Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Laik »

120 punktów za taki zestaw > too expensive imo - wolę wydać na porządny dispell, albo usunąć złego maga :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

No według mnie twoja antymagia nie jest wcale wiele tańsza od mojej, wiec nie wiem czemu akurat koszta ci nie pasują. Mój zestaw się mieści na dużym magu i bsbku a ty masz Maga też za 350 i driadke za 90.

Harfa jeszcze daje 5 warda stałego, dlatego mi się tak to podoba, championi w challangu z wardem na wszystko, kiedy masz szeregi i bsbka ma dość duże znaczenie. Kiedy grasz na dwarfy, ogarnięty gracz strzela w łuki a wardzik też sporo modeli ratuje.

Nie będę was przekonywał że harfe jest super itd, mówię że jest bardzo dobrą alternatywą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Z drugiej strony MR działa Ci tylko na jednostkę z magiem - w resztę magia wchodzi dość łatwo - także zawsze coś za coś...

U mnie waye są zbyt wrażliwi na MM żebym nie musiał ich chronić... chociaż aż 90 za 1 DD to zbrodnia...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Hmmm, jak to jest z Unicornami/Great stagami. Tylko koniki dostały lekką kwalerię czy one również ?

Bo teraz gdy dają 4 T są już kuszącą opcją ale bez lekkiej kawy jest słabo ( jak dołączą do naszej jazdy to ta traci light cavalry ? )
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Tylko steedy dostały fast cav. A jak bohater na stagu dołaczy do fast cav to ten bonus jest tracony
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

gdzie jest napisane że AP z banneru (za 45 pkt, nazwy nie pamiętam) działa tylko w CC?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nawet jeśli nie ma to w Erracie i FAQ od GW jest zapis, że na Strzelanie nie działa.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Azurix pisze:Nawet jeśli nie ma to w Erracie i FAQ od GW jest zapis, że na Strzelanie nie działa.

No tak, ale obowiązuje RB<----->AB-----> Errata---->faQ

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie rozumiem tych twoich strzałek. Erraty i FAQi są równorzędne z podręcznikiem którego dotyczą bo nadpisują zasady w nim zawarte. Jeśli było by tak, że Errata i FAQ są mniej ważne od tego czego dotyczą to nie były by potrzebne.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Laik pisze:gdzie jest napisane że AP z banneru (za 45 pkt, nazwy nie pamiętam) działa tylko w CC?
Przy zasadzie armour piercing w RB.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Strzałki, miałem na mysli , że RB i AB uzupełniają się nawzajem, a AB podąża wg zmian z FaQ i errat.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3691
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Czy jak Treeman da w reakcji na szarżę strzał z "korzeni" to jak to się rozpatruje w sensie odległości do jakiej może wykonać nimi Stand&Shoot ?

W combacie nie mamy tak jak Banshee strzału z korzonków ?

Takie głupie pytanie na początek dnia zapodam :mrgreen:
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Heptun pisze:Czy jak Treeman da w reakcji na szarżę strzał z "korzeni" to jak to się rozpatruje w sensie odległości do jakiej może wykonać nimi Stand&Shoot ?
Obowiazują go normalne zasady z RB, szarżujący musi być dalej niż wynosi jego statystyka MV
Heptun pisze: W combacie nie mamy tak jak Banshee strzału z korzonków ?
Nie ma tak dobrze
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

nie wiem gdzie się spytać to zapytam tutaj -Ten link w temacie Blessa o erratach/faq to chyba trochę nie aktualny jest, right? jeśli tak to można by go zmienić na aktualny, łatwiej by się szukało odpowiedzi na swoje pytania

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Czym najlepiej grać WE na małe punkty? Mam na myśli przedział 750-1000 w dobie VIII edycji?

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

bez maga hoda na herosie luki, driady i orzelek, a reszta jak juz wolisz. To teraz ja, co widzicie w 5 WW nie lepiej 10 gg?
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

siema, mam warhawka/16 GG/Spellsingera/8 wardancerów a chciałbym grać gry na około 1500

co warto dokupić?

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

driady? przynajmniej 16 sztuk i dokupić GG

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

dodaj do tego bsb oraz drzewo i masz rozpiske na 1500pts
xYz

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

ilość wardancerów styknie? strasznie mnie jara ta jednostka i nie wiem czy więcej ich nie dać :D

ODPOWIEDZ