Koncepcja na Highborna

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paweles
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 104
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Paweles »

Pytanie, co do altera "łapacza smoków"- sprawdza się tylko na smoki, czy warto brać go też na innych przeciwników? I na jakich??

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Jako wsparcie do szarzy np wildów, badz innego altera na rydwany. klocki piechoty tej corowej zazwyczaj, wyzwania na chellenga aka 1W + 5 z overkilla. Na jakies maszynki, tylko ze musisz nim uwazac na magie ( która nmajbardziej boli, jak i na ostrzał). MOzna go uzywac jako takiego podpakowanego fasta, którego strata 2 razy bardziej boli.

Poza tym świetnie wyciaga magów z oddziałów bez chempiona, ale tutaj musisz sie dpbrze ustawiać, bo to jak by nie było szarza samobójcza + mimo wszytsko ryzyko dogonienia.
xYz

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

szarżą alterem w klocki z championem to samobójstwo statystyczne.
Masz 6 atakwo jeśli ma helm, trafia zawsze statystycznie 4 i już jesteś na brejku.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Absolutnie popieram Kosę. Poświęcanie lorda za maga to taki sobie pomysł.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no i malo kto da do oddzialu piechoty bez czempiona maga, jeśli moze mieć realne zagrozenie szarżą altera... A lordem to raczej nie warto, no chyba, że arcyamga jakiegoś, wtedy ok, można zawsze jeszcze uciece, w koncu są te 3 kosci na uciekanie,, a przeciwnik goni z dwóch, z resztą nawet zazwyczaj taki arcymag jest dużo droższy niż alter, ale kto da się tak zlapać?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Kosa pisze:szarżą alterem w klocki z championem to samobójstwo statystyczne.
Masz 6 atakwo jeśli ma helm, trafia zawsze statystycznie 4 i już jesteś na brejku.
Pisałem jako element wsparcia, do wldów drzewa etc, wiadomo że szarza pojedynczym alterem w cokolwiek co ma static CR~5 nie konczy sie dobrze.

Poza tym niejednokrotnie mozna spotkac samotnych magów w klocków ( max 1 szereg - to to nawet nie klocek)! jakichs tam kuszników czy innego scierwa, bez czempiona.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2008, o 18:19 przez Gremlin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w kombinowanych szarżach jest dobry, to jest prawda.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Kosa pisze:w kombinowanych szarżach jest dobry, to jest prawda.
Hehe z moimi plewnymi rzutami, to nawet czasami i to nie pomaga - patrz dzisiejszy turniej...
xYz

Awatar użytkownika
Paweles
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 104
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Paweles »

A na jakie armie odradzalibyście go wystawiać? Pytam o to wszystko, ponieważ te moje około półtora roku przygody z battlem, to w sumie jedynie kolekcjonowanie armii, a grałem może ze 4 razy, więc chciałbym nabyć póki co nieco doświadczenia teoretycznego ;)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Biegacza w ogóle? Cóż, w zasadzie to nie jest moim zdaniem, kwestia że na jakieś się nie przyda, ale że zabraknie na niego miejsca. Wiadomo, że na małe pkt koleżka z Hodą jest nieoceniony, biegacz albo BSB, co kto woli. Więc to zabiera jeden slot. Poza tym większość graczy (chociaż są obserwowalne na tym forum wyjątki) zawsze wystawia Caddiego, zostaje więc jeden slot na bohatera. Moim zdaniem jeśli punkty pozwolą to najlepszy byłby właśnie taki biegacz, ale raczej od 1500, 1650 w górę, inaczej może zabraknąć pkt na oddziały. A na jakie armie? Strzelające na pewno: wjazd do parku maszyn chłopaka z hełmem, dwurakiem i jakimś wardem to sama radość, na Imperium moim zdaniem obowiązkowo, bo w parze z brokułem, o ile nie mamy jakiegoś zajebistego pecha, powstrzymuje czołg i jeśli nic blaszakowi nie przyjdzie na pomoc, rozwali go. Na Lizaki czemu nie, ale już np. na Skaveny ciężka sprawa, bo zejść od ostrzału czy magii może jak dziecko. Na duże pkt uważam, że obowiązkowy.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

A co myślicie o takim lordzie?

Highborn
-Alter Kindred
-Enchanted Shield
-Amaranthine Brooch
-I mieczyk-ruletka
Część potworów jest bardzo głupia, np. trolle więc można trochę się pobawić .. a jak ktoś ma tendencje żeby wyrzucać 6 to hehe..

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

IMO teraz ward na niemagiczne mało się sprawdza... Demony, wampiry (duszki np.), inne we, he z talizmanem, bieda, to wszystko ma magiczne ataki (nie licząc run dwarfickich na działach).

Koncepcja fajna, ale jednak brakuje siateczek. :)

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

niestety ale jak się bierze mieczyk ruletkę to nie ma już w sumie miejsca na siateczkę :x .. a szkoda bo często ją biorę :P przecież lorda bez warda niepuszczę, a dałem mu na niemagiczne ataki, bo mam zamiar grać takim lordem vs. orki, bo qmpel prawie zawsze wystawia kilka troli i giganta ;] ciekaw jestem jak się sprawdzi

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Dzidzia pisze:niestety ale jak się bierze mieczyk ruletkę to nie ma już w sumie miejsca na siateczkę :x .. a szkoda bo często ją biorę :P przecież lorda bez warda niepuszczę, a dałem mu na niemagiczne ataki, bo mam zamiar grać takim lordem vs. orki, bo qmpel prawie zawsze wystawia kilka troli i giganta ;] ciekaw jestem jak się sprawdzi
ruletka czyli ten miczyk za 55 pkt? a wiesz ze gigant ma 10 liderki? :roll:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Dlatego ruletka.
A co powiecie na:

Lord Highborn 236 pkt
dwurak
hail of doom arrow
annoyance of netlings
stone of the crystal mere

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Piotras pisze:Dlatego ruletka.
A co powiecie na:
e?założmy że zadamy rane...ja turlam d6 i on...
jako że obaj mamy 10 ld od tego rzutu zalezy czy kolo za 370(gen.) przeżyje tak?rozumiem wyskoczyc na 8 albo co innego...ale bez przesady...

Piotras a nie lepiej dodać mu jeszcze pancerzyk 15 pkt? lukę się zapcha a jak na piechotę to będzie żywotniejszy jeszcze...

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

On ma za zadanie biegać w dancerach, ale ...
Ostatnio taka opcja:
10 łuczników w 2 szeregach na wzgórzy, lord w nich. Szarżuje na nich smok, challenge i nie wbija żadnej rany, ja oddaje 1 rana na smoczydle, wróg przegrywa o 3 ;) (przewaga, szereg, rana). Mina przeciwnika, coś bezcennego!

Chociaż na takie akcje wlasnie dałbym mu róg... Ew. brariar też by dobry był, pomyśle. :)

Pozdra ;)

Edit: Ten sword to jest ruletka totalna na coś co ma LD 9-10. Wystarczy, że wróg Cię przekroczy o 3 i już lordziny nie masz... Dobre na: skavy, o&g, ogry, lizaki. Ale nie na HE, DE, Giganty :D

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Piotras pisze:
Edit: Ten sword to jest ruletka totalna na coś co ma LD 9-10. Wystarczy, że wróg Cię przekroczy o 3 i już lordziny nie masz... Dobre na: skavy, o&g, ogry, lizaki. Ale nie na HE, DE, Giganty :D
no a co ja pisałem? :shock:

Awatar użytkownika
Paweles
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 104
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Paweles »

Z tym smokiem i łucznikami to tylko koncepcja, czy już sprawdzone? Bo brzmi ciekawie :D

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

a faktycznie ma 10 Ld :x
mój błąd :oops:
ale na trole jak znalazł no nie? one mają chyba 6 ld? czy nawet 5 ;]

a większość smoków ma 8;p tak samo wrogie treemany więc czasem się opłaca go wziąść...

ODPOWIEDZ