Nowe koncepcje

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

co do brania spita i magicznego sztandaru to raczej nie mozna

w takim oddziale dalbym bsb war banner - z wieloma jednostkami wersja ze slomka nic nie zrobi wiec nie powinien sie bic tylko dawac statica.

taki oddzial jest niemobilny i strasznie drogi - pamietaj tez ze jesli sie screenujesz czyms to sam tez nie mozesz szarzowac - gosc moze podejsc 1 cal od scoutow i zaszarzowac w nastepnej turze tak ze i tak dojdzie pomimo flee Twoich scoutow - innymi slowy obetnie marsz i skanapkuje.

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

No nie, wystarczy ze zostawię sobie przejście na szerokość jednego modelu oraz zachowam line of sight i mimo skałtów przede mną będę mógł zaszarżować.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Laik pisze: co do brania spita i magicznego sztandaru to raczej nie mozna
Mozna. Errata do welfow, str.2, prawa kolumna, mniej wiecej w srodku.

Laik pisze: taki oddzial jest niemobilny i strasznie drogi - pamietaj tez ze jesli sie screenujesz czyms to sam tez nie mozesz szarzowac - gosc moze podejsc 1 cal od scoutow i zaszarzowac w nastepnej turze tak ze i tak dojdzie pomimo flee Twoich scoutow - innymi slowy obetnie marsz i skanapkuje.
Cos w tym jest. Patent drogi - na moje oko moze czasem uda sie zrobic jakas fajna akcje, ale raczej rzadko sie bedzie spłacał. Ciekaw jestem Twoich testów. Bez tego ciezko cos powiedziec... Wymysliles, to teraz przestestuj i sie podziel wrazeniami. Wczesniej nikt chyba czyms takim nie gral, wiec jakze moglibysmy sie wypowiadac na ten temat? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

mysle ze orzel bedzie lepszy do wyginania szarz ewntualnie biegaj tym oddzialem razem z treemanem dzieki temu bedziesz troche bardziej bezpieczny od wraithow i co do opcji ze warbanner jest lepszy co zrobicie jak wam wpadnie w oddzial tomb scorpion albo warghulf są to jednostki szybkie wiec ciezko bedzie wam uciec przed nimi

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Co do tego, że patent jest drogi - tak jest to jego największa wada. Oczywiście można próbować pomniejszyć oddział wardancerów, ale to troszkę nie w tę stronę. Treeman czy orzeł - to jest duża zagwozdka.. gdybym mógł to dałbym w ogóle działo dogsowe. Im tańszy rare tym więcej innych jednostek, co może okazać się bardzo ważne. Jest to patent do przetestowania zdecydowanie.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

wardancer noble

-1 do trafienia oraz głupota na 6 cali dla forest spiritów

magiczne ataki dla oddziału

w sumie kosztuje 155 pkt

taki heros dołącza się do wardancerów oczywiśće i daje możliwość walki przeciwko forest spiritom oraz wraithom ,dzięki temu można zaoszczędzić haila na coś innego

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

nie takie głupie, ale czy nie lepiej żeby był to BSB?

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

BSB nie będzie miał warda 4= za frajer ;)

Co do rewizji arsenału. Grywałem sobie conieco i po wielu przemyśleniach postanowiłęm usunąć z rozpiski drzewca. Wiem, zaraz podniosą się głosy "SZALONY, CO TO ZA ARMIA WE BEZ DRZEWCA!" itp ;) Ale HoDA też nie używam i jakoś mi sięudaje :) Zdecydowałem się wystawić 4 Leadbelcherów-zawsze to strzały z S4, fear no i żaden fast ich nie wciągnie (w przeciwieństwie do GG). No i tu pojawia się pytanie-jak ich zrobić, żeby pasowali do klimatu armii? No i drugie pytanie-co zrobić z zaoszczędzonyi punktami? Mogę conieco pociąć i wystawić 5 skautów. Mógłbym pociąć coś bardiziej i wystawić sześciu gołych tancerzy. Jak uważacie? Co będzie lepszym wyborem?
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ja na bitwach na 2k+ nie biore drzewca - za latwo schodzi (i jest zbyt kuszacym celem). Zastanawiam sie nad 3 leadbelczerami z muzykiem(sa dosc tani i bardzo dobrzy na kawalerie)

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Nie wiem ale IMO nijak pqasują do klimatu WE.
Nie wiem co jest takiego strasznego w nieużywaniu drzewca :P Sam używam go powyżej 2k ale obszedłbym się bez niego spokojnie.

Zamiast 5 skałtów, lepiej coś podciąć i dać 5 Wayów, więcej potrafią w przeliczeniu cena/jakość.

Pozdro

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Zamiast 5 skautów idealnie mieści się działo DoW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

I klimacik jest! :lol2:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No tak, bo bitwy wygrywają przecież tylko klimaciarze. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Nie chcę działa :) Mam Wayów, z których nie chcę rezygnować (IMO najlepiej oddają klimat WE).
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

To weź wayów i działo.
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

A leadbelchersi to niby klimat WE? ;-) Ja też się nad nimi zastanawiałem, ale żeście mnie zjechali, że to głupi pomysł :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Eee tam przesadzacie. Czy działo czy ledzi jeden pies, klimatu i tak nie bedzie. WE akurat mają o tyle fajnie, że jak składa się podstawową armię, to nie ma problemu jak w WoC, że każdy oddział z innej parafii bóstwa. ;)

Klimat jest do grania domowego. Klimatem jeszcze nikt mastera nie wygrał.
A jeśli mówimy o klimatyczności jednostek to imho Waye świetnie oddają klimat WE. :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

A leadbelchersi to niby klimat WE?
Hehe, zawsze można zaostrzyć im uszy albo coś ;)
Klimat jest do grania domowego. Klimatem jeszcze nikt mastera nie wygrał.
Nie jeżdżę na mastery. Za cienki w uszach jestem :) A swoją drogą klimat i PG mogą iść w jednej parze-wystarczy tylko pomyśleć :P
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Bananovitch pisze:A swoją drogą klimat i PG mogą iść w jednej parze-wystarczy tylko pomyśleć :P
Czekam na Twoją propozycję. Good luck and have fun.
Spróbuj złożyć grywalną - dobrą armię na samych elfach albo FS....
Koniec offtopu.

EOT:
Ledzi, czy działo to niekonieczny kiepski pomysł, ale hmm, jakoś do armii ofensywnej, którą ja zawsze grywam, wolałbym ledów. Jak to teraz jest, że mogą strzelic po ruchu czy jak??

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Nie muszą przeładowywać, nie pamiętam, jak jest ze strzałem po ruchu, ale chyba nie. Co do ofensa. Mówiąc szczerze, ja bym grania WE ofensem nie nazwał, bardziej dynamiczną wojną podjazdową :-) Ofensa to mogą cisnąć WoCh, albo demony ;-)
Hehe, zawsze można zaostrzyć im uszy albo coś Wink
Hehe, dobry tekst :-D
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ