Bazyliszek 2012

Moderator: Piotr P.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Bazyliszek 2012

Post autor: Jagal »

Witam,

Krótka relacja wzbogacona o foty ;)

Przyjechałem na bazyla z taką o to rozpą :

Lukasz'Jagal'Jagalski Gdansk Snot2400 Pts - Bretonnia Army

1 Bretonnian Lord @ 263.0 Pts
General; Heavy Armour; Shield; Knightly Vow
Sword of Swift Slaying [25.0]
Virtue of Heroism (1st) [40.0]
Gromril Great Helm [30.0]
Dragonbane Gem [5.0]
1 Royal Pegasus @ [50.0] Pts

1 Prophetess of the Lady @ 265.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Heaven
Dispel Scroll [25.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Paladin - Battle Standard Bearer @ 119.0 Pts
Heavy Armour; Battle Standard; Knightly Vow
Enchanted Shield [10.0]
Dawnstone [25.0]
Gauntlet of the Duel [10.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Paladin @ 99.0 Pts
Heavy Armour; Knightly Vow
Charmed Shield [5.0]
Wyrmlance [20.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

11 Knights of the Realm @ 303.0 Pts
FCG
Standard of Discipline [15.0]

11 Knights of the Realm @ 313.0 Pts
FCG
War Banner [25.0]

10 Peasant Bowmen @ 65.0 Pts
Braizers

3 Pegasus Knights @ 175.0 Pts
Musician

3 Pegasus Knights @ 175.0 Pts
Musician

3 Pegasus Knights @ 175.0 Pts
Musician

1 Field Trebuchet @ 90.0 Pts

1 Field Trebuchet @ 90.0 Pts

6 Grail Knights @ 268.0 Pts
Standard; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

Bazyliszek - Assus.

Models in Army: 50
Total Army Cost: 2400.0


Obrazek


Bitwa nr 1. - Przemek z lizakami.

Obrazek

Slann z lifem, odrzucanie 6tek, dorzutem kostek, Skink priest z Cube, 2x20 saurusów, 20 TG, 2x12 skinków, 5x chamki, 2x stedzio, 6x saurus cavalry, 2x kowboj na cold onie, bazyliszek - szczurek i jaszczurek.


Obrazek

Wystawienie:
Zajęliśmy tylko połowę stołu. Na mojej lewej flance wylądowały chamki i bazyliszki. Vanguard pegazów - obrót w ich kierunku. Ze strzelania praktycznie nic mi nie zrobił, (dwóch rycerzy padło z giant bow ze stedzia) a z magii wszedł tylko Throne.
Od razu w pierwszej turze szarże na oba oddziały na lewej flance. Chamki przejechane, a bazyliszki tłukły się przez 3 tury z pegazami i został mi tylko jeden :D. Kawaleria nie zdała głupoty przez co dostała kowboja mojego na bok, a od przodu assusa. 2 tury walki i zostali zjedzeni. Jeden ze stegadonów padł po tym jak lord mu dyńkę uciął a drugiego zatkałem 3jką pegazów na całą bitwę (został mi jeden pegaz, a stedzio został na 1 ranie). Kowboj w saurusach na mojej prawej flance nie do szarżował na 10 do pegazów które zajęły stedzia. Przyblokował sobie tym samym ew. szarże na bok czegokolwiek co będzie siedziało w TG. Wpadli tam właśnie grale, a duża lanca z bsb tam nie dojechała. Ogólnie to druga duża lanca z +1ld spadła cała walcząc z saurusami ( ale zajęła ich na tyle, ze slann spadł z TG - samego slanna zabił już lord. a drugi oddział przyblokowanych saurusów dostał z kamlota, a potem z dużej lancy.) Ja straciłem dużą lancę i chyba jedne pegazy, a zabiłem wszystko oprócz stedzia oraz uciekającego kowboja.
20:0.

Druga bitwa z Durinem.

Obrazek

Woch. 23? khorniarzy z +1ld, 9 konnych rycerzy czincza z flaming atakami, 9maruderów konnych, bsb na dysku, lord mag na dysku, helka, 2xshrine. Bazyl - wujek.

Wystawienie:

Obrazek

Na lewej flance, do maruderów konnych dołączony został bsb na dysku a więc paladyn z wyrmlancą podleciał i zionął w nich. łucznicy zdjęli kolejnych 2, żeby nie było Look out sir. Oba trebki tam strzeliły, jeden zez a drugi ward. Ogólnie cała ta lewa flanka polegała na strzelaniu łuczników w maruderów oraz ganianiu się wujka z 3jką pegazów. Koniec końców wujek nie zdał 2 razy marszy i pegazy go wciągnęły. maruderzy również padli. Na środku konni knighci zagonili mi pegazy co dały flee i stanęli prawie w moim deploymencie :D Po szachach z nimi durin wystawił się na szarżę w bok pegazów oraz na tył grali. Ja odwróciłem jeszcze dużą lance z +1ld na ich przód(żeby wspomóc w combat w kolejnych turach) Ale durin uprzejmie nie zdał stubborna na 8. Bsb był strasznie daleko wiec oddział ładnie zagoniłem :). Jeśli chodzi o khorniki to myślałem ze mają flaming ataki(źle w rozpe spojrzałem, bo rycerze na koniach mieli...) i zaszarżowałem od przodu lordem na pedziu. Chciałem ich przetrzymać i to się udało (na tyle, ze lanca z bsb i warbannerem wpadła w ich bok) ale lord w końcu siadł. Akurat w tej turze durin zapomniał ze stracił frenzy i nie powinien walić tyloma atakami w mojego lorda ale skumaliśmy się w następnej turze... Koniec końców ustaliliśmy ze po prostu 2 realmów ''wstanie'' w ramach rekompensaty. w dalszych turach do tego combatu dołączyła się zarówno helenka, shrine jak i bsb durina. Z mojej strony dołączyły się grale. Wygrałem to uber starcie i zagoniłem khorniki oraz shrina. Reszta została na swoich miejscach. BSB w końcu siadł w czelendżu z bsb durina (1+ save z re-roll oraz ward na 5+ to widać za mało :P). Wyszło tylko 10:10 mimo, ze wyglądało jakbym rozwalił conajmniej 15:5. Po prostu pełno pkt miał przeciwnik w bohaterach ) bsb 240 + 100 potencjalne jak i generał 450+100 potencjalne. Mag lord właśnie został na 1 ranie niestety ( w ostatnie turze dostał d6 s3, 2d6 s4 oraz d6 s6 i niestety nie stracił ostatniej rany:( a bsb dostał znowu z kamulca przez łeb ale kolejny ward zdany :P) Przyjemna bitwa, trochę miałem niedosyt bo IMO moglem więcej wygrać, ale wiadomo ;)


Trzecia bitwa z Andrzejem i HE.

Obrazek

3xok 20 WL, 10x łuki, 20x łuki, 10x spearmen, 2xorzeł, bsb z lightem, mag lord z lightem,mały mag z light.

Jak zobaczyłem rozpe i teren to wiedziałem ze mam glupi wybór : Albo pojechać i jeśli nie wyjdzie akcja z zablokowaniem jednych WL bsb z 1+ sv i re-roll oraz pegazami od boku i zabiciem drugich WL którzy byli dalej od bsb to mam wpierdol 20:0 albo skampić się w rogu i przegrać 13:7. Stwierdziłem ''srał na to pies'' i pojechałem pod topory. Akcja z blokowaniem nie wyszła więc dostałem 20:0. Zdjąłem tylko bazyliszka oraz jednego orła. No i poszarpałem oddziały WL zmniejszając je do ok połówek ale wiadomo, nie zabiłem na tyle żeby mieć za to pkt. Należy wspomnieć o terenie które IMO wypaczył bitwę na dzień dobry. Domek na środku. 1 tura Andrzeja - kreska z łuków z bohaterami i wejście do domku. Czyli re-roll ld i to na generalskiej w pierdylionie cali. Dziękuję i dobranoc :D.
Bitwa mało przyjemna nie ze względu na wynik ale chyba ze względu na trudny charakter przeciwnika :P Dobrze wiedział, że nie może reforma robić jak ma kogoś na boku i przodzie, a mimo to próbował dodawać sobie modele walczące. Jak miałem przedmiot na bsb ze nie może odrzucić czelendża to musieliśmy do lidera iść, żeby wytłumaczył Andrzejowi, że jego rozumowanie jest błędne bo sądził, że ''przecież nie odrzucam czelendża tylko go zlewam'' WTF? To ciekawe co robiłby ten przedmiot w ogóle skoro można by było czelendże zlewać :D?! Miałem trochę niesmak ale ofc wg taktyki którą przyjąłem dostawałem uber wpierdol z dużym prawdopodobieństwem co się właśnie stało.

4 bitwa z Arbitrem i DF

Obrazek

Strasznie dziwna rozpa - 2x klopa, 2xcannon, 40 warriorów, 30 longbeardów, 5x miners, 21xminers, bsb, master inżynier oraz kowadło.

Bitwa dziwna strasznie. W drugiej turze wydawało mi się, że mam 20:0. Nagle wszystko się pokiełbasiło i zrobiło się remisowo (głównie przez miscast jak już lanca była w combacie...). Spadł ostatni pegaz który zatykał kowadło ale arbiter nie rzucił na 2+ popychaczki w bok dużej lancy z bsb swoja 21 minersów. IMO i tak bym go potem zjadł ale tak to mi sprawę ułatwił. Straciłem lorda, dużego maga, jedne pegazy oraz dużą lancę ( a no i trebka którego sam sobie wysadziłem) a przeciwnikowi na stole zostało tylko kowadło i 5x miners. 15:5
Należy wspomnieć, że arbiter rzucił łącznie 3x1 na kowadło...

5 Bitwa Młynek z myszkami.

Obrazek

Myślałem ze będę miał wpierdziel, że aż trzeszczy. Rozpa idealnie po bretę. seer z dzwonem i stormverminami, 3 x elektryk ( w tym jeden za 15pkt), assasin, 2x5giant ratów, 3x40 slavów,abomka, mortar, cannon, 30 plagusów, 2x 5 runnerów.

Obrazek

Pełno odginaczek i taniego mięska do karmienia lanc a w tym czasie z magi wpierdol.... Ale wyszło trochę inaczej. W 2 turze z działa spada mi bsb na prawej flance ( nie zdałem Los) i lanca mi panikuje. Festiwal nieudanych liderek z mojej strony. Szczęśliwe jak czymś już z combatu uciekałem to uciekałem na 10 + i nie oddawałem pkt :d Lord zabił abomkę z HKB ale dostał szarżę od dzwona (popychaczka z dzwonienia) i mimo ubitego czempiona stormów oraz elektryka w końcu spadł od breja.
Młynek niepotrzebnie połasił się plagusami za assasinem na grali i paladyna. Przez to zamiast zyskać pkt na tych oddziałach stracił je. 2 grali uciekło ale pkt nie oddało ( i się zebrało:P) a ja zabiłem pegazami i dużą lancą plagusów. Młynek zachował się bardzo fair i pozwolił mi przesunąć pegazy przez co wyszło 11:9 dla mnie, a nie dla niego. Bardzo przyjemna bitewka.

56 pkt + max za malowanie. łącznie 40/120. Szału nie ma. Mogło być zdecydowanie lepiej. Tak czy siak bawiłem się przednio, organizacja zacna(oprócz zamieszania z parowanie na 5tą bitwę) Za rok na pewno będę. ;)

pzdr!

Jagal
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Jagal pisze: Bitwa mało przyjemna nie ze względu na wynik ale chyba ze względu na trudny charakter przeciwnika :P Dobrze wiedział, że nie może reforma robić jak ma kogoś na boku i przodzie, a mimo to próbował dodawać sobie modele walczące. Jak miałem przedmiot na bsb ze nie może odrzucić czelendża to musieliśmy do lidera iść, żeby wytłumaczył Andrzejowi, że jego rozumowanie jest błędne bo sądził, że ''przecież nie odrzucam czelendża tylko go zlewam'' WTF? To ciekawe co robiłby ten przedmiot w ogóle skoro można by było czelendże zlewać :D?! Miałem trochę niesmak ale ofc wg taktyki którą przyjąłem dostawałem uber wpierdol z dużym prawdopodobieństwem co się właśnie stało.
Klaaaaaasyk :mrgreen: =D> Ale z mojego doświadczenia wynika że tak ma chyba spora wiekszość elfów niemal każdej maści.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Dibo pisze:Klaaaaaasyk :mrgreen: =D> Ale z mojego doświadczenia wynika że tak ma chyba spora wiekszość elfów niemal każdej maści.
narysuj sobie na ścianie kółko - cofnij się 20 kroków - pochyl się ,rozpędź i staraj się trafić głową w środek narysowanego koła - zapewniam ,że to Ci pomoże :!:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Ja ciebie tez Piotrze :*

Uderz w stół a nożyce sie odezwą :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

ODPOWIEDZ