Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Michał Archanioł »

dlaczego pytam o tego eternala??
a no bo nie ma tego jasno sprecyzowanego, a poza tym czemu niby danie kinderdu highbornowi na smoku ma być złe ??
uważam że nie traciłby aż tak dużo ze swoich zdolności...., zawsze są inne możliwości robienia bohaterów i lordów niż tylko oklepane schematy

a tak poza tym to jestem klimaciarzem i lubię niekonwencjonalne rozwiązania....

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Szukanie dziur w zasadach nie jest raczej kojarzone z klimaciarstwem tylko ze znienawidzonym przez dzieciaki PG. :wink:

A tak na poważnie proponuję wrzucenie pytania do ogólnego działu z pytaniem o zasady.
Obrazek

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Witam wszystkich forumowiczów a szczególnie współbraci z kniei.

Od niedawna zainteresowałem się WFB ale staram się jakoś ogarnąć zasady. Zastanawiają mnie kary jakie elfy pomijają przy strzale.

W rolebooku napisane jest nie podlegają karze -1 do trafienia po ruchu.

Z kolei na tej stronie http://www.anayam.webpark.pl/armia.html autor mówi o nie podleganiu karze za zasięg.

Jakieś FAQ o WE (nie mogłem znaleźć) wspomina o braku minusów za zasięg?
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Fikol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Fikol »

Drogi Planktonie ;)

proponuję przeczytać Army Booka WE. strona 18 Asrai archery

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

I tam wspomniane jest tylko o braku kary za strzał po ruchy.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No i sam sobie odpowiedziałeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Ech, to nie rozumiem już po co w necie puszczane są takie wałki...
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Leśne elfy nie podlegają karze -1 za ruch. Co oczywiście nie jest równoznaczne z tym, że można marszować i strzelić. ;) Ruszasz się na 5" i możesz oddać normalny strzał.

pozdro

Awatar użytkownika
fingolfin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Łomża - gród nad Narwią

Post autor: fingolfin »

inne kary takie jak za daleki zasięg , osłonę skirmish pojedynczy model obowiązują :D

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Michał Archanioł pisze:dlaczego pytam o tego eternala??
a no bo nie ma tego jasno sprecyzowanego, a poza tym czemu niby danie kinderdu highbornowi na smoku ma być złe ??
Złe nie jest, ale płacic 10 punktów (czy też więcej dla lorda) za to by mieć save 5+, a kupując tarczę i zbroję mamy go za połowę tej ceny, to faktycznie dobry pomysł... :-)
Z kolei na tej stronie http://www.anayam.webpark.pl/armia.html autor mówi o nie podleganiu karze za zasięg.
tak było daaaaawno temu, a teraz jest inaczej :-)

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

;-) noo takim noobem to jeszcze nie jestem. Po prostu po przesiadce z Wh40k ciągle mam w głowie zakodowane, że każda armia ma FAQ o nowościach. Stąd było to pytanie o karach.

Jeszcze jedno pytanie, jak radzicie sobie z kawalerią z save na 2+? Chodzi o grę z HE. Przeciwnik gra na bolcach, magach, troszkę łuczników(akurat oni to nie sprawiają problemów), ale męczy mnie konnica. Moja armia składa się póki co z 50 GG, 10Waywatchers, boh. 2 caddy i 12 driad. Wiem, za dużo strzelania ale ja właśnie w nim czuję cały klimat elfickiej armii. (oprócz tego jedzie do mnie 8 GR i 16 driad) zastanawiam się jak tylko tą konnicę sprzątnąć, nim rozbije forpoczty mojej armii. Bo wkurza trochę zasada always strike first u HE...

2x atak 12 driad? flanka i przód? co nie powinno być takie trudne. Czy raczej deszcz strzał? I próby bezustannej ucieczki w tył.

Z góry dzięki za odpowiedź. I nie besztajcie tak heretyka uciekającego z matni 40k.

Ps. Było by mi bardzo miło jakby ktoś grający dłużej WE odp. mi na parę pytań via GG. 11283846.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Moim zdaniem dobry byłby jakiś ostrzał, najlepiej magiczny. Polecam waywanterów, tylko będziesz musiał podejść blisko, aby mogli skorzystać z zabójczego strzału, albo jakiegoś lorda/bohatera z kołczanem strzał zagłady powinno uspokoić oddział HE. :-)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Że przepraszam co?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Kalesoner pisze:Że przepraszam co?
Chodzi Mi o ten co wypuszcza 3K6 strzał magicznych o sile 4. Być może pomyliłem nazwę, ale nie mam podręcznika przy sobie. :lol2:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dobra, mniejsza o to.

Mikadorus, przy takiej ilości strzał silverhelmsi i dragonprinsi na krótki zasięg GG schodzą szybciutko. Nie powinieneś mieć żadnych problemów. Póki są w dalekim zasięgu strzelasz w miękkie - czyli łuki. Jak podejdą na 15 cali to walisz wszystkim w to co najbardziej zagraża.
Obrazek

Awatar użytkownika
fingolfin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Łomża - gród nad Narwią

Post autor: fingolfin »

Bow of loren i arcane bodkins kilka tur i nasz alter z takim sprzętem robi miazgę z kawy high elves sprawdzone :shock:

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Witam. Nie wiem czy już takie pytanie było, więc z góry przepraszam jeśli się powtórzy. Czy jeśli postać wyposażona jest w Amber Pendant to obejmuje również jednostkę w której walczy ? :wink: Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Amber pendant działa tylko na modele w kontakcie z podstawką bohatera, który nosi ten przedmiot. Wszystkie te modele maja strike last czyli Twoje modele które stykają się z tymi modelami "spowolnionymi" przez strike last też uderzą przed nimi.


EDIT: Może jakoś prościej: wszystkie modele będące w kontakcie z podstawką bohatera, który posiada ten przedmiot uderzają w walce jako ostatnie i nie ważne czy chcą zaatakować bohatera czy inne modele.
Obrazek

XwikitorX
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: XwikitorX »

Witam
mam pytanie, a mianowicie nabyłem tego pana http://www.sfan.pl/?id=2&kat=154&pid=396 i może moje pytanie wyda się głupie ale mam problem ze sklejeniem go i zastanawiam się czy użyć GS do zapełnienia tej wielkiej luki między jego nogami :P czy użyć jakiejś innej techniki gdyż może już się z nim spotkaliście i wiecie jak mu nogi odstają od konia.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
fingolfin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Łomża - gród nad Narwią

Post autor: fingolfin »

Ehh super odlewy by Games Workshop. U mnie było wszystko w porzo ja bym próbował ścisnąć trochę te nogi tylko przez jakaś szmatkę co by nie uszkodzić figsy

ODPOWIEDZ