Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Laik »

wiesz, ostatnio na domówce jakoś radziłem sobie na DOC z Epidemiusem ale to wcale nie nic nie oznacza :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Chodzi mi tylko o to, żeby grać czym się chce i czerpać z tego radość. Ja jakieś 2 lata temu rzuciłem WFB na ponad rok przez to że tak bardzo chciałem grać tym co wszyscy mówili że jest mocne a dostawałem w tyłek. Dość demotywujace, o wiele przyjemniej jest dostawać w tyłek ze swoją własną rozpiską :mrgreen:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Jacobs pisze:Chodzi mi tylko o to, żeby grać czym się chce i czerpać z tego radość. Ja jakieś 2 lata temu rzuciłem WFB na ponad rok przez to że tak bardzo chciałem grać tym co wszyscy mówili że jest mocne a dostawałem w tyłek. Dość demotywujace, o wiele przyjemniej jest dostawać w tyłek ze swoją własną rozpiską :mrgreen:
To ja w drugą stronę, gram tym co lubię itp, a przegrywam z kostkami... :roll:
Lucek i moi przeciwnicy mogą potwierdzić heh.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Statystyka to dziwka, też ostatnio często i gęsto tego doświadczam.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Statystyka, czy prawdopodobieństwo?

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Guter pisze:Statystyka, czy prawdopodobieństwo?
Nie ma czegoś takiego :!:

Jest tylko "kurewski niefart" :mrgreen: :mrgreen:
To ja w drugą stronę, gram tym co lubię itp, a przegrywam z kostkami... :roll:
Lucek i moi przeciwnicy mogą potwierdzić heh.
Gdyby okno było otwarte to tyle byś z kostek widział...poważnie, zainwestuj w kostki nowe :mrgreen:

...to nie jest normalne rzucać tyle gał.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Luc pisze:
...to nie jest normalne rzucać tyle gał.
Mnie w tym aspekcie nie przebije nikt...dla mnie rzucanie na 10 kostkach - 9x "1" to chleb powszedni :)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Azgaroth pisze:
Luc pisze:
...to nie jest normalne rzucać tyle gał.
Mnie w tym aspekcie nie przebije nikt...dla mnie rzucanie na 10 kostkach - 9x "1" to chleb powszedni :)


No to pjona, u mnie to samo. Ba! na dodatek moi przeciwnicy z 8 wardów na 5+ rzucają np. 6 szóstek i 2 piątki. :) :)
A ostatnio przykład pierwszy z brzegu, abomka w 3 turze ma zrobione 45 cali ruchu :D

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

w krk moje rzuty na hode: 3, 6, 3, 4, 7, 18, 11. Czasem kostki ssa dlatego trzeba zawsze brac pod uwage, ze cos moze sie nie udac. Np to, ze mourny zdadza 24 savy na 3+ na 26, a potem drzewo nie zda stubborna na 9 i zamiast dojechac 3 badz 4 ranionych dojezdza 5ciu ;) albo, ze driady z 9 atakow wpadajac od boku w maneatera na jednej ranie nie zabija go i dostana kontre ironow i overrun w drzewo..
Obrazek

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

goboss pisze:w krk moje rzuty na hode: 3, 6, 3, 4, 7, 18, 11. Czasem kostki ssa dlatego trzeba zawsze brac pod uwage, ze cos moze sie nie udac. Np to, ze mourny zdadza 24 savy na 3+ na 26, a potem drzewo nie zda stubborna na 9 i zamiast dojechac 3 badz 4 ranionych dojezdza 5ciu ;) albo, ze driady z 9 atakow wpadajac od boku w maneatera na jednej ranie nie zabija go i dostana kontre ironow i overrun w drzewo..
takie akcje są strasznie wkurzające... ale tylko dla jednej ze stron :P
Ja raz jak grałem z Ogrami na hode rzuciłem 14 z czego wszystko trafiło na 2+ i wszystko zraniło na 4+ ;)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

goboss pisze:w krk moje rzuty na hode: 3, 6, 3, 4, 7, 18, 11. Czasem kostki ssa dlatego trzeba zawsze brac pod uwage, ze cos moze sie nie udac. Np to, ze mourny zdadza 24 savy na 3+ na 26, a potem drzewo nie zda stubborna na 9 i zamiast dojechac 3 badz 4 ranionych dojezdza 5ciu ;) albo, ze driady z 9 atakow wpadajac od boku w maneatera na jednej ranie nie zabija go i dostana kontre ironow i overrun w drzewo..
Goboss szczerze? To tak wygląda przeciętna moja bitwa. ;)
Mógłbym serio z samego ostatniego turnieju napisać z 10 akcji lepszych niż Twoje. Ale to nie ma się co ścigać, niezbyt chlubny ranking hehe.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=17&t=38673

To tak nawiasem - jeśli jakieś chore akcje to tam ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Pytanie bo ostatni się mega wkurwiłem na turnieju bo usłyszałem odwrotną wersję od poprzedniej (od tej samej osoby)

- Stand and Shoot z Treemana działa na 6"

Działa w momencie deklaracji szarży czy w momencie wejścia w 6"

Chodzi o sytuację kiedy chcemy wykorzystać LAS jako zwiększenie siły do S&S z "szyszek"
Przeciwnik musi stać w lesie i w nas zaszarżować aby była większa siła czy przeciwnik w momencie wejścia w zasięg 6" dostaje?
Oczywiście reszta warunków jest spełniona (czyli stand & shoot jest legalny)

Wyjaśni mi to któryś ? Bo ostatnio się ostro pokłóciłem z sędzią o to, na końcu machnąłem ręką wkurwiony i olałem temat, ale teraz sobie o tym przypomniałem i fajnie by było to wyjaśnić abym wiedział jak grać następnym razem.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Działa przecież w momencie wejścia w zasięg strzału.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

to jest bardzo zasadne pytanie. Sam się nad tym zastanawiałem, bo chyba mamy prawo wykonać s&s nawet jesli przeciwnik spali szarżę i praktycznie nie wejdzie w zasięg naszej broni/ataku. Słowem kluczowym jest tu "praktycznie" bo teoretycznie tak jak napisane w RB zakłada się że szarżujący weszli w zasięg...
Stąd pytanie:
1. Czy jak kroś szarżuje na drzewko, spali szarżę i nie wejdzie w zasięg 6'' to czy mogę zrobić s&s?
2. Gdy przeciwnik szarżuje np. z 17'' na mój oddział GG to mam prawo wykonać strzał na krótkim zasięgu?

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

re LUC: Ja to widzę tak, że jeżeli choć przez moment trasa szarzy w tych 6 calach przechodzi przez las to dostają z większą siłą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Strona 17 Rulebooka.

Me_gusta

1. Tak, piąty akapit mówi o tym wprost.
2. Nie, bo deklarujesz Stand&Shoot w momencie deklaracji szarży i rozpatrujesz go w natychmiast w momencie, w którym przeciwnik znajdzie się w maksymalnym zasięgu tej z broni znajdujących się w szarżowanym oddziale, która ma najmniejszy zasięg. Czyli od razu, więc nie możesz zaczekać, aż będzie w 15 calach.

Uważam, że wróg musi być w lesie w momencie, w którym wchodzi w zasięg szarży, żeby siła szyszek była zwiększona.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

S&S działa w momencie deklaracji szarży.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Co polecicie na 3 k pkt treeman czy lepiej waywatchersi? Co do samej rozpiski:
Duzy mag beast
2 małych jeden metal drugi light
bsb, koleś na ptaku i koniu, brenczka z CR
42gg, 2x8 dryds, 2x5 WR, 10 i 8 WD, 2 orły
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

jaki paring?
Obrazek

ODPOWIEDZ