WE vs Chaos

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
warhammer maniak
Warzywo
Posty: 10

WE vs Chaos

Post autor: warhammer maniak »

:wink:

Macie jakieś propozycje?
w walkach na 1000-2000 pts,

chaos strasznie wysoki armor save i toughness, rydwany....mocna piechota (chaos warriorzy, a jeśli są choosen to mają +1 atak i 4+ armour save)
chaos knightci - strasznie mocna i nieustraszona kawalaria, jeśli jest choosen ma 1+ armour save........
wydaje mi się że łukami nic nie można tutaj zdziałać.... :?

macie jakieś propozycje :?:
:oops:

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Dużo łuków, waye do lethal shotów, glade ridersi, biegacze i orzeł albo warchlaki do spowalniania. Treeman nie wytrzyma raczej, bo dużo ataków z dużą siłą w CC. Można dać pana z lukiem i strzałami bez sejwa.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

piechoty przeciwnika nie ma sie co obawiac - 4 ruchu...
z tego co nie wymienil mdlosci to jeszcze tancerze - kb to jest to

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Grałbym na kawie - WR, GR - łukach i tancerzach, plus rzecz jasna antymagia i bohaterowie do kombatu - np. wardancer highborn czy noble. Oczywiście drzewo. Waye średnio potrzebni IMHO.
Pozdrawiam!
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

warhammer maniak
Warzywo
Posty: 10

Post autor: warhammer maniak »

w chaosie Rydwan jest jednostką core(kosztuje 120 pts), ma toughness 5 i 4 woundy,
więc łukiem raczej się go nie tknie

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Kod: Zaznacz cały

więc łukiem raczej się go nie tknie 
Jednym na pewno :wink: strzel 20 i nie przeżyje 2 salw.

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

warhammer maniak pisze:w chaosie Rydwan jest jednostką core(kosztuje 120 pts), ma toughness 5 i 4 woundy,
więc łukiem raczej się go nie tknie
albo gramy w dwie różne gry albo mój chaos jest zmutowany ale u mnie rydwan jest w specjalach...

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

r0m pisze:
warhammer maniak pisze:w chaosie Rydwan jest jednostką core(kosztuje 120 pts), ma toughness 5 i 4 woundy,
więc łukiem raczej się go nie tknie
albo gramy w dwie różne gry albo mój chaos jest zmutowany ale u mnie rydwan jest w specjalach...
No bo Chariot jest w specjalach... rOm się pomylił.
Obrazek

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Ksch a co zrobi drzewo z mortalowym chaosem? Da po sobie zoverunować? Ma mniejszego mova niz większość silnych oddziałów w chaosie, wiec na ogól to on będzie szarżowany i pewnie wciągany nosem przez takie dragon ogry.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

waywatchersi waywatchersi i jeszcze wiecej waywatchersow

to jest moja ulubiona bron na chaos jeszcze ewentualnie wardancerzy ale musza szarzowac

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Mdłości - grałem przeciw dragon ogrom nie raz i rzadko cokolwiek robią. Przecież granie drzewem nie polega na lataniu po stole i ustawianiu się pod szarżę. Może dobić do kombatu od boku i ściągnąć bonusy. Klocek wariorów z savem na 2+ walnięty od boku to około 3 savy na 5+, więc 2 punkty do combatu, plus 1 za bok plus ścięcie szeregów. Słabe?
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

wczoraj gralem z chaosem i gra byla dziecinnie latwa calkiem wolne we naprawde kontroluja stol

wystarczy miec pomysl jak zaszarzowac cos od boku

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

W takim razie gratulacje Ksch i gratulacje Tomek. Z tym, że rozumiem, że jeden z was grywa z Chaosem na brokule, a drugi na wayach? Jeśli oboje sobie tak świetnie radzicie to znaczy, że cokolwiek nie wystawić chaos płynie. :wink:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Panowie, szczególnie to do Pana Mdłości oraz Runepriesta - po prostu, brzydko mówiąc sracie.

Nowy chaos różni się tym od starego, że ma pakerniejsze i tańsze jednostki + o wiele lepszą magię. A taktyki nadal są takie same. Fasty, maruderów wystrzelać, najtów przytrzymać i dobić drzewem / dancerami z KB. Nie wspominając o tym, że jak cokolwiek ma mark khorna, czy banner of rege, to już w ogóle można wciągnąć nieźle.

Mówienie, że drzewo to słaba opcja, IMHO mija się z celem. Drzewko bardzo ładnie szyskuje maruderów, wspomaga flanki, straszy.

Pamiętajcie, że WE to nie jest armia, która szarżuje frontalnie, więc nie wiem dlaczego porównujecie frontalne ataki Chaosu do WE... Toż to totalnie coś innego.

Zaiste, im dłużej czytam ten temat, tym bardziej jestem zdania, że mało panowie ugraliście bitew. ;)

pozdrawiam i no offense do nikogo, ot tak po prostu, luźne przemyślenia.

Joł

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

chodzi mi o to jezeli mozna oncinac marsz chaosowi od pierwszej tury to ciezko jest przegrac


a jesli chodzi o magie to ciezko tam zmiescic wiecej niz 2 magow z 2 levelem
a jesli teraz jestesmy przyzwyczajeni do grania z vc to nie mozna powiedziec ze magia chaosu jest mocna

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Piotras, nie wiem co Ty nazywasz sraniem, ale jeśli nie zauważyłeś, to powiem Ci, że w tym temacie zastanawiamy się co jest lepsze, a co gorsze na Chaos. Nikt nie napisał, że jak się dowie, że gra z chaosem to pakuje figsy. Więc nie wiem czego się czepiasz. Nie wiem ile, Ty Piotras bitew i turniejów ugrałeś, ale szczęście, że ktoś tak doświadczony jak Ty tu jest, żeby nam zwrócić uwagę, że sramy. Wielkie dzięki i "no offense".

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

mdłości pisze:Piotras, nie wiem co Ty nazywasz sraniem, ale jeśli nie zauważyłeś, to powiem Ci, że w tym temacie zastanawiamy się co jest lepsze, a co gorsze na Chaos. Nikt nie napisał, że jak się dowie, że gra z chaosem to pakuje figsy. Więc nie wiem czego się czepiasz. Nie wiem ile, Ty Piotras bitew i turniejów ugrałeś, ale szczęście, że ktoś tak doświadczony jak Ty tu jest, żeby nam zwrócić uwagę, że sramy. Wielkie dzięki i "no offense".
Riposta Roku 2008 :lol2: :lol2: :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

ZiMny pisze:
mdłości pisze:super riposta
Riposta Roku 2008 3x :lol2:
Raczej marna prowokacja. ;)

Na zasadzie pewnego kontrastu (co do "srania") chciałem wam uświadomić, że chaos dużo się nie zmienił. W moim poście nie ma ironii czy sarkazmu. Poważnie. A i tak widzę, że odebrałeś to jak atak na swoją osobę. Zastanawiać... Porównywać, to można zawsze, ale od zawsze wiadomo, że wszystko wychodzi w praktyce. :)

No offense panowie.

P.S. Zimny: i tak tu jest już niezły spam, daruj sobie.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Chaos diabelnie się zmienił, bo teraz WE mogą robić chałas w kakao z taką ilością skirmiszów z jednej prostej przyczyny - brak lataczy, brak skirmiszu.
Uerph.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Szczurza Jucha pisze:brak lataczy, brak skirmiszu.
hmm, a w starym chaosie tego dużo było? Z tego co pamiętam ze swoich gier z chaosem, czasami jakieś herdy się tam znalazły i to wszystko... Przeciwko furiom nigdy nie grałem ;)

ODPOWIEDZ