Smok - granie, malowanie, konwertowanie

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

no ja nie mówie że to jest mega power ale, że nie ma"malutkiej siły przebicia" a to duża różnica. Smok + jeździec z hełmem = 10A z S6 przy szarży.. jasne że schodzi szybko jeździec ale to już inna sprawa ;) i też uważam że 600 pkt. slot lorda i hero zabrany to trochę dużo.. znacznie bardziej wolę wziąć biegacza, bsb/snajpera i 2 caddych niż smoka i 2 caddych

P.S. teraz to młodzi graczze HE sądzą że HE star smok to jest niezniszczalny. Ostatnio widziałem jak na turnieju grały VC i HE (ostatnio dość popularny zestawik). I właśnie koleś grający HE poleciał na pałę tym smokiem. Dostał szarże od przodu od 6 black knightów z lordem, od boku 6 black knightów z FcG, i od drugiego boku to samo. Na dodatek każdy ten oddział miał jakiś banner (warbannery itd. )Jak łatwo się domyślać smoczek uciekł od samego CR i 650 pkt. w błoto ;]

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

To, ale no bez przesady, jakby dobry nie był to nie wystwie się na szarżę trzem oddziałem kawalerii z bannerami w tym jeden z lordem... zwłaszcza wampirzym, bo gdyby to byli goblińscy spider ridersi to inna sprawa...

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

koleś grał 3x6 BK i wszystko wbiło się w smoka.... łał ostra sytuacja... chciałbym taką zobaczyć xD
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

poważnie ;] tak było jakiś newbie grał HE przegrał bodajże 18:2 a spokojnie mógł wygrać 12:8 ;] od razu w pierwszej turze stracił smoka xD poprostu skończony idiota .. a i jeszcze dodam że to był taki turniej że się wysawia na 1600 pkt. lorda który zajmuje 2 sloty hero (czyli smoczydło 3) więc ... a miał 2 bolce jeszcze, 5 WL, 10 łuczników i 15 spear elfów oraz kilku SW, a gracz wampirzy 3x6 bk, black coucha, 2 vampirów (1 lord 1 zwykły), jakieś tam wilki, 2x 10 ghoule ;] Gdyby poczekał aż bolce odpowiednio zmiękczą jazdę i dopiero by wleciał smokiem ;] a tak stracił smoka, potem w następnej turze zniszczył częśc jazdy ale oberwał szarże w bolce, spear elfy i łuczników. Do trzeciej tury ostali mu się tyllko SW i WL na flankach ;] a dalej już nie widziałem niestety ale domyślam się, że black couch który był wystawiony na szarże w WL zjadł ich, a ghoule wykończyły SW ;]

P.S. trochę offtop się robi ;)

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Skonczony idiota to ktos kto skacze z samalotu bez spadochronu, a kolega jest po prostu niedoswiadczony...

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Był pewien że smok przejedzie całą armie przeciwnika i jest nieśmiertelny...
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Rozumiem ze Wy urodziliscie sie juz ze zdolnoscia gry w battla ;>

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Zgadzam się z robakiem, a jeśli to była jego pierwsza bitwa z prawdziwym przeciwnikiem? Może nie siedzi na forach tak jak my, dopiero zaczyna i nie wie, że wampiry to nie horda gnoblarów... Sądzę, że następnym razem już tego nie zrobi...

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Sprostowanie, dosyć offtopa! To jest temat dotyczący Smoka WE, a nie HE!!

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Ale co ci w tym przeszkadza? :D

Ale żeby mi się znowu nie dostało: Lubie smoki WE... nie no, a tak na poważnie, to nie sądzę, aby wystawianie naszego lorda była naprawdę mądrą rzeczą, jak wymieniono mamy lepsze rzeczy... oczywiście od czasu do czasu jest fajnie, no, ale to nie ta siła jak powiedział kosa, ja jak już wystawiam smoka to koniecznie drzewo, a nawet 2 jest fajnie. Pomyślcie jak to śmiesznie można grać z dwoma drzewami i smokiem. Tak mi pieprznięcie. Ale ja nawet lubię smoczusia, a jak gramy na imiennych to uwilebiam siostry.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

nie no właśnie ponoć tamten gracz grał już trochę w WHFB jak się zapytałem no ale cóż ...

A co do tematu to właśnie kiedyś sobie myślałem żeby zrobić taką "powergamerską" rozpiskę na 2k, żeby wziąć 2 drzewa, smoka, 2caddych 2lvl i jakiś może wardencerów, a reszte pkt. dopchnąć w driady i w łuczników ;] ciekawe czy by to zdało egzamin (raczej nie sądze bo strasznie mało by nas było) albo na 3k 2 smoki ;] to by było coś ;]

P.S. Wyobraża ktośsobie kanapkę zrobioną z 3 Treemanów i 2 smoków :D ???

Pozdro

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w dobie dzisiejszej magi to nie wroże temu wiele...

i skad te 10 ataków z silą6? :shock:
bo mi sie wydaje, ze maks to 5 z S6 i 5 z S5, za malo jak na smoka.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ja na 2k ostatnio wystawiłem 2 drzewa + smok + bsb, z tego właściwie składała się armia... No, generalnie wynik to masakra na HE. ;)

Co do samego smoczka: ja po prostu uwielbiam ze względu na klimat, serio, smok WE jest po prostu świetny. ;)

Ale ofc IMHO...

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

Kosa po prostu ktoś spieszył lorda z tego smoka w czasie CC :lol2:

Wynikło to pewnie z tego że koleś został potraktowany jako postać piesza bo za monta nie dostaje +1 do save'a :-k to znaczy że nie jest jeźdźcem :lol2:

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

10A z S6, stąd że smok ma 5A z S6 i Lord 4S i GW (bronią wielką dającą +2 do siły) czyli S6, i hełmem łowów (helm of hunt) dającym +1 do A i +1 do WS w szarży daje razem 10A z S6, chyba, że GW na smoku daje tylko +1 do S, to wtedy źle grałem.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

gw daje +1 do s na mouncie. smok to mount ;>

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

No to trudno się mówi i trzeba grać dalej, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

A smok robie sie coraz slabszy ;) ;)
Orki, oreczki, orczyce i orczątka :) Dla koazdego cos milego :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1188906

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

A dla mnie nabiera coraz większej mocy taktycznej :twisted:

- lekceważysz smoka to nim gram

- boisz się smoka to nim tak gram żebyś się go bał

- boisz się panicznie smoka to terroryzuje ci armie

........... to jest odpowiedź dla każdego kto twierdzi że smok jest do niczego lub że jest odpakowany w kosmos.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

hmm czyli GW na smoku daje tylko +1S ;[? to jeszcze bardziej zmniejsza jego używalność ale jakbym nie miał na co wydać kasy to bym sobie kupił naszą gadzinkę ot tak dla klimatu i wystawiałbym sobie w bitwach for fun ;] niestety zbyt dużo kasy nie mam ;]

ODPOWIEDZ