Kto w sojuszu dla WE ???

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Kto w sojuszu dla WE ???

Post autor: Muniek »

Bywa troche tych turniejow parowych wiec nasunelo mi sie pytanie z jaka armia najlepiej sie bratac?

Ja osobiscie nie mam wielkiego doswiadczenia ale gralem na paru turniejach parowych i wtepne wnioski mi sie nasunely.Na punkty do 1500 super sie gralo z Bretonia.Wydaje mi sie naprawde dobry sojusz ktory uzupelnia sie w wielu rzeczach.
Na potwierdzenie tego napisze ze na jednym z takich turniejow pierwsze 3 miejsca zajely wlasnie takie sojusze.

Na pewno jest to tez zalezne od punktow na jakie sie gra i na jakie ograniczenia.

Co o tym sadzicie i jakie macie doswiadczenia w tej kwestii ??

Awatar użytkownika
Leśnik
Mudżahedin
Posty: 274
Lokalizacja: Poznań STREFA ZERO

Post autor: Leśnik »

IMO najlepsi sojusznicy to bretka, lizaki, bestie (nie słyszałem by było sprawdzane, ale tak teoretycznie mi się wydaje), wampiry, może imperium i chaos…

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

3 dobrze zgrane sojusze sprawdziłem.
WE+Bretka- ciężka kawaleria dobrze uzupełniają driady. WE dają to czego bretonni brakuje, czyli dobry skirmish. Oczywiście armia oparta mocno na walce wręcz.
WE+Lizzi- skinki dają nam tanie jednostki, które łatwo mogą dać flee, czyli coś czego nam brakuje.
WE+Bestie- Armie mocno oparte na skirmishu, herdy dają static CR, do tego wychodzą z ambusha, driady dodają swoje masowe ataki. Ale to sojusz nie na 7 edycję. ;)

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Ja mysle ze przedewszystkim lizaki poniewarz sa one bardzo podobne do MOJEJ wersji WE, on ma kroxy, ja treekiny, on teradony, ja warhlaki. Skinki moga jeszcze screenowac cala armia a salki i lucznicy moga dosc dobrze sobie postrzelac. Osobiscie jae jednak na najblizsza parowke z DE, ciekawe co z tego wyniknie ;)

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Na wspomnianym turnieju gralismy kontra Lizaki z WE i jak sie domyslacie wynik byl nader korzystny dla nas.

Ale moze to zasluga Bretki ktora chyba lubi Lizaki po drugiej stronie stolu.A moze nie...

Ja przynajmniej nie lubie Lizakow bo ostatnio dostaje same wklepy :(

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

WE + Bretonnia :D bardzo fajnie się gra :D

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

WE + lizaki
WE + HE

oba sprawdzone i zaakceptowane :)
wszystko zalezy od koncepcji armii i tego co ma robic ;)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Jak to co ma robic?? Wygrywac oczywiscie. ;)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

...

Muniek...

...

no tak... oczywiscie...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Kiedys jak gralem WE to fajnie mi sie gralo z lizakami. Wydaje mi sie, ze jeszcze DE i HE czemu nie mozna sprobowac. Fajnie sie jeszcze gra z Chaosem i z Wampami. Reszte armi nie przetestowalem.
PZRD ! ! ! 8)

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Najklimatyczniejszy (i może najlepszy?) sojusznik Leśnych to Bretonia. Zdecydowanie :) Pani Jeziora to ponoć laska z Athel Loren. Tak piszą kronikarze :wink: A wspólna bitwa przeciw potężnemu nekromancie? Ach! :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

bigpasiak pisze:WE + lizaki
WE + HE

oba sprawdzone i zaakceptowane :)
wszystko zalezy od koncepcji armii i tego co ma robic ;)

Jasne , ze to najlepsze dla WE ;)

Dla lizakow odpowiednio + WE + HE :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Zed Zediculus pisze:Najklimatyczniejszy (i może najlepszy?) sojusznik Leśnych to Bretonia. Zdecydowanie :) Pani Jeziora to ponoć laska z Athel Loren. Tak piszą kronikarze :wink: A wspólna bitwa przeciw potężnemu nekromancie? Ach! :)

tjaaaaaa, nie ma czegos takiego jak najklimatyczniejszy sojusnzik dla WE, jedynie HE mogłyby stanać razem z nimi ale to tez tak nijako :)

Przecież miedzy bretonią a WE jest tylko cichy pakt o niegraesje, a coroczny dziki gon Oriona jakoś nie ukazuje dobrego sojuszu z ludzmi, zresztą to elfy, z ludzmi brataja się tylko w wyjatkowej ostatecznosci....
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Kosa pisze:
tjaaaaaa, nie ma czegos takiego jak najklimatyczniejszy sojusnzik dla WE, jedynie HE mogłyby stanać razem z nimi ale to tez tak nijako :)
tjaaa...jest takie coś jak najklimatyczniejszy sojusznik. W mojej ocenie jest to Bretonia :)

Napewno bardziej niż HE, Imperium czy inne armie. A to, że Leśniacy nie lubią nikogo poza sobą to inna kwestia :wink:

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

włąsnie, nie inna kwestia tylko taka, że z nikim nie zrobią sojuszu, przynajmniej aż do czasu kiedy życie całego Atlhel Lorien byłoby zagrożone. najblizej im do HE z oczywistych przyczyn, w końcu też kiedys podlegali Królowi Feniksowi tylko, że Lesne Elfy są tak samo dumne jak Ulthuańczycy i raczej nigdy nie oddadzą się z powrotem we władanie królówz dynastii Caledoru. A z Bretonią? Wyobrażasz to sobie? Kim dla elfów sa ludzie? Nawet najprostszy elf przewyższa każdego ludzkiego króla, a co doiero mówiac o nieokrzesanych szlachciatkach bretońskich. Nikła szansa wspólnego sojuszu.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pod wzgledem klimatycznym to z nikim WE nie beda mialy sojuszu :) JEsli juz mialoby sie szukac to na pewno nie Breta... Czy mi sie wydaje czy Orion co jakis czas bierze chlopakow i robi wjazdy do Bretonni sobie popolowac :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Taaaaaaaa Dziki Gon, ałuuuuuuuuu!!!!!!!! :twisted: :twisted: :wink:

jest corocznie organizowany i wtedy są rzezie mieszkańców wsi obok Athel, moze nie aż takie wielkie rzeżie ale giną ludzie i to dosc sporo :0 Nie ma to jak Wild Raiders :D

<nazwa żywcem wzieta z jakiegoś kawałka hevy metalowego Judasów, oczywisćie takiej nie mieli ale pasuje, do Manowara też by zgrzało ;) >
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Kosa pisze:Ta jest corocznie organizowany i wtedy są rzezie mieszkańców wsi obok Athel, moze nie aż takie wielkie rzeżie ale giną ludzie i to dosc sporo :0 Nie ma to jak Wild Raiders :D
Nie wiem, czy Parravon to taka mała wiocha? ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

e tam, czepiasz się ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a przez reszte roku pavarron sobie braki w cyrku uzupelnia ;) tak wiec ta wspolpraca byla by bardzo watpliwa

a we to z:

lizzie bo skirmish sam

z imperium bo ma altylerie i dobra magie i kawalerie ;)

z inna magujaca szybka armia jak chocby dl

ODPOWIEDZ