Rozpiski na DE

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

mam pytanie co trzeba zrobic by rzucac 12 kostkami tym razem opowiadał mi inny kolega Very Happy od WE Chodzi o drzewca
To bardzo skomplikowana technika ale postaram się ją wytłumaczyć.

1. Potrzebujesz ręki

Obrazek


2. Weź kości do ręki

Obrazek


3. Zrób zamach i rzuć , tylko się nie skalecz
Obrazek

4. Gratulacje , opanowałeś skomplikowaną technikę rzucania kośćmi , jeżeli będą chętni to wrzucę tutorial.

A tak na serio to chyba chodzi o szyszki drzewca , taki atak zasięgowy brokuła.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2008, o 15:15 przez ZiMny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

mam pytanie co trzeba zrobic by rzucac 12 kostkami tym razem opowiadał mi inny kolega od WE Chodzi o drzewca
10 kostkami Możesz "szyszkami" walnąć jak na scaterze będziesz miał 10.
Zimny wygrałeś na 500pkt. z WE raz 20-0 i wszystkie rozumy zjadłeś?
Trochę wyrozumiałości dla początkujących (sam nim jesteś chyba?)

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

AHAHAHAHHAHAHA

Zimny :D

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Jacek_Azael pisze:
mam pytanie co trzeba zrobic by rzucac 12 kostkami tym razem opowiadał mi inny kolega od WE Chodzi o drzewca
10 kostkami Możesz "szyszkami" walnąć jak na scaterze będziesz miał 10.
Mała poprawka, na kości artyleryjskiej. ;)

@ Zimny, to wygląda jak żenujący żart prowadzącego... Ale przyznać trzeba, pomysł oryginalny. :)

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

hydra nie ma ziania z sila 5 tylko z sila taka jaka ilosc ma woundow czyli treeman ma wiekszy zasieg strzelania bo moze strzelac po marszu i nie musi widziec po drugie hydra moze go nie trafic bo flame plate nie zajmie calej podstawki


po za tym koles ktory mowil ze szarzuje w hydre i zabija zalogantow niech sie zastanowi bo kilka razy bylo mowione ze nie mozna bic po zalagantach jezeli moze sie udezyc hydre


zeby wygrac z de po bitwie z turnieju duzy wplyw ma teren kusznicy staja sie bezsilni jezeli sie zajmie lasy domki itp ogolnie bitwa wyglada dobrze zabilem nawet smoka z lordem ale porazka bylo to ze wild rider ktory dostal sie na gorke rzucil 7 na gonienie i w ostatniej turze nie zranilem 2x razy na 3+ shadow ktorzy trzymali cwiartke

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Używaj znaków interpunkcyjnych bo się Cię ciężko czyta :P. Co do DE to na pewno BG trzeba atakować od boku bo inaczej nie ma bata. Ogólnie to unikać/skanapkować CoK i nie dać się przeszyć kuszom ;)
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

zyli treeman ma wiekszy zasieg strzelania bo moze strzelac po marszu
Hydra też może zionąć po marszu , twojego kolegę "posrało" :lol2:. Pozatym Hydra ma bazowo 5 punktów żywotności , a raczej łucznikami ciężko będzie zdjąć jej te Woundy. Brokuł może próbować Hydranta zabić , ale nie mówicie że Hydra jest bez szans bo to nieprawda.


Pozdrowienia
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

nie jest bez szans ale i tak jest lepsza bo jest tansza

a bg mozna hailem i lucznikami poniewaz ich sie nie wystawia jakis wielkich ilosci

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

a bg mozna hailem i lucznikami poniewaz ich sie nie wystawia jakis wielkich ilosci
Raczej dam coś przed BG jak będę grał z WE ( banda łuczników :P ) , zresztą my graliśmy na 500 pkt , a to dość mało i BG nie miały okazji się dobrze sprawdzić.. Rzucam Tobie wyzwanie runeprieście , gramy na 1250 pkt :D. Przyjmujesz ??
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dlaczego Hydra miałaby nie móc dostać wounda od łuków? 20 strzałów na bliskim to 2ki i 5tki a Ty regenerujesz. 17, 4, dwa wchodzi...
Treeman wygra walkę zasięgową i raczej combat, ale jest dużo droższy i gorszy na kloce. Generalnie Hydra jest lepsza.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Dlaczego Hydra miałaby nie móc dostać wounda od łuków? 20 strzałów na bliskim to 2ki i 5tki a Ty regenerujesz. 17, 4, dwa wchodzi...
Treeman wygra walkę zasięgową i raczej combat, ale jest dużo droższy i gorszy na kloce. Generalnie Hydra jest lepsza.
Jeżeli cała armia skupi swoją moc na jednej jednostce to właśnie tacy panowie jak BG , CoK itp. będą miały łatwiejsze zadanie , pozatym spójrz jak to wygląda


Glade Guards , na krótki dystans strzelają w Hydrę ( rzucam koścmi )

1. 10 glade guardów strzela do Hydry (2+) ---> trafia 9
2. 9 glade guardów rani Hydre na (5+) --- rani 2
3. 2 glade guardów trafiło w Hydrę , rzucam na łuskową skóre ( 5+ )
4. 1 Wound obroniony przez łuskową skóre , teraz rzucam na regenke ( 4+)
5. Regeneracja "zdana" , Hydra nie dostała żadnej rany.

Może kości "szczęśliwe" ale szczęście jest nieodzowną częścią tej gry. Treeman wygrywa z Hydrą w Combacie zapewne ale jak sam zauważyłeś jest droższy , a Hydra to tylko 175 pkt. Nie zachwycam się tą jednostką , poprostu jest bardzo dobra w stosunku cena/jakość.
A na Treemana mamy czarodziejki z magią ognia. Mnie osobiście najbardziej denerwują Dryady (po dwóch meczach na 500 pkt. )
Strasznie trudno je bronią zasięgową zranić.


Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

lubie grać z de nie jest to wg mnie jakaś przegięta armia a to co napisałeś w Poście wyżej to statystyka zdarzyło mi się kiedyś że zraniło 9/10 łuczników a gość nie zdał armor save więc przy farcie chydre może zniszczyć 10 łuczników ale też może jej nie zadać jednej rany, salwa 20 łuczników na bliskim i Hail of doom i hydra lezy raczej tak myśle Pozdro

Janorrro
Wałkarz
Posty: 51

Post autor: Janorrro »

wieccie co? temat zmienił sie na własciwosci hydry i brokuła lecz moze wrócimy do pierwotnego stanu tematu ja prosze i błagam pomózcie we wtorek walka z DE

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Ktoś gdzieś pisał, że waye się świetnie sprawdzają na DE, to niech teraz tłumaczy. :P

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

ja? :D oczywiście jako broń psychologiczna ;D i sieją postrach wśród magów przeciwnika


Mam pytanie przykleja się jeźdców na konia chodzi mi o WR pomocy bo już nie wiem

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

wiem ze sa spoko bo im moze sie udac zabic kolesa z invert wardem a poza tym z de latwo ich wystawic duzo rankowanych oddzialow

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

ja tam nie wiem, czy na DE waye są tacy fajni. Scouci DE ich poprostu wsysają ..

pozdro

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

W walce wręcz są lepsi scouci DE no pewnie, ale czy od tego są scouci właśnie. WW dla mnie są lepsi od shadów. 5 ciężkiej kawy mają zawał serca jak mają ich z boku, a i od przodu nie raz i nie dwa zdarzało mi się takie 5 wystrzelać do nogi :wink:
P.S. Ale na DE to tylko 2 treemany jak dla mnie.

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

jeszcze sie wtrace,janorro,sluchaj nic ci takiego nie mowilem,ale z tego co pamietam to ataki z dystansu wszystkie wala w hydre,a w walce wrecz(o ile widzisz Czeladnikow 8) )to rzucasz koscia:1-4trafiasz w hydre 5-6 walisz w Czeladnikow.Chyba nie pochrzanilem :wink:

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Zimny - nie twierdzę, że Hydra nie jest dobra, albo że GG łoją ją z łatwością, twierdzę jedynie, iż nieprawdziwa jest teza, że nie mogą wbić jej wounda. 9/10 trafia, 3 rani, ona jedno przyjmuje na AS i jedno na regenkę. Dostaje rankę od jednego oddziału, trzy oddziały trzy rany. Ja wiem, że to statystyka, ale ostatecznie na czymś opierać się trzeba.
Co do wayów to są ok na:
1) bolce
2) kusze
3) cok
4) od bidy na BG
5) tną marsz
Czy szczególnie dobrzy? Nie wiem, jak zawsze specyficzni.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ