9 Age

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Re: 9 Age

Post autor: Heptun »

No to jak tak jest (gdzieś umknęła mi ta zasada) z tymi tancerzami to imo słaba opcja i sentinele wydają się najbardziej na miejscu do trzymania maga. A gdzie to konkretnie jest napisane ? Jest, że must używać ale o bohu bez kindredu co im zabrania nie widzę zapisu :-k

A Maidenki faktycznie dostały troche po korekcie ale i tak opłaca się je mieć w rozpisce - klątwa i jednak wyleczenie po 2 z druizdyzmu też sie przyda.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Arrander
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Arrander »

Dances of Cenyrn: Universal Rule.
At the start of each Round of Combat, units consisting
entirely
of models with this rule must gain one
of the effects listed below. No model may use the
same effect in two consecutive Rounds of Combat.
All models in the same unit must choose the same
effect. The effects last until the end of the Round of
Combat.
Bohater bez kinderda dancera moze dolaczyc do oddzialu, jednak wtedy nie moga oni tanczyc.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Dobra zaczyna się klarować ostateczna rozpiska na DMP :D
Komentarze jak najbardziej wskazane gdyż trzeba ogarnąć co jeszcze do maźnięcia plus traye :mrgreen:

DMP Krakov - SE Heptun 4500 Pts - Sylvan Elves Army

1 Druid Master @ 475 Pts
General; Wizard Master; The Shamanism; Sylvan Blades; Sylvan Longbow
Magical Heirloom [45]
Binding Scroll [55]

1 Dryad Ancient Adept @ 305 Pts
Wizard Adept; The Druidism;
Scarred Bark [80]

1 Dryad Ancient @ 175 Pts
Toxic Spores [65]

23 Dryads @ 458 Pts
1 Champion @ [20] Pts

8 Dryads @ 150 Pts
8 Dryads @ 150 Pts

15 Sylvan Archers, FCG @ 469 Pts

1 Forest Eagle @ 100 Pts

5 Wild Huntsmen @ 350 Pts
Sylvan Blades; Light Armour; Standard; Musician;

10 Pathfinders @ 460 Pts

1 Chieftain @ 295 Pts
Elven Cloak; Light Armour; Shield; Battle Standard
Hail Shot [70]

10 Pathfinders @ 460 Pts

1 Chieftain - Pathfinder @ 285 Pts
Elven Cloak; Light Armour;
Bow of Wyscan [55]

4 Briar Maidens @ 365 Pts
Standard; Musician
1 Champion Adept @ [120] Pts

Models in Army: 83

Total Army Cost: 4497
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Wygląda całkiem spoko ale mam parę zastrzeżeń, rzeczy które oczywiście mi nie pasują:
- hail shot to imo słaby item, trafianie na 3+ po ruchu czy czymkolwiek sprawia że łatwo zwarzywić rzut i hoda nic nie robi lub robi bardzo mało.
- wildzi to tylko z włóczniami. Szmata a tym bardziej muzyk jest na nich zbędny
- po najnowszych zmianach nie jestem fanem chiefów pathfinderów ale jak najbardziej można grać
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

@Ciara - dzięki za odpowiedzi.

- Hail- faktycznie może jest losowy ale jednak gdy już wejdzie na krótkim szkody narobi - dużo nie grałem ale w ostatnich 2 grach byłem z niego zadowolony;
- wildzi - tutaj dokonam zmiany bo jeszcze sie z tym nie ograłem ale szmata chyba zawsze się do szarży dodatkowo przyda chyba bo muzyk to niekoniecznie :D
- chief siedząc razem z pathfinderami ma dodatkowe 3 shoty i item daje radę więc póki co zostaje - DMP mi to zweryfikuje :P

Poza tym muszę więcej testów przeprowadzić ale już jakiś trzon rozpiski mam i chyba jakiś spektakularnych korekt nie będę robił - raczej kosmetyka i jakieś testy do DMP.
Może wypali turniej to 3 bitewki byłyby dobrym sprawdzianem dla tej rozpiski :D
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ostatnio mam właśnie słabe doświadczenia z hail shotem, itemem który uwielbiałem jak zaczynałem grać wiele lat temu. Teraz bez wsparcia magii trafiając na 3+ po ruchu, 4+ ranie i jakieś przypadkowe sejvy sprawiają że zabijam mało modeli co mnie trochę smuci. Zależne od magii żeby można było na tym jakkolwiek polegać.

Na wildach lepiej już zainwestować w tarcze niż dwie klamki czy muzyka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Cześć wszystkim!
Pomyślałem, że jest to najlepszy temat do "ożywienia" swojej armii po ponad 5 latach. Mam WE od 4 do 8 edycji włącznie, armię na około 6k punktów i widziałem, że obok Age of Sigmar powstało właśnie 9 Age.
Potrzebuję... No właśnie, wszystkiego. ;) Dobrej rady, co jest grywalne, a co nie, przejrzałem ostatnie kilka rozpisek i chyba muszę pobrać Army Booka i zasady (skąd?). Chcę się zagłębić i dać sobie jeszcze szanse pograć. :D

Jakby był ktoś z Poznania / Włocławka to chętnie się spotkam, pogadam, a może nawet pogramy. :)
pozdrawiam serdecznie, Piotrek

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Hej
Zasady masz do pobrania tutaj za darmo: https://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/
Wood Elfy w 9th Age to Sylvan Elves. Od razu ostrzegam, że full book (z fluffem, kolorowy), nie ma jeszcze uaktualnionych zasad po ostatnim patchu, dlatego przejrzyj sobie slim booka do właśnie SE oraz rulebooka i arcane compedium (czary i magiczne przedmioty)
Od czasu 8ed podniesiono mniej więcej pkt 2x żeby pozbyć się połówek dlatego teraz jak gra się na 4500 to jak 8edycjne 2400. Podobnie nowe 2500 to 1200.
Nie polecę co jest obecne grywalne dlatego, że grywalne jest... praktycznie wszystko. Niektóre rzeczy trochę słabsze ale to nie jest poziom gw z odchyłami. Kwestia teraz bardziej złożenia żeby cała rozpa grała, a że tych oddziałów się nigdy nie bierze. (są naprawdę pojedyncze wyjątki).

W Poznaniu obecnie jest pewna baza graczy. 12 gramy turniej w Wilczku, to chyba najbliższy i najsensowniejszy termin żeby przyjść, pogadać i zobaczyć co i jak. Zapraszam również na poznańską grupę na facebooku: https://www.facebook.com/groups/1388509334628850/

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Wielkie dzięki za odpowiedź! Wpadłbym bardzo chętnie, ale akurat 12stego muszę być we Włocławku :(
Mam teraz sporo czytania, bo widzę, że nazwy oddziałów też się pozmieniały i doszło kilka nowych. Muszę to ogarnąć i zobaczyć jak to działa.
Army Builder nadal pozwala skleić rozpiski? Mogę prosić o patcha do niego? :)
Będę bardzo, bardzo wdzięczny :)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008749903914 ten pan trzyma w garści klub we Włocławku więc może tam dasz radę zagrać....
​https://www.the-ninth-age.com/filebase ... load/2596​ a tu masz aktualne podręczniki do AB
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Super! Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi. Niezmiernie mi miło, że są tutaj tacy pozytywni użytkownicy. Zacząłem już działać, muszę się sporo doedukować, ale dam radę. :)
Pozdrawiam serdecznie, Piotrek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Do zobaczenia na jakimś turnieju...
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Holy_Diver_1982
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Holy_Diver_1982 »

Witam. Mam pytanie. Kiedyś się mówiło "META", teraz nie wiem, ale podejrzewam, że tak samo. A więc jaka jest teraz meta? Czyli na czym się głównie gra, a czego unikać? Pytam bo ostatnie co pamiętam to duży mag, bsb z hodą, 2x biegacz, 2x5 wildzi 2x8 driady, orzeł, 6x WW, 12-10-10 łuków, drzewo. Także jestem zacofany jak Polska armia. Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

pytasz o metę w 2 edycji T9A jak rozumiem? :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Holy_Diver_1982
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Holy_Diver_1982 »

Laik pisze:pytasz o metę w 2 edycji T9A jak rozumiem? :)
Dokładnie:-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

No to chyba nie ma czegoś takiego - dzięki 9th Age i fajnemu balansowi jest tyle "MET" co graczy SE :)

Zależy jaką rozpiskę chcesz zrobić - do CC czy strzelającą ? Mało magii czy mega czarowanie ? Mobilne małe oddziały czyli tzw. MSU czy wielkie klocki driad i ticket beatsów z treemanami w tle :) Do wyboru do koloru !
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Holy_Diver_1982
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Holy_Diver_1982 »

Ok. To może inaczej. W TOP graczy WE coś się powiela, jakieś comba? Zdaje sobie sprawę, że pytania na poziomie podstawowym, ale lwią część armii sprzedałem lata temu. Na szczęście dużo zostało i planuję dokupić resztę do sensownej rozpiski, a nie chce się ładować w 6 treekinów, czy warhawki itp.
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Holy_Diver_1982 pisze:Ok. To może inaczej. W TOP graczy WE coś się powiela, jakieś comba? Zdaje sobie sprawę, że pytania na poziomie podstawowym, ale lwią część armii sprzedałem lata temu. Na szczęście dużo zostało i planuję dokupić resztę do sensownej rozpiski, a nie chce się ładować w 6 treekinów, czy warhawki itp.
WE trochę ostatnio obumierają na topowych stołach, głównie przez lepsze alternatywy(no i przez to że laik zdradził dendrofile dla emo pedałów). Ale jeżeli trzeba by jeden archetyp wytypować to imho najlepsze byłoby coś w guście:
mag driada generał adept druidyzm
master drzewo divi
bsb z chodą
lord na jelonku(prince, wild hunter on elk, sylvan blades, titanic might, light armor, destiny's call, chyba że lepszego wymyślisz :P)
duży oddział łuków w core(jako target dla divi oraz bunkier dla bsb. No i dość twardy oddział też) do tego jakieś driady małe i oddział cavy dla jelonka
2x10 sentineli
pare tiketów
i z resztą punktów można coś jeszcze pokminić(jakieś sisterki, wildzi czy hawki.
Tylko szybki disclaimer - jak szukasz rozpiski to lepiej znaleźć coś czym się tobie dobrze gra, bo zwykle będziesz miał tym lepsze wyniki niż najbardziej topowa rozpiska która nie jest w twoim stylu gry.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Holy_Diver_1982
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Holy_Diver_1982 »

Dzięki Mamut. Trochę mi rozjaśniłeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Witam. Jak składacie gościa na jeleniu? Pytam o takiego typowego widzianego na turniejach. Nie o jakieś wariacje. Pzdr.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

ODPOWIEDZ