Balansing patch

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

BP nie rusza nas wcale - restricted trochę, ale szczerze to bym wystawił teraz to samo co zawsze brałem bez problemów z kompozycją. Jedynie Wildów by mogło być 2x zamiast 3x, ale za to najwyżej by wpadli kolejni dancerzy. W rare orły, ew. na rstricted orzeł + waye.

WE powinny się cieszyć, że nie są solą w oku innych graczy - bardziej chcą dokopać DE, które mimo wszystko jakiś spektakularnych osiągnięć na masterach singlowych nie mają ostatnio.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Tak was sobie czytam i dochodzę do wniosku, że gdzieś już to "widziałem". ;) Oczywiście, że nowe armie wymagają nowych rozwiązań. O tym nawet nie ma co mówić, bo to jest logiczne.

A co do jakiś super rozpisek, które tnie BP, czy R. Panowie, byłem na paru masterach i jakoś większość armii WE wyglądała dosyć podobnie. Różnica w sumie była w herosach i 1 specjalu. :)

@ Runepriest: Moja osobista, skromna prośba: proszę używaj znaków przystankowych, znaków zapytania itd. Naprawdę ułatwia to czytanie. Wiem, że można się spieszyć, ale ja nie wiem co jest stwierdzeniem, a co pytaniem. ;)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Torres, jak dla mnie, to 4x hawki nie przegrywają z 5 harpiami, jeśli to hawki szarżują to spokojnie wygrają taki combat, jeśli to harpie szarżują to jest już gorzej, ale nadal mamy szanse zremisować taki combat.

Pozdro

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

No dobra, ale WR są 3 razy droższe od harpii.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

O coś Ci konkretnego chodzi w powyższym Gremlinie juniorze?
Nie wiem co się tak niektórzy dopierdzielili do tego tematu. Jest w porządku, chociaż jasne w temacie o BP i FCS dużo o WE było (za moją sprawą również :-)).
Torres - reakcja na mój post - klasa i opanowanie, pozdrawiam serdecznie! :-)

Co do standardów: 2xTreeman to raczej przeszłość, co zresztą jakieś dwa-trzy miesiące temu dowodził Scimitar. 3xWR, cóż, jasne że są nieźli, ale...no właśnie. Grałem na wildach setki razy i, kłopotem zawsze będzie niemożność dawania flee, co przy trójce oddziałów jest problematyczne. Co więcej, jeśli się w nim wpakuje dużo punktów (6x+FCG+ WB to przecież 217pts) to może szlag trafić, kiedy schodzą od salwy skinków. Osobiście wolę 2xWR i raz GR, przy czym ostatnio wystawiam WR gołych. Zmienia to całkowicie patrzenie na ten oddział, są wsparciem, które może zejść, a nie najwartościowszym naszym oddziałem. A jak Wy wystawiacie WR? W wersji 130, 148, 199, 217? Tancerzy wystawiam jedną ósemkę, więc też BPR mnie nie rusza.
A'propos nowych koncepcji (może powinienem to pisać w blessowym temacie) co sądzicie o takiej opcji (pod VC i DoCh):
Alter Highborn
Siatki
Hełm
Miecz dusz (zapomniałem angielskiej nazwy).

Wiadomo na czym polega pomysł - wbicie się w GD, sześć ataków, jeśli to wrona czy strażnik to 3+ i wszystko rani, jeśli Bladziu 4+ i wszystko rani. W odpowiedzi mamy WS a potem kulamy d6+ld, w którym to starciu mamy 1 przewagi. Mamy niefart - trudno, mamy szczęście, pozbędziemy się demona czy wampira i zyskujemy szanse w takiej grze. Co Wy na to?
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

takim alterem już Lith próbował grac :) z tego co wiem nie spłacał mu się zbyt dobrze , ale na papierze wygląda dość hmm imponująco :) (jak na WE)

(niech jakiś mod poprawi tytuł tego tematu :P )

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Cóż, najwidoczniej trudno o coś zupełnie nowatorskiego :-) W każdym razie korci mnie, żeby chociaż raz wziąć jakąś broń do walki dla bohatera inną niż niemagiczny dwurak :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Taki alter płynie z fear outnumber po pierwszej turze walki. Sejwy na siłę 4 (śmiech na sali) i wardy i chłopak nic nie robi. A jeszcze niech wrona sobie przerzuca kostkę na turę (choć nie jestem na 100% pewien czy też wardy może przerzucać).

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jasiuuu pisze: (niech jakiś mod poprawi tytuł tego tematu :P )
Niech nikt nie mówi modowi, co ma robić, albo kara będzie straszna. Jestem, patrze, reaguje, kiedy uznam za stosowne. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

wlasnie co do zmieniajacych sie norm czy mozna wogle powiedziec zeby sie tak bardzo zmienialy

no moze mala zmiana z dryad na lucznikow.

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Też się zastanawiałem nad Alterem łowcą demonów i wszelkich innych LT :P
Nie wyszło. Spirit Sword jest zbyt losowy. Czasem zdarzało się, że zabijałem BT w jednej turze a czasem Highborn sam ginął zanim przeciwnik uniósł swoje żelastwo.
Jeśli ktoś lubi Skavenów, napewno ten mieczyk przypadnie mu do gustu :)
Można kombinować z WW noblem z Wraithstone ale nie wiem czy to ma sens.

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Torres z tą 13 łuczników nie chodziło o estetykę tylko o matematykę. Żeby była panika w 13 trzeba zabić jednego więcej niż w 12, a 12 panikuje się tak samo łatwo jak 10.

WW noble z warithstonem troszkę się ogranicza bo siłą rzeczy waye muszą wybrać cel zamiast w 15" to w 6". No chyba żeby jakieś połączenie bow of loren, strzał powodujacych panikę i wraithstone, ale to za drogie, a na lordzie z bow of loren można robić mocniejsze kombinacje. Na nobelku wraithstone raczej nie za dobry. Jeśli już decyduję się na WW nobla to daje go z hodą.

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

mdłości, co do GG to wiem w czym rzecz. Mówię tylko, że niektórzy (na przykład ja) patrzą na to jak ich armia wygląda i taka 13 łuczników to dla mnie za dużo (12 też :P).
A tego kolesia z Wraithstone kombowałem w poprzednim poście z Alter Highbornem ze Spirit Swordem :P

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

12, 13 łuków? :shock:
Zamiast 3x13 wole 4x10 ;) Więcej wystawień, wiecej potencjalnych celów, no i tak jakby 1 wieksza mozliwosc s&s. Nie wspominajac o tym, ze moge sobie wybrać 4 cele (np. fasty, czy skinki :P), a nie 3. :)

Co do spiryt sworda czy wraithstone'a - nigdy nie testowałem i jakoś nie spieszy mi się. Nie przemawiają do mnie takie itemy :/

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Piotras, w BP+R , o których rozmawiamy możesz wystawić max 3 takie same cory chyba, że są rankową, niestrzelającą piechotą.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Wiem wiem, chodziło mi o sam fakt ;) I tak na bp + r wystawiam 3 gołe 10tki, uzupełniam to fastem i warhlakami...
Także mnie to nie rusza. ;)

Pozdro

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Zdaje sobie sprawę, że taki alter jest losowy, ale jest figurką, której mogą obawiać się generałowie z koksami, jak GD czy smoki, czego o innym złożeniu powiedzieć jakoś nie można. Mdłości, żeby chłopak nie schodził z FO musiałby mieć róg. Fajna rzecz, ale uniemożliwia wiele innych kombinacji (żeby nie było, obecnie go używam). Co więcej załatwia sprawę tylko na dwie rundy cc. Zawsze można pomyśleć (wiem, wiem - herezja) nad WR highbornem (ITP plus WS) w takim zestawieniu. To co mnie od niego najbardziej odrzucało to siła 5 a nie 6, ale przy mieczu dusz sprawa staje się nieaktualna. Jeden atak mniej co prawda, ale za to może jechać w oddziale, więc łatwiej przeżywa ostrzał...

-edit-
Osz kurde, zapomniałem, że on nie weźmie innego itemu niż magic spear...matoł :D
Względnie więc jednak alter z rogiem ale bez hełmu :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

No tak, ale chyba mamy tam magic spir z kilingblołem jakimś, posadzić go z na grejt stagu z chłopakami z warbannerem i już tam jakąś siłę przebicia ma (chyba Bigapasiak wspominał o czymś takim na Mackach wojny mi i runepriestowi).

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

mdłości, my ciągle mówimy o wykorzystaniu Spirit Sworda :D

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Wy mówicie? Ja nie mówię i ksch też chyba nie mówił bo WR hajborn nie może mieć spirit sworda.
Jak już się czepiać to o spirit swordzie to też nie jest rozmowa tylko o BP+R. Więc tak naprawdę troszkę powielamy temat nowe koncepcje, a więc pisanie o WR hajbornie jest jak najbardziej na miejscu. W ogóle to można by chyba połączyć te dwa tematy w jeden, bo się mocno pokrywają tematyką.

ODPOWIEDZ