Jakie przedmioty dla Lorda na smoku?

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Jakie przedmioty dla Lorda na smoku?

Post autor: Krassus »

Jak w tytule. Jaka, waszym zdaniem, jest najlepsza konfiguracja przedmiotów dla Highborna na Smoku? Ostatnio zastanawiałem się co mu dać i szczerze mówiąc nie mam pomysłu...
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Ostatnio gralem z graczem ktory postawil na jak najdluzsze przetrwanie Lorda na smoku.

I tak dal mu wyczerpywalnego warda 3+ i regeneracje.Powiem szczerze ze bardzo ciezko bylo go zestrzelic a odpalilem naprawde duuuuuzo strzal.I zadalem jedna rane.Nie powiem ze mial dobre rzuty no ale czasami trzeba na to liczyc.Zginal dopiero w walce w recz z moim Treemanem.

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Klasyczne przedmioty dla lorda na smoku;)

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Chyba dosyc czesto spotykany jest Lord z An Annoyance of Netlings czyli hitowanie na 6s w challenge'u.

Tez sie moze niezle sprawdzac w walce w recz.Zmuszamy tym przeciwnika zeby bil po duzo bardziej wytrzymalym smoku a nie Lordzie.

A tak na marginesie to sam bardzo rzadko wystawiam smoka wiec niech sie wypowiaadaja ludzie co tak graja.

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Muniek pisze:Chyba dosyc czesto spotykany jest Lord z An Annoyance of Netlings czyli hitowanie na 6s w challenge'u.
Chyba NIE.

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Ja mu zazwyczaj daje:
-słomka, regenka i ward wyczerpywalny
-słomka, ench. shield, ward wyczerpywalny, hoda

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Słomka,regenka i ward wycz rulez!

Awatar użytkownika
Leśnik
Mudżahedin
Posty: 274
Lokalizacja: Poznań STREFA ZERO

Post autor: Leśnik »

Ja też gram schematycznie… regenka słomka i wyczerpywany ward.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Poniewaz wiadomo, ze jak juz jest lord na smoku, to dwaj pozostali herosi to 2x caddy ( a przynajmniej powinno tak byc). A HoDA musi byc, wiec zaryzkowalbym raczej takie kombo:
HoDA
SoM
Ward 3+ wyczerpywalny
Helm of Hunt

Na pewno trzeba nim grac madrzej, ale moze to i dobrze kiedy czlowiekowie nie wydaje sie, ze ma niesmiertelnego lorda na smoku. Bo takie przekonanie moze czasem zgubic. A tu wiesz, ze przy farcie pozyjesz, przy pechu nie pozyjesz. Wiec uwazasz. To dobre.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

bless pisze:Poniewaz wiadomo, ze jak juz jest lord na smoku, to dwaj pozostali herosi to 2x caddy ( a przynajmniej powinno tak byc). A HoDA musi byc, wiec zaryzkowalbym raczej takie kombo:
HoDA
SoM
Ward 3+ wyczerpywalny
Helm of Hunt

Na pewno trzeba nim grac madrzej, ale moze to i dobrze kiedy czlowiekowie nie wydaje sie, ze ma niesmiertelnego lorda na smoku. Bo takie przekonanie moze czasem zgubic. A tu wiesz, ze przy farcie pozyjesz, przy pechu nie pozyjesz. Wiec uwazasz. To dobre.
2x Caddy to dla mięczaków którym wydaje się, że jak mają 4 scrolle to kontrolują fazę magii. Lepiej żeby uważali.

Sam gram tak skonfigurowanym lordem (HODA) - ma ksywę "Księżniczka Anna" - bo ciągle spada z konia.. oops... Smoka.

Ward wyczerpywalny 3+ i regeneracja - w szóstej edycyji rządziły. Po zmianie zasad regeneracji - nadal są najlepsze, choć to prostackie combo.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Prostackie czy nie, ale dość skuteczne. Jakbym miał smoka to też bym brał regenke i warda wycz (widze że skracanie po reklamach plusa jest w modzie ;) )

Pozd

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

to jest najlepsze kombo jakie mozna miec.
I Jacku nie jest prostackie a najbardziej przezywalne dla takiego mieczaka... chociaz na 6 edycje zanim book sie pojawil gralem na smoku i lord mial Hunting Speara, Vembrances of Lighting i Shield of Ptolos... wiec ewentualnie do miekkiego lorda bylem przyzwyczajony :) Tylko ze u mnie lord mial inne zadanie niz wbijac sie w cokolwiek od przodu na chama ;) dalej, dwoch caddych 2 lvl to nie konrtolowanie magii a odrobina wieksza szansa dla kolesia i innych miekkich oddzialow na aprzezycie kolejnej tury wzglednie spokojnie...

I cos Ty sie tak uczepil teraz? Prostacka armia, prostackie kombo? kryzysik? :P :P :P ;)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

bigpasiak pisze: I cos Ty sie tak uczepil teraz? Prostacka armia, prostackie kombo? kryzysik? :P :P :P ;)
No....
Klimat....Klimakterium, Panie... :P


(Kiedyś ludzie się nabierali na takie prowokacje... Teraz dupa...)
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

no czasy sie zmieniaja Jacku... moze to i dobrze ;)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Hmmm,konfiguracjia którą podał bless przypadła mi do gustu,w 1turze hail idzie,w 2 do walki smokiem,choć armie posiadające dużo łuczników czy innych strzelców mogą stanowić kłopot,ściągną warda i reszte żeczy przyjmujemy na gołą klate elfa,nic przyjemnego,ale mimo to naprawde fajne

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Belaner7 pisze:Hmmm,konfiguracjia którą podał bless przypadła mi do gustu,w 1turze hail idzie,w 2 do walki smokiem,choć armie posiadające dużo łuczników czy innych strzelców mogą stanowić kłopot,ściągną warda i reszte żeczy przyjmujemy na gołą klate elfa,nic przyjemnego,ale mimo to naprawde fajne
Nom. Ciesze sie, ze moglem pomoc. ;)
Bo prawda jest taka, ze jak trafisz na armie z duza iloscia lucznikow, to nawet regenka ci nie pomoze. Szansa fifty-fifty moze byc atrakcyjna, kiedy wali w ciebie armata, ale kiedy dostajesz garsc hitow z lukow to sito pod tytułem 4+ niewiele da - jak bedzie mial umrzec, to i tak umrze. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

oj blesiu wiesz ze to nie jest tak do konca prawda... chociaz wiadomo ze im wiecej sejwow masz tym latwiej Tobie rane wbic ;) majac ta regenerke smokowcy moga atakowac nawet ciezsze klocki czesto tez od przodu... to komfort psychiczny a pozatym myslenie ze jak maja zabic to i tak zabija sprowadza sie do niedawania nawet a. save bo przeciez i tak ktorys strzal sie przebije :P najbardziej teraz trzeba smokuna przed magia chronic... jak scrolli zabraknie to zawsze ta ocrona szczuplego cialka za pomoca regenerki jest ;)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

IMO przede wszystkim powinny byc siecioplotki.. bez nich ani rusz... poza tym ward jakis plus hoda.. i mamy piknego lorda na smoku (lub jak to ja bym wystawial biegacza bez smoka... troche kombinowania i sporo rzeczy moze zrobic;])

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

biegacz teraz za miekki jest... caly czas gralem na lordzie biegaczu... bez proxa to jedynie nobla mozna machnac na straty ewentualnie...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

ten brak proximity by bardziej bolał przy lore'ach z 6ed, bo przed czarami z line of sight spokojnie można się schować tak jak przed większością ostrzału jak się ma te M9 i gratisowy las na środku. ja zawsze wystawiam standardowego alter noble'a czasem nawet jeszcze jednego z ws 3+ na niemagiczne i -1/-2 do trafienia z ostrzału. w takich konfiguracjach wcale nie są na straty..

co do lorda na smoku to mnie odrzuca S5 jeźdźca :? jak mam ładować ponad 500 pkt w jeden model (najczęściej to ponad ćwierć armii) to siła 5 mnie nie przekonuje, zwłaszcza że woodom brakuje jednostek co by zdejmowały troche armour save'a dlatego zamiast takiego koksa na smoku wole 2x alter noble (9A S6 Ws w zasadzie porównywalny jak się ma hełm, dużo mniej kosztują, 18" szarży, może trochę mniej ale za to 360 st. pola widzenia i mozna ich schować) a slot lorda zżera spellweaver dający i ochronę antymagiczną i mozliwość rzucenia czegoś sensownego.

ODPOWIEDZ