Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Ready »

Odpowiedz jest taka że, obowiązującą podstawką pod model, jest podstawka jaką posiada najnowszy wzór modelu wypuszczony przez GW.

to że kiedys było 40x40 wcale nie znaczy że teraz tak jest, musisz kupić modele i sprawdzić.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

ok nie wiedziałem że orły są przepakowane z większymi podstawkami.

szkoda :(
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

w końcu to nie bestie nurgla żeby się na 40x40 mieścić :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Grał ktoś już z nowymi HE ?

Pierwszy raz nie mam czasu ogarnąć nowego podręcznika i jestem totalnie zielony na tę armię ?

Czy dalej mamy szansę z HE ? Czy jest mega pod górkę ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

Jak dokładnie działa Stone of rebirth?

tzn. przykładowa sytuacja:
siedzi hero na orle ma 3W, dostaje z działa, zostaje zraniony, word nie działa bo nie jest na 1W,

multiplikacja k6, czyli 3+ ran i hero pada, bez możliwości użycia worda?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Tak, ward się nie włącza w takiej sytuacji.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Witam, chciałbym po dłuższej przerwie wrócić do w miarę aktywniejszego grania. WE zawsze uważałem za jedna z najładniejszych figurkowo armii ale książka jest dosc nieaktualna w stosunku do obecnej edycji w związku z tym mam pare pytań. Zo z jednostek core, special, rare można by uznac za w miarę użyteczne unity. Z core po szybkim przejrzeniu AB takimi wydają się glade guardzi i driady(mimo braku możliwości dania im bonusu za ranki). Ze specjali chyba tylko Wild riderzy, wardancerzy wydaja się za krusi a treekiny za drogie za to co w zamian oferują. Z rare chyba tylko orly, nie mam pojęcia czy drzewce i waywaczerzy są obecnie wystawialni. Z góry dziękuje za wszelkie info.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Core:
Glade Guards
Dryady

Special:
Wild Riders
Wardancers (bunkier dla magów, mobilność lepsza niż u Glagów - gdzieś bohaterów trzymać musisz)

Rare:
Orły
Treeman (jest tyle samo zwolenników co przeciwników) - ja bez niego się nie ruszam :D
Waywatchers (mega drodzy pkt i kasowo) - ale to zawsze strzelanie, którego zawsze brakuje :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Jeszcze jedno jak odliczac 10% od kosztu punktowego wedlug draftu?, od koszta pojedynczego modelu, jednostki czy calej armii?

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Kończysz bitwę = liczysz straty (nie liczysz 100pkt za generała, BSB, ani 25pkt za sztandary - to policzysz później)

Czyli - przykład:
Straciłeś 2x Dryady (po 8 szt.), 2x Orła, 1 x Treemana.
Wychodzi Ci prosta matma - 2x96 + 2x50 + 285 = 577pkt
Ten wynik umniejszasz o 10% czyli dajesz 577 x 0,9 = 519,3 czyli ~520 i jeśli straciłeś generała, bsb bądź sztandar to dopiero do wyniku 520 dodajesz 100 lub 25 (wedle strat)

Mam nadzieję, że jest to jasne :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Grałem w WFB ponad 5 lat temu, dlatego chciałbym zapytać czy Glade Riders nadal są opłacalni? Mają jakieś fajne zastosowania?
Ostatnio zmieniony 6 cze 2013, o 18:29 przez Nicpoń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Nicpoń pisze:Grałem w WFB ponad 2 lata temu, dlatego chciałbym zapytać czy Glade Riders nadal są opłacalni?
Niestety ale nie :cry:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Luc pisze:
Nicpoń pisze:Grałem w WFB ponad 2 lata temu, dlatego chciałbym zapytać czy Glade Riders nadal są opłacalni?
Niestety ale nie :cry:

Czyli fajnie wygladające koniki z V ed. postoją jeszcze na półce. :wink:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

całą 8 edycję są nieopłacalni, w 7 miejścił mi się 1 unit (obok 3 wildów) więc też byli raczej oddziałem drugiego wyboru...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3691
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Wczoraj oglądałem sobie bitewkę na necie WE z EMP i doszło do sytuacji kiedy po szarży Treemanem gostek w fazie strzelania - rzucał szyszki do kombatu ?

Czy to jest legalne i tak można bo szczerze mówiąc zgubiłem się #-o
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

nielegalne.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Heptun pisze:Wczoraj oglądałem sobie bitewkę na necie WE z EMP i doszło do sytuacji kiedy po szarży Treemanem gostek w fazie strzelania - rzucał szyszki do kombatu ?

Czy to jest legalne i tak można bo szczerze mówiąc zgubiłem się #-o
Raz, że nie wolno do combatu a dwa, że nie wolno po szarży.

Szyszki do CC byłyby po prostu zajebiste :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3691
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

No tak myślałem, że to wałek 8) Chyba, że goście na tę grę sobie własnego PKS-a napisali i uwolnili szyszki w combacie :mrgreen:
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Jak obecnie spisuja sie treekiny?, wiem ze jak wekszosc jedostek sa przeceneni ale wygladaja na jedna z nielicznych oddzialow z potencjalem w cc

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Tylko na papierze wyglądają ciekawie.

Niestety są to "darmowe" punkty dla przeciwnika.
Drodzy, powolni, WS4 szału nie robi, nie mają stuborna.

Zboostowani zerówką z Beast bić się potrafią, ale trzeba pamiętać, że walczyć walczy dopiero 6 a to kosztuje 390pkt....dużo, bardzo dużo często nic nie robiących pkt.

Mam ich chyba 5-6 i sklejam ich od 1,5 roku i skleić nie mogę :mrgreen: .... na razie skleiłem 1 :shock:

Niestety muszą poczekać na lepsze czasy.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

ODPOWIEDZ