ETC 2014 czyli podboje Korwinatora

Moderator: Piotr P.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Re: ETC 2014 czyli podboje Korwinatora

Post autor: Durin »

A ja w sumie zapytam czemu nie schowałeś Korwinatora za górką na pierwszą turę
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Durin pisze:A ja w sumie zapytam czemu nie schowałeś Korwinatora za górką na pierwszą turę
Przecież tłumaczył.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Shit, musiało mi umknąć, rano było;p

Nie było pytania wracam do filmiku
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ja mam pytanie:
Koleś jak wyszarżował z gutstara herosem - to był BSB?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Chyba butcher/ tyran. Przy tym złożeniu bsb nie miał by szans na przeżycie a oddałby 2DP

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

tak też sądziłem. Oznacza to, że argument o wyjściu magów z Silver-Busa w celu fokusowaniu missile na Gutstarze jest hmm...inwalidą.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Tura 4, dlaczego frost w fazie magii podleciał akurat w to miejsce? :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dymitr pisze:tak też sądziłem. Oznacza to, że argument o wyjściu magów z Silver-Busa w celu fokusowaniu missile na Gutstarze jest hmm...inwalidą.
teleport mial byc na feniora. zreszta w koncu rzuci to 1 na runemawa :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

drugi fajny raport

fajna muzyczka to z jakiegoś filmu?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Dymitr pisze:tak też sądziłem. Oznacza to, że argument o wyjściu magów z Silver-Busa w celu fokusowaniu missile na Gutstarze jest hmm...inwalidą.
Na 1 obrywa gutstar, na 2+ obrywa heros co wyszedł z oddziału. win-win.
Shaga pisze:Super sprawa.
mam pytanie tylko o te dwa pieski i dwa małe oddziały gnoblarów u gracza Ogrów. Wytłumaczyłeś, ze to błąd i dlaczego tak nie wolno robić i to zrozumiałem tylko jestem ciekaw jakie było założenie Twojego przeciwnika. Czemu tak zrobił? Czy po prostu była to głupota czy też jakaś strategi która nie wyszła, czy też w trakcie rozstawiania zmienił założenia w odpowiedzi na Twoje wystawiania.

Pozdrawiam
Nie mam pojęcia - ja nie widzę sensu w wystawieniu piesków w taki sposób. Może Maryś albo Maciek P. mnie oświeci o co kaman.
Robson pisze:Tura 4, dlaczego frost w fazie magii podleciał akurat w to miejsce? :)
Tam skończył po spalonej szarży na ironblaster.
Albo_Albo pisze:drugi fajny raport

fajna muzyczka to z jakiegoś filmu?
Muzyka jest z creative commons license, od kompozytora Kevin Macleod (jak z nieśmiertelnego!) do pobrania ta i wiele innych ze strony incompetech.com

Kawałek użyty to "one eyed maestro". Epicki track, opisany jako "a music that will make even skeletons dance" :)

dzięki za wszystkie komentarze!

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

sorki furion, chodzilo mi o ten teleport fenixa za oddzial silverów, ture przed śmiercią od magicznego bolca. Nie widział głównego regonu wroga i dodatkowo powodował panikę na SH bez rerolla? ;) na co tak bardzo zwracałeś uwagę w sytuacji gdy przesuwałeś bolec. :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Robson pisze:sorki furion, chodzilo mi o ten teleport fenixa za oddzial silverów, ture przed śmiercią od magicznego bolca. Nie widział głównego regonu wroga i dodatkowo powodował panikę na SH bez rerolla? ;) na co tak bardzo zwracałeś uwagę w sytuacji gdy przesuwałeś bolec. :)
Ja zakładałem, że koleś zrobi trochę inną rzecz. Myslałem, że zamiast obrócić te mournfangi to on podejdzie trochę do przodu. Wtedy jest taki scenariusz: szarużuję go busem, on ucieka, ja stoję jak dupa bardzo blisko irongutów i ginę. Gdyby tak zrobił, to mój pomysł był żeby zaszarżować go tylko herosem i frostem, a z kawy zrobić sobie schodki na bezpieczne podwójne flee herosem i frostem. Brałem pod uwagę, że może być amber spear na ryj, ale w tej sytuacji było to najbezpieczniejsze rozwiązanie jaki mogłem wymyślić.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Fajnie, że Ci się chce robić te raporty. Bardzo przyjemnie się to ogląda.

Odnośnie rozkmin "co by było gdyby" i wnioksów po bitwie, to mam taką refleksję: Skoro rozważałeś zostawienie SH na stole po zniszczeniu mournów to mogłeś spróbować, podstawić pod gustar 2xherosa, dać flee i spróbować dojechać w ostatniej zbierając uciekających (zakładam, że ustawiłbyś BSB tak, że masz rerol LD). Z drugiej strony skoro feniks był na 1 ranie, to trochę ryzykownie wbijać się w ten klocek (jak rozumiem góra spada automatycznie po śmierci podpłomyka, a poniewaz jest 6 tura to nie może już wstać, ale wtedy chyba jeszcze nie wiedziałeś, że zaraz nie będzie frosta :wink: ).

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Królik pisze:Fajnie, że Ci się chce robić te raporty. Bardzo przyjemnie się to ogląda.

Odnośnie rozkmin "co by było gdyby" i wnioksów po bitwie, to mam taką refleksję: Skoro rozważałeś zostawienie SH na stole po zniszczeniu mournów to mogłeś spróbować, podstawić pod gustar 2xherosa, dać flee i spróbować dojechać w ostatniej zbierając uciekających (zakładam, że ustawiłbyś BSB tak, że masz rerol LD). Z drugiej strony skoro feniks był na 1 ranie, to trochę ryzykownie wbijać się w ten klocek (jak rozumiem góra spada automatycznie po śmierci podpłomyka, a poniewaz jest 6 tura to nie może już wstać, ale wtedy chyba jeszcze nie wiedziałeś, że zaraz nie będzie frosta :wink: ).
Ale wiedział jakie są wyniki pozostałych bitew. Przecież to drużynówka, po co podejmować takie ryzyka? Jedna rana w płonącego była do zadania, opcje niezebrania się też. Jak spokojnie można sobie wyjechać SH za stół i mieć wywalone mając przed dzidą 14:6 na stole to po co kombinować? Tu gra 8 osób, nie jedna.


Furek, fajne relacje. Mnie nie jarają może aż tak bardzo, bo widziałem to wszystko na żywo :D ale fajnie, że chce Ci się to robić. Dawaj relację z DMP potem - szczególnie mnie interesuje bitwa z Rince :D :wink:
Powiedz tylko jedno, robiłeś jakieś fotki, notatki, czy jedziesz to całe ustawienie i ruchy z pamięci?
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Mam parę fotek (niektóre tak niskiej jakości, że nie ma sensu ich wrzucać do relacji) ale generalnie to przebieg bitew pamiętam dość dokładnie... zwłaszcza, że odtwarzanie ruchów na UB robiłem jakiś miesiąc temu, teraz tylko opisy i takie tam.

Bitew z DMP opisu nie dam, bo fizycznie nie jestem w stanie. Zrobienie jednego takiego filmiku to ok. 10, 12 godzin pracy. Czyli zostało mi jeszcze 40 godzin na skończenie relacji z ETC.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ale po skończeniu relacji z ETC można liczyć że coś się jeszcze na kanale będzie działo? (względnie regularnie)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Będzie się działo! Mam w planach rozwijanie kanału. Nie chcę spoilerować ani zapeszać, ale jak was zinteresował content który do tej pory wrzuciłem, to nie zawiedziecie się na subskrypcji :)

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Cauliflower pisze:
Królik pisze:Fajnie, że Ci się chce robić te raporty. Bardzo przyjemnie się to ogląda.

Odnośnie rozkmin "co by było gdyby" i wnioksów po bitwie, to mam taką refleksję: Skoro rozważałeś zostawienie SH na stole po zniszczeniu mournów to mogłeś spróbować, podstawić pod gustar 2xherosa, dać flee i spróbować dojechać w ostatniej zbierając uciekających (zakładam, że ustawiłbyś BSB tak, że masz rerol LD). Z drugiej strony skoro feniks był na 1 ranie, to trochę ryzykownie wbijać się w ten klocek (jak rozumiem góra spada automatycznie po śmierci podpłomyka, a poniewaz jest 6 tura to nie może już wstać, ale wtedy chyba jeszcze nie wiedziałeś, że zaraz nie będzie frosta :wink: ).
Ale wiedział jakie są wyniki pozostałych bitew. Przecież to drużynówka, po co podejmować takie ryzyka? Jedna rana w płonącego była do zadania, opcje niezebrania się też. Jak spokojnie można sobie wyjechać SH za stół i mieć wywalone mając przed dzidą 14:6 na stole to po co kombinować? Tu gra 8 osób, nie jedna.


Sam bym na to nie wpadl :) Dzieki Kalafix:)

Furion prowadzi w swoich raportach analizy alternatywnych zagran ( jak rozumiem ze wzgledow edukacyjnych), wiec pisalem wlasnie w tym kontekscie, a nie ze cos zle zrobil albo dlaczego akurat zagral inaczej.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Królik, to co mówisz nie brzmi dobrze. Jednym z herosów musiałby być mag, drugim heros walczący. Mag zgarnia 2d6s2, walczący dzidę. No i walczący nie bije, a to 3s6, przez 2 tury 6s6 duzo zmienia. Raczej bym odpuścił te zagranie, bo niewiele daje. Prawie na pewno tracisz herosa oraz znacząco obniżasz szansę przebicia się prze ten gutstar.

Alternatywą którą rozważałem z kolei, to podrzucenie Gutstarowi Korwina pod ryj. Szarża, impacty idą w dół, 3 tury na wstawanie, nara. Też opcja, jednak również trochę ryzykowna, bo znowu: nawet jak wstanie, to nie mam gwarancji, że pokroję ten gutstar. No i te mournfangi się tam ciągle kręciły.

pozdrawiam
Furion

Hortensie
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: Hortensie »

alternatywą mogła być szarża w 4HE SilverHelmsow w mournfangi jak byles na gorce oraz a potem flee na froscie aby spalil szarze. Zakladam ze wtedy chciales go chronic ale i tak padl :P W kazdym razie świetne raporty ;-)

ODPOWIEDZ