Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: White Lion »

cóż nie twierdzę że BSB jest nieprzydatny tylko że można grać bez niego.
Ja się nauczyłem tak grać i dobrze mi to wychodzi. Kwestia ogrania takiego układu i się da.
Gram tak od ponad roku i nie narzekam.
Pewnym substytutem jest u mnie mobilne generalskie 10Ld.

Oczywiście to ma sens tylko przy mobilnej rozpisce, gdzie BSB i tak wspierał by tylko 1-2 bo reszta zawsze jest gdzie indziej.
Przy pieszej kadrze lub piechocie ew. drzewcach BSB biorę zawsze.

To nie jest tak, że jak nie weźmiesz BSB to ci nagle te wszystkie testy które wypisałeś nie wyjdą.
Po prostu bez BSB od czasu do czasu jakiś ważny test oblejesz ale za to te punkty będą lepiej grały w każdej bitwie.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

- 130 pkt żulić na BSB z HODą ?
- HODA brana z przyzwyczajenia ?

Sprawdza się tak samo jak kiedyś a momentami nawet lepiej (dzięki dodatkowemu AP = łącznie -2Asv)

Ruch czy multi nie robi mi problemu.

Na dużym formacie z reguły gram na High i Heaven/Shadow tak więc podwyższanie BS czy reroll "1" to dość częste czary a staram się odpalać HODĘ nie wtedy kiedy przeciwnik mnie do tego zmusza tylko wtedy kiedy mi to najbardziej odpowiada.

Wiadomo, są gry kiedy ten rzut jest plewny i wyjdzie mi 4-7hitów, trafi 3-6, zranią 1-3 i dupa.....ale po staremu ryzyko było dokładnie takie samo (3D6 kiedyś, 3D6 teraz = tak samo)

Odnośnie panik, niezdanych reformów, czy o zgrozo FRENZY na Wildach, którzy NIE MOGĄ sobie pozwolić na "zerwanie się w nieodpowiednim momencie"...sorry ale nie widzę tego, jak można grać bez BSB

Koszt naszego BSB jest śmieszny i nie żulę na niego tych 130-134 pkt (czasami poszaleję i dam mu GW :mrgreen: :mrgreen: )....kilku łuczników/wildów więcej mi nie zrobi różnicy a możliwość rerolla kluczowego momentami rzutu ?

Hail of Doom Arrow to naprawdę spoko przedmiot w naszym booku, czasami złośliwy kiedy rzut jest plewny...no ale taki jest Warhammer, nie zawsze każdy rzut będzie udany.
Ale momentami kiedy mocno chcesz osłabić przeciwnika, dodatkowe 3D6 przy ostrzeliwaniu kluczowego oddziału przeciwnika ? Bezcenne ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

cóż ja wiem, że grasz pewnie dłużej ode mnie i nie zamierzam nikogo przekonywać, że mój pomysł bez BSB jest lepszy ale mnie po prostu się to sprawdza.
134pkt to jest koszt 9 łuczników. Wolę 9 łuczników niż BSB z Hodą.

Stara HoDa trafiała z bazy na 1+ (brak kar za multi i ruch).
Obecna HoDa trafia z bazy na 3+ (kara za multi i ruch).
Dla mnie to spora różnica i wolę zwykłe łuki.

A operowanie wildami nie jest takie trudne. Ja się nauczyłem tego grając VC na Vargheistach, a wcześniej na Bloodkach.
Wildzi zaczynają grę tyłem a przodem odwracają się wtedy kiedy mają możliwość w coś wyrwać.
Ew. jeśli muszą się odwrócić wcześniej to zwykły orzełek albo waywatcher skutecznie zapobiegnie konieczności testu frenzy a dodatkowo pozostawi im możliwość szarży.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

White Lion pisze:cóż ja wiem, że grasz pewnie dłużej ode mnie i nie zamierzam nikogo przekonywać, że mój pomysł bez BSB jest lepszy ale mnie po prostu się to sprawdza.
Brawo dla Ciebie :)
Z chęcią zobaczyłbym jak grać bez BSB, ale ja po prostu nauczony rzeźbieniem w gównie przez te lata starego booka i wolę mieć stabilizację w rozpie niż kolejne rozkminy "gdzie czego nie mogę spierdzielić, bo nie mam BSB" ;)

Nie neguje pomysłu, po prostu wolę bezpieczniejsze rozwiązania ;)
134pkt to jest koszt 9 łuczników. Wolę 9 łuczników niż BSB z Hodą.
Jeden woli cycki inny tyłeczki - o gustach się nie dyskutuje ;)
Stara HoDa trafiała z bazy na 1+ (brak kar za multi i ruch).
Obecna HoDa trafia z bazy na 3+ (kara za multi i ruch).
Dla mnie to spora różnica i wolę zwykłe łuki.
Dlaczego wszyscy wymieniacie ten ruch ?
Podstawowe pytanie:
"Kto Wam kazał się ruszać?!" :mrgreen: ...
Po staremu była kara za zasięg i teraz też jest...ale HODĘ trzeba odpalać wtedy kiedy tych modyfikatorów jest jak najmniej (np. boost do BS z High Magic, albo reroll "1" z Heaven itp.)
A operowanie wildami nie jest takie trudne. Ja się nauczyłem tego grając VC na Vargheistach, a wcześniej na Bloodkach.
Wildzi zaczynają grę tyłem a przodem odwracają się wtedy kiedy mają możliwość w coś wyrwać.
Ew. jeśli muszą się odwrócić wcześniej to zwykły orzełek albo waywatcher skutecznie zapobiegnie konieczności testu frenzy a dodatkowo pozostawi im możliwość szarży.
Zaczynasz tyłem = przeciwnik leci na pałę do przodu, robi agresywniejsze ruchy bo wie, że nie możesz zkontrować szarżą wildów (bo wystawiłeś ich plecami więc stracisz 2 tury zanim ich ustawisz)
Zaczynasz przodem = przeciwnik nie zrobi agresywnych ruchów do przodu bo szarża wildów naprawdę może zaboleć :D
Jak gram to zależy mi aby przeciwnik nie robił mi "all-in" wszystkim do przodu tylko, chciałbym trzymać go na dystans jak najdłużej...dobrze postawieni Wildzi (z rerollem BSB) skutecznie mi w tym pomagają ;)

Temat rzeka, dużo zależy od rozpiski, lorów magii, stylu gry ;)

Z pewnością w chwili obecnej lepiej Tobie idzie granie bez BSB niż mi granie z nim...ponieważ nie grywam ostatnimi czasy jakiejś przerażającej liczby gier ;)
Brak czasu :(

PS. Dla mnie 10 łuczników więcej czasami by nic nie dało skoro z 10 kostek na 3+ nie potrafi u mnie trafić więcej niż....3-4 (jakaś epidemia panuje w szeregach WE - ale moi łucznicy zezują bardziej niż na starym booku :P)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

mi odkąd dorobiłem wszystkim cięciwy zaczęli lepiej strzelać :)

Ja z kolei ostatnio polubiłem wood elfickiego assasina z red bullem.
Za 120pkt mam ubezpiecznie tyłów przed fastami w postaci 5 ataków z S:7 WW:8 ew. warda 3+.

Dzisiaj wieczorem gram na 5k przeciwko VC. I mam BSB choć zamiast hody ma prezerwatywę.
Wystawiam:
2 małe i jednego dużego drzewca.
Hożą Dziewoję z magicznymi fasolkami na jednorożcu z High Magic
Zabójcę na Rogaczu,
Myśliwego na Cipiórze,
2 assasinów

hordę eternali,
40 łuków
hordę nieogolonych drwali,
2x sokoły
3x konni ambusherzy
12tkę tancerek
2 orzełki

z tego co wiem to czeka na mnie 2 lordów na smokach.
będzie wesoło :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Jak działają siostry na orzełku? Chodzi mi tu o to czy muszą wybierać ten sam cel? Oraz drugą sprawa są MC więc powinny mieć 4T a jak z ranami? Mają normalnie po 2 czy dostają od mounta? Bo teoretycznie mają mniejszą ilość ran po prostu są dwie. Dlatego nie wiem jak to się łączy;)

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Musza strzelać w ten sam cel, każda ma T4 i 3W

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Dzięki, to nie tak źle bo są przeżywalne nawet;)

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

Panowie i Panie !

Za parę dni gram z kumplem co gra woch'em na 750 pkt
taka gierka by przypomnieć sobie jak się gra :)

ogólnie chcemy zagrać bez magii , i lordów i bohaterów imiennych . reszta dozwolona.
co byście mi radzili ? :)

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Łuki :mrgreen:
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

Galharen pisze:Łuki :mrgreen:
to kolega mi pomógł :P
jakąś rozpiskę może zaproponuje ? :)

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Glade Captain z HoDą, 12 + 11 łuczników ze strzałkami zawsze na 3+ i muzykami, 2x5 Wild Riders z shieldami. Strzelasz, jak coś dojdzie rozjeżdżasz wildami. Proste i skuteczne ;)
Obrazek

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

Ok przetestuje napewno :)
tylko które to te strzałki go GG o których mówisz ? nazwę angielska proszę i zasadę jak to działa dokładnie bo book do mnie leci dopiero.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Trueflight Arrows.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

A na Woch to nie lepiej -3 Asv ?
No i Wayów obowiązkowo ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

jaka podstawke ma orzelek?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

50x50

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Jacobs pisze:A na Woch to nie lepiej -3 Asv ?
No i Wayów obowiązkowo ?
Chyba najgorsze strzałki.

Za drogie i mniej skuteczne od Wayów ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Jak dla mnie jedne z najlepszych ;)
Sprawdzają się super na lekkiej kawalerii, bo przeciwnik musi zajmować sie śmieciami które cały czas uciekają, ale kąsają mocno.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

na WOC arcane bodkins są ok ale w każdej innej sytuacji przegrywają z trueflajtami a w dodatku są droższe...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ