

1 Field Trebuchet @ 90 Pts

8 Grail Knights @ 359 Pts
Standard; Musician
War Banner [25]

Casting Pool: 4
Dispel Pool: 4
Models in Army: 72

Total Army Cost: 2250

Na zasadach euro z mojego standardu wypadł drugi trebuchet, trójka pegazów z muzykiem a realmy zmniejszone zostały do 6ciu. Wszedł oddział 8 grali z WB(normalnie mają go 8 Realmów.).
Dawno temu grałem na gralach ale tak naprawdę w 75% przypadków polegam na staticu wiec realmy mi stykają. Na zasadach euro grali byli tak oczywistym wyborem ze szok ;)

Rano nie zabrałem rozpy z drukarki co zaowocowało robieniem rozpy z pamięci na kolanie :P

Bitwa 1 Kacper +HE

Arcymag z książeczką, Mag 2lv ze scrollami, BSB z starlancą i enchanted shieldem(ten sztandar to chyba musiał w pośladach trzymać a tarcze to na jajach miał :roll: ) 2x DP(warbanner + Lion standard), 2x orzeł, 2xbolec, 2x10 lukoli z muzykami, 5 FG z Sorcery, 14 WL z Banner of Balance oraz 2x rydwan.

Na lewej Udało mi się wjechać w jedną lukę pegazami, zamieszanie zrobili umożliwiając wjazd errantom w rydwan. Na prawej flance grali dostali duza kuźnie na ryj (IF)ale udało sie wardziki dobrze rzucic i tylko 3 spadło. jołmeni się obsrali od 2d6 wyłapując na pyszczek 11 hitów i poszli w piach(tez IF). udało mi się ładnie wymanewrować DP z BSB wjeżdżając od boku 3 pegazami(jeden z ostrzału padł) i 5cioma gralami z damsel od przodu. Gdybym ich złamał to byłoby po bitwie. Ale ten bsb z Siłą 4 skroił mi 2 grali, pegazy nie zbaiły nic, a grale z 8 ataków jednego. Wygrałem staticiem o 4, ale ustał. W następnej turze pegazy na boku dostały szarżę 10ciu łucnzików. I zeby było śmiesznie to w tym starciu nie zabiłem nikogo, BSB pokroił mi pegaza jednego, kolejny gral padł i przegrałem o 4 :shock: mialem generała w 12calach i bsb wiec pegazy ustały na to 5 z przerzutem ale grale spierdoliły. W kolejnej turze pegazy uciekły a DP wpadli w grali jednym modelem. potem dostali kanapke od drugich pegazów i znowu bsb mnie kroił z siła 4 a ja mu gówno robiłem. 5tur ustawał mi brejki i tak zostało. W tym czasie lewą flankę omiotłem (2x rydwan i DP z WB oraz orzełek padł z łuków.) Duzy mag mial miscata na duzej kuzni ale go nie społowiłem bo na silver mirror possało rzucając 1 na ranienie :P .

Ogólnie straciłem jołmenów, 1 pegazy, połówka drugich, treb bo sie sam rozjebał, 2x lukole, polowa grali i połowa realmów no i polowe lorda bo nie umial zabic lucznikow, a nawet uciekł od nich :P
zabiłem 2x DP, połowe bsb, maga, 2xluczników, 2x bolec, 2xorzeł(falcon sie przydał), FG, 2xrydwan i złapałem 2 ćwiary i sztandary 2.
15:5

Bitwa 2

Korhil z HE
Star dragon z loec, foe bane i vambrances, 2xmag, 6 FG z sorcery, 19tu lionów z balance, 2x10 lukoli, 2xrydwan, fast, 2xbolec, orzelek i chyba cos jeszcze

Star dragon dał sie zlapac gralom(falcon rządzi!) ale nie rzuciłęm challange bo chciałem się połasić się na wbicie ran z ataków grali. Góra zabiła mi jednego, ale star sie odwinął i padło 4 grali(7 hitow, 7 woundów). wygrałem starcie ale ustał. Przeciwnik zostawił lukę na lewym środku, pegazu kulturalnie sie tam wjebały ;) Magia mi nic nie zrobiła, BSB złapał PG z magami i ich pogonił. Star kroił mi grali ale czelendzujac jakos sie trzymałem, pegazy wbiły sie w bok stara zeby miec przewage i bok. za 5tą turą walki smok zwiał kiedy został sam gral z damselką ;)

drugi oddział pegazów szalał i rozbijał śmieci, wszystko omijało WL (trebuchet trafił centrala 3 razy ich ładnie ciał) Na sam koniec kiedy zostało 6 WL skanapkowałem ich małymi lancami i bsb ale zostało 3 i tyle :P Rożnica w pkt 1999 bo oprócz 3 WL reszte posprzątałem ;) Lord padł od łuków.

20:0

bitwa 3
KJ z wampirami

Lord z bieganiem i s7, BSB z draknehoffem, konny wampir, 2xghule, 21xGG, 5batów, 1xwilki, 6 BK, 5duchów z banshee, wargulf, 20 zombie i chyba o czyms zapomniałem :P

KJ zrobił błąd z odgięciem grali w skutek czego dostał wpierdziel od grali ale grale possali bo z overruna potrzebowali ok 6 cali zeby wpasc w banshee z kolegami a rzucili 4 #-o byłoby po bitwie bo na drugiej flance vargulf( rane dostał od łucznikow) ładnie został złapany lordem który go pokroił elegancko ;)(idealny lord zeby kroić vargulfy, abomki, hydry i inne smieci o większym rozmiarze :P[a raczej dobijac] Pegazy nie zamiotły batów mimo falcona bo na generalskiej oblały feara.

KJ duchami robił mi z dupy jesien sredniowiecza, banshee ładnie krzyczała, zajebali mi pegazy a kiedy byli w gralach to banshee rzuciła 13 i 4 grali poszlo do piachu...
Pegazy pomogły im razem z bsb ale stracilem wszysktich grali i damsel. Na srodku GG szli do przodu razem z ghulami i biegacz zmiótł trebka i kilka pierdół. w mojej 6tej turze zaszarżowałem lordem w GG od jednej strzony(gdzie byl bsb z regenką) a w drugi bok mala lancę realmów. Chciałem zajebać bsb i zyskac cenne 200 pkt. udało się ;) KJ natomiast w ostatniej turze zdjął mi połowe ostatnich pegazów, połowe łuczników i coś tam jeszcze. Bitwa ciekawa ale w 3ciej turze mogło być spokojne 15:5 ale wyszło jak wyszło.

11:9 ale sporo sie nauczyłem.

ogólnie 4te miejsce ( gdybym wział rozpe z drukarki to byłbym 3ci :P) Jak na to ze mam spore przerwy w graniu to jest zajebiście.

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ